18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiedźmin: Sezon burz (cytat)

donradman • 2013-12-21, 13:20
Ot taki jeden cytat z Sezonu Burz AS'a


-Tyś, siwy huncwocie, nadal kiepski w rachunkach - syknęła Fryga. - Znowu trzeba ci pomóc liczyć? Ty jesteś jeden, nas jest trójka. Znaczy, nas jest więcej.
- Was jest trójka - powiódł [Geralt] po nich wzrokiem - a ja jestem jeden. Ale wcale nie jest was więcej. To taki matematyczny paradoks i wyjątek od reguły.
- Znaczy, że jak?
- Znaczy, sp***alajcie stąd w podskokach. Póki jeszcze jesteście zdolni do podskoków.

!Timon

2013-12-22, 15:44
@kietong

Od zarania dziejów ludzie jarali się legendami o smokach/elfach/krasnoludach i ch*j wie czym jeszcze. Te "pedały" co pod Grunwaldem mordowały się stalą patrząc sobie w oczy również.

Ojciec Chrzestny klasyką? Pewnie, że dobra książka ale chcesz powiedzieć, że jaranie się "dobrym papcią Mafiozą" dodaje ci powagi?

Idź fajkę zapal i mów, że jesteś już dorosły. Taka logika.

Ant4gon1st

2013-12-22, 15:46
@Zarammoth, za Pratchetta piwo ;)

Sipto-pierdolony_oszust

2013-12-22, 15:57
kietong napisał/a:

Przykro mi, ale jesteście zj***ni, gdyż czytacie pedalskie książki o elfach, skrzatach i dziwnych stworach, czarodziejach i ch*j wie czym jeszcze.



Powiem ci tak - Nie oceniaj, jeśli nie czytałeś. Mogę ci powiedzieć, że ja też nigdy nie przepadałem za światami w których są jakieś elfy skrzaty czy inne tego typu potworki. Denerwowała mnie sama myśl o tym, że ludzie mogli wymyślić coś tak durnego i mało tego, jeszcze się tym podniecają. No bo co mnie w końcu obchodzi przygoda elfa w krzakach Smerczyn? Zawsze uważałem to za dziecinne badziewie, pisane dla ludzi którzy nie dorośli jeszcze do prawdziwej literatury. Powiem ci jednak, że w twórczości Sapkowskiego wszystkie te elfy krasnoludy itp są uosobieniem konkretnych problemów społecznych. Gwarantuje ci, że fabuła wiedźmina jest bardzo dojrzała, zostawiająca po sobie taką "głęboką pustkę" psychiczną. Latanie z mieczem i zabijanie smoków jest tylko tłem do wydarzeń, które niekiedy bywają naprawdę życiowe. Ponadto profesja wiedźmina mówi bardzo dużo o jego osobowości, a nie dało by się tego przedstawić bez jej opisu. Książkę naprawdę warto przeczytać, a wszyscy którzy widzą w niej tylko "przygodówkę faceta z mieczem" po prostu jeszcze do niej nie dojrzali.
Też wstawie sobie jakiś cytat (właściwie jego parafrazę), a co mi tam :
"-Dziadku czy to potwory?
- Gorzej Ciri, to ludzie"

krzysztof6666

2013-12-22, 16:29
a mi się sezon burz podobał , podchodziłem sceptycznie ale obronił się

kietong

2013-12-22, 16:33
Ale żeście się k***a w majty obsrali. Aż mam podejrzenia, że co drugi to brudas z długimi włosami, obrońcy ch*j wie czego. Jedyny DAR0S potrafił się normalnie wypowiedzieć, dojrzale, bez spiny zlał mnie z góry. Reszta ch*ja warta, tak jak myślałem. I co ja mam potem myśleć o ludziach, którzy to czytają? To co juz wiedziałem - 90% to zjeby, pozostali to lubią, bo każdy ma jakieś dziwactwa.

A co czytam? Rzadko czytam, bo nie mam czasu. Ostatnio przeczytałem Hell Week, ch*j wie kogo, polecam.

Rockmen

2013-12-22, 16:36
Sezon burz naprawdę średnio wyszedł, naprawdę odnosi się wrażenie ze jest robiony na siłę, podczas czytania miałem taką mysl "biedny Geralt, znowu dostaje od życia po dupie, podpie**olili mu miecze" .
Choc nadal czuc ostre pióro Sapkowskiego, jak w takich sytuacjach jak w temacie, albo opisu walki z perspektywy skolopendronomorfa - to było epickie :-D

gargo

2013-12-22, 16:48
@kietong idź zobacz czy cie w szkole przypadkiem nie ma i zacznij stosować:

felix2622

2013-12-22, 17:00
stary, ketong, jesteś niedorozwojem? pytam z ciekawości. Mówimy o klasyce polskiej książki. Wiedźmin się do niej zalicza. Klasykiem oczywiście nazywamy Ogniem i Mieczem i resztę tego tałatajstwa, które uważam za totalną cieniznę, ale nie posuwam się do tego, żeby nazwać kogoś idiota, bo to czyta. Jeśli Ty natomiast nie czytałeś Wiedźmina i jeszcze oceniasz innych, to jesteś idiotą. Rzadko czytasz bo czasu nie masz? To co Ty k***a chłopczyku wiesz o książkach. Jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj.

wojtek95do

2013-12-22, 17:02
@kietong

Smutne jest to, że zaczynasz oceniać coś o czym nie masz pojęcie. Smoki, strzygi i inne ch*ju-muju dzikie węże to jedna setna sagi o wiedźminie. Resztę stanowią uniwersalne prawdy, które każdy może przyswoić i dzięki nim stać się lepszym człowiekiem.

(A tutaj proszę bonusik)
"Nietolerancja i zabobon zawsze były własnością głupich między pospólstwem i nigdy, jak mniemam, z gruntu wykorzenione nie będą, bo równie wieczne są jak sama głupota. Tam, gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza, tam, gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą"

Websterthe1

2013-12-22, 17:22
Ant4gon1st napisał/a:

@Zarammoth, za Pratchetta piwo ;)


dodam jeszcze że za Reakcje Pogańską.

Magicalan

2013-12-22, 17:27
Nie rozumiem jak można wjeżdzać na Wiedźmina nie czytając go uprzednio.. Przecież traktuje on o poważnych problemach świata i jednocześnie jest przewleczony ogromną dawką humoru, majstersztyk :) Ale oczywiście dla niektórych są to opowiastki o skrzatach i elfach srających w krzakach. Typowe w dupie byłem i gówno widziałem ale się wypowiem.

Cytacik na rozluźnienie:

"- Słuchaj no, obwiesiu - Jaskier wstał i udał, że robi groźną minę. - Brzydzę się gwałtem i przemocą. Ale zaraz zawołam Mamę Lantieri, a ona wezwie niejakiego Gruziłę, który pełni w tym przybytku zaszczytną i odpowiedzialną funkcję wykidajły. To prawdziwy artysta w swoim fachu. On kopnie Cię w rzyć, a ty wówczas przelecisz nad dachami tego grodu, tak pięknie, że nielicznie o tej porze przechodnie wezmą Cię za pegaza."

(Jaskier do Rience'a w cz. III [Krew Elfów])

Wiedźmin

2013-12-22, 18:05
@kietong
,,sp***alaj stąd w podskokach. Póki jeszcze jesteś zdolny do podskoków"
A i nie jestem pedałem, a zj***ny jesteś Ty, że nie potrafisz uszanować drugiego człowieka i jego gust. Każdy czyta, ogląda i słucha to co chce, a Tobie ch*j do tego.
Gratulacje za kolegów, którzy wyśmiewają kumpla za to że zrobiłby coś innego niż oni.

ellsworth

2013-12-22, 18:07
Piwo85 napisał/a:

@kietong
Gimbusy nie zrozumieją klasyki, więc abi pedicatum.


No bez przesady znowu! Poczekaj przynajmniej ze 100 lat, zanim nazwiesz to klasyką. Możliwe, że po tym czasie nikt nie będzie pamiętał o Sapkowskim, a ty szafujesz wielkimi słowami.

– Na moim sihillu – warknął Zoltan, obnażając miecz – wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie. Niech no jeno który ghul zbliży się na długość klingi, popamięta mnie. O, popatrzcie. – Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel sk***ysynom!”

Attero132

2013-12-22, 18:28
DAR0S napisał/a:



Powiem ci tak - Nie oceniaj, jeśli nie czytałeś. Mogę ci powiedzieć, że ja też nigdy nie przepadałem za światami w których są jakieś elfy skrzaty czy inne tego typu potworki. Denerwowała mnie sama myśl o tym, że ludzie mogli wymyślić coś tak durnego i mało tego, jeszcze się tym podniecają. No bo co mnie w końcu obchodzi przygoda elfa w krzakach Smerczyn? Zawsze uważałem to za dziecinne badziewie, pisane dla ludzi którzy nie dorośli jeszcze do prawdziwej literatury. Powiem ci jednak, że w twórczości Sapkowskiego wszystkie te elfy krasnoludy itp są uosobieniem konkretnych problemów społecznych. Gwarantuje ci, że fabuła wiedźmina jest bardzo dojrzała, zostawiająca po sobie taką "głęboką pustkę" psychiczną. Latanie z mieczem i zabijanie smoków jest tylko tłem do wydarzeń, które niekiedy bywają naprawdę życiowe. Ponadto profesja wiedźmina mówi bardzo dużo o jego osobowości, a nie dało by się tego przedstawić bez jej opisu. Książkę naprawdę warto przeczytać, a wszyscy którzy widzą w niej tylko "przygodówkę faceta z mieczem" po prostu jeszcze do niej nie dojrzali.
Też wstawie sobie jakiś cytat (właściwie jego parafrazę), a co mi tam :
"-Dziadku czy to potwory?
- Gorzej Ciri, to ludzie"




Widzę że kolega ogarnia temat ^^ polecam Cykl demoniczny Brett'a zaczynając od Malowanego Człowieka
Pozdrawiam