18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wilki w powiecie bolesławieckim

Pantilion • 2018-05-31, 07:58
Atak wilków 28.05.2018
Pies został niemal zjedzony, był uwiązany przy budzie na ogrodzonym terenie. W nocy z soboty na niedzielę wilki zagryzły psa w Brzeźniku.

- Z psa został łeb, futro oraz przednie i tylne łapy - mówi lekarz weterynarii, Piotr Klasa, który ogłądał zwłoki psa. - Nie mam wątpliwości że to skutek ataku wilków - dodaje.

Pies był na ogrodzonym terenie przywiązany przy swojej budzie. Mieszkańcy mówią, że to nie pierwszy taki przypadek w Brzeźniku. Wilki widziano już we wsi i w jej pobliżu.


Kolejny atak na psa miał miejsce 30.05.2018 we wsi oddalonej od Brzeźnika niespełna 3km.

Piotra Z. w nocy z poniedziałku na wtorek obudziło szczekanie psów. Była godzina 3 w nocy. Wyszedł z żoną na balkon i zobaczył wilka który stanął w otwartej bramie po czym rzucił się na psa, który pilnował domu. Azor przybłąkał się do nich 10 lat wcześniej, był stary, schorowany, ale bardzo czujny.

- Walczył z wilkiem ale był za słaby, krzyczałem, żeby spłoszyć wilka, ale Azor przestał się ruszać i wilk wyniósł go trzymając zębami za kark - mówi mieszkaniec Mierzwina.

Wilka pan Piotr zobaczył w swojej bramie już w poprzednim tygodniu, zwierzę odeszło.

- Czujemy się zagrożeni, wilki chyba zasmakowały w psach, w tym roku nie ma w okolicy bezpańskich zwierząt. dzień po moim Azorze zniknął pies sąsiada - mówi Piotr Z.

Według wyliczeń mieszkańców to już 6 pies zagryziony w Mierzwinie.

Jak informowaliśmy parę dni temu, w nocy z soboty na niedzielę Wilki zagryzły psa w Brzeźniku. Pies był na ogrodzonym terenie przywiązany przy swojej budzie. Mieszkańcy mówią, że to nie pierwszy taki przypadek w Brzeźniku. Wilki widziano już we wsi i w jej pobliżu.

Zdjęcie Azora



Poproszę o wrzucenie linków Angela. Nazwiska Piotra Z. nie publikowałem, bo nie mam zgody. Chociaż w linkach na stronach miasta Bolesławiec jest dostępne. Dziwna sprawa z tymi wilkami, bo saren u nas pod dostatkiem. Już od dawna wiadomo, że wilki żyją w naszych lasach (prawdopodobnie przywędrowały ze strony niemieckiej)

http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/WoQ/wilki-rozszarpaly-psa-w-brzezniku

https://www.bolec.info/index.php?boleslawiec=forum&forum=16&act=showtopic&topic=112744&strona=last

Argeusz

2018-05-31, 14:19
Ja słyszałem, że prawo zabrania trzymania psa przywiązanego do budy. Gdyby nie był przywiązany to może by sp***olił pod dom i właściciel by coś zaradził.
No i jeszcze 2 przypadek, wieśniak zostawił otwartą bramę.

modoc

2018-05-31, 15:58
To dopiero się rozkręci. Zakazy odstrzału kontrolowanego przez myśliwych.

Tafariel

2018-05-31, 17:51
Powinni dać psom strzelby, żeby mogły się bronić :krejzi:

Pifffko

2018-05-31, 18:17
Cytat:

Powinni dać psom strzelby, żeby mogły się bronić



Dokładnie! W stanach jest tak od lat i to działa! Widział ktoś jakąś masakrę w szkole dla psów??

TłustyManat

2018-05-31, 18:44
Cytat:

Dzień po moim Azorze zniknął pies sąsiada - mówi Piotr Z.



Sąsiad skorzystał z okoliczności :-D


No i standardowe: j***ny ksenofob powinien wpuścić wilki - wzbogaciłyby jego gospodarstwo kulturowo....
On widzi drapieżniki, ja lekarzy inżynierów, informatyków, k***a nawet politologów.

PGY

2018-05-31, 19:03
wina PIS :mrgreen:

Maja83

2018-05-31, 19:21
Spoko, jutro dzieciaka zostawi na podwórku i znów się zdziwi. Idiota.

tips6

2018-05-31, 19:29
Koleś ma dosyć skrajne poglądy, ale jest dobrą przeciwwagą dla ekologów, ekoterrorystów i innego lewactwa.



Namawiam do wysłuchania obu stron i wyrobienia sobie własnych poglądów.

Ajron94

2018-05-31, 20:04
Wilki są straszne, a najgorszy jest Gawliński.

traf

2018-05-31, 20:12
wygląda jak kość dla lwa :)

wygląda jak kośc dla lwa :)

wygląda jak śmieszna kośc dla lwa :)

wygląda jak śmieszna kośc dla lwa :)

mrokussw

2018-05-31, 20:23
ale wy jestescie poj***ni masakra , nie macie pojecia o tym jakie wilki sieja spustoszenie w naszych lasach skad wiem ? moj wujas jest nad lesniczym mowi ze sa takie straty w zwierzynie lesnej jakich nigdy nie bylo , wilki mecza sarny , wrecz nadgryzaja i zostawiaja bo sa najedzone , nie macie pojecia o czym mowicie , mam nadzieje ze mysliwi dostana niedlugo odstrzal wilkow i skonczy sie ich barbarzynska sielanka

wciazszukam

2018-05-31, 20:30
@tips6, rolnik zawsze stoi w opozycji do natury. Dzik podbiera kartofle, szpak czereśnie, zając podgryza drzewka owocowe, lis wynosi drób z kurników, łasica podbiera jajka, bielinek opierdziela wszystkie kapustne, a wilk jest duży i żre to co kosztuje dużo pieniążków - cielaki, kozy, daniele itd.

Najlepiej, k***a, zlikwidować wszystkie naturalnie występujące gatunki zwierząt i nie będzie strat w rolnictwie... A gówno. Po paru latach takiego stanu rzeczy cały ekosystem załamałby się i nic by nawet nie urosło. Fakt, że myśliwi w pewnym stopniu zastąpili wilki i mają za zadanie eliminować chore i słabe jednostki, tylko że w rzeczywistości myśliwi walą do zdrowych i silnych osobników, bo kto chciałby opie**alać bigos z chorego dzika.

Przy podejściu tego gościa powinno nie być lwów, tygrysów, jaguarów, szakali, likaonów, orłów, rekinów i wszelkich gatunków regulujących populacje innych gatunków w sposób naturalny. Człowiek nie jest w stanie robić tego w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, bo wiele gatunków już przez nas wyginęło. Natura natomiast radzi sobie z tym świetnie. Po ch*j to sztucznie zmieniać.

Trzeba zdawać sobie sprawę ze specyfiki świata w którym żyjemy i liczyć się z konsekwencjami, a nie na siłę ten świat zmieniać, aby po 100 latach przekonać się, że dalsza egzystencja na naszej sztucznie uformowanej planecie jest niemożliwa.

kabaszma

2018-05-31, 20:50
Na ch*j te wilki komu k***a. Chyba tylko po to żeby furfagi waliły do nich konia.
W Danii jakoś od 200 lat nie ma wilków i wszystko zajebiście, a jak tylko się teraz pojawiły to i tak je wystrzelali :-D

LOOFAH

2018-05-31, 21:48
Trzeba zaimportować tu coś, co żre wilki. I po problemie.