18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wiedźmin

Sadix123 • 2016-02-14, 17:40
Proponuję każdemu uchodźcy chcącemu osiedlić się na terenie Polski nakazać przeczytanie Wiedźmina, ze względu na:
Cytat:

- Pan Bonhart - powiedział Vilgefortz, masując palce - wciąż, jak widzę, ma kłopoty ze zrozumieniem obowiązków gościa. Raczy pan zapamiętać: będąc w gościnie, nie niszczy się mebli i dzieł sztuki, nie kradnie drobnych przedmiotów, nie zanieczyszcza dywanów i miejsc trudno dostępnych. Nie gwałci się i nie bije innych gości. To ostatnie przynajmniej dopóty, dopóki nie skończy gwałcić i bić gospodarz, dopóki nie da znaku, że już bić i gwałcić można.


:mrgreen:

Norah

2016-02-14, 17:46
Wiedźmin powinien być w kanonie lektur, jeśli nie w 3 gimnazjum to przynajmniej w liceum. Według niektórych wadą jest to, że czasem znajdą się tam przekleństwa. Nie oszukujmy się przecież, dzieciarnia zna więcej przekleństw niż nam się wydaje, a książki są wartościowe i przyjemne w czytaniu. :)

KrisCFC

2016-02-14, 17:53
Norah napisał/a:

Wiedźmin powinien być w kanonie lektur



A puknij Ty się w czółko...

Pejocina

2016-02-14, 17:55
ode mnie znaku na pewno by nie dostali

De...........37

2016-02-14, 17:57
W kanonie lektur... to dorzućmy jeszcze Kaczora Donalda może.
to, że wiedźmun jest fajną książką nie oznacza, że jego miejsce jest w kanonie lektur.

JetLord

2016-02-14, 18:02
Czemu miałoby nie być wieśka w kanonie lektur? Przecież teraz 3/4 z nich to pie**olone bzdury.

mygyry

2016-02-14, 18:19
Oni mają uznają tylko jedną lekturę

werewolfer

2016-02-14, 18:24
Bonhart to moja ulubiona postac :D

GO...........ED

2016-02-14, 18:26
najlepsza scena całej sagi,to scena z dziadkiem kanibalem co najpierw chciał jeść a potem dupczyć

Czeresniaaa

2016-02-14, 18:59
Lepszy wiedźmin w kanonie lektur niż harry potter prawda? :)
Oczywiście najlepiej, gdyby nie było żadnej z tych książek, no ale jeśli już wybierać...

De...........37

2016-02-14, 19:08
Czemu lepszy? Równie na miejscu- jak słoik w dupie :) . A czy lepszy w dupie słoik po dżemie czy po koncentracie pomidorowym... to już naprawdę bez znaczenia.

Czeresniaaa

2016-02-14, 19:12
Czy ja wiem... Polska "produkcja", a i nawiązania do historii by się znalazło. No i większość bohaterów dojrzała, przeżywająca życiowe, poważne problemy, filozoficzne rozważania natury zła... Cóż, więcej w tym wartości niż w kolejnej pierwszej z brzegu opowiastce, której bohaterami jest grupa uzdolnionych nastolatków. Tego drugiego mamy aż za dużo w literaturze, teraz wszystko co się sprzedaje na tym mniej-więcej polega. :D

De...........37

2016-02-14, 19:17
Jak mówisz o grupie docelowej 7-12 lat to może i tak, nie wiem, słabo orientuję się w literaturze dziecięcej.
Wiedźmun to czytadło. Może i miejscami zabawne ale czytadełko dla licealistów mniej więcej. Kanon obowiązkowych lektur szkolnych to jednak miejsce na innego typu literaturę.

Czeresniaaa

2016-02-14, 20:20
Z ostatnim zdaniem się zgadzam, polemizowałam tylko ze zrównywaniem wiedźmina z harrym potterem. Luzik arbuzik.

Arathnmor

2016-02-14, 20:50
Wiesiek w kanonie? To może dorzućmy Diunę - polityka i religia też jest, wymiar nieco szerszy. Tak ujmując po zalanej płyciźnie weekendowej.