18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiatraki zabijające ptaki czyli wszystko dla ekologii.

Nutaharion • 2012-06-18, 22:37
Czytając rano z nudów artykuł na WP o wywaleniu w błoto ogromnych ilości pieniędzy na bezsensowną energią słoneczną przypomniała mi się sytuacja o wiatrakach...

Jak ktoś chce poczytać o dofinansowaniach do solarów to polecam: Artykuł


A teraz wiatraki.
Co i rusz nasi kochani rządzący z matką Euro na czele faworyzują różnego rodzaju energie odnawialne. A to wiatraki, a to solary a to jeszcze inne bzdety które kosztują nas miliardy.

Dzisiaj czas na wiatraki mordercy.

Eko-terroryści mówią, że wiatraki nie zabijają ptaków, nietoperzy i innych zwierzątek bo są to zwierzęta tak inteligentne, że sobie z wiatrakami poradzą.
Na to jedna z osób zamieściła taki oto filmik:


Nie to żebym bronił tutaj zwierząt. Po prostu rzygam tymi euro-dotacjami i propagandą sukcesu gdzie jeżeli nie jesteś ekologiczny to nie jesteś 'funky'.

mare30ks

2012-06-18, 22:39
po ch*j lata dookola wiatraka, sam sie prosil

krzyhhh

2012-06-18, 22:46
@up
i właśnie o to chodzi - wiatraki w jakiś sposób 'przyciągają' do siebie ptaki, a później to już jest loteria.
a takie skrzydło wiatraka zapier**la z całkiem sporą prędkością.

ziuny

2012-06-18, 22:46
To chyba taki ptasi Petelicki.

_R...........s_

2012-06-18, 22:49
A może ten ptak chciał popełnić samobójstwo i nie mógł sobie trafić w łopatę tego śmigła? Wystarczy spojrzeć jak desperacko krąży dookoła próbując trafić na momenty, gdy rozpędzona łopata zakończy jego nędzny żywot.

Ha...........ng

2012-06-18, 22:54
A kogo k***a te ptaki obchodzą? Tylko srają i wk***iają.

silverrose

2012-06-18, 22:55
krzyhhh napisał/a:

wiatraki w jakiś sposób 'przyciągają' do siebie ptaki


to niech je gownem wysmaruja...

Szczerze to ch*j mnie obchodza te latajace pojemniki na sraczke...
Z tego co wiem to te wiatraki sa stawiane na polanach gdzie jest ogromna polac terenu z dala od drzew i innych potencjalnych miejsc na gniazda. Wiec po cholere sie tam pchal?

To tak jakby bojkotowali slupy wysokiego napiecia bo jakis ptasi mozdzek na jeden wlazl... :dead:

Vl...........in

2012-06-18, 22:59
Ja pie**ole, sokoła jebło. No k***a, taki piękny, i majestatyczny ptak.

0statniSprawiedliwy

2012-06-18, 23:01
Hehe ja widziałem jak sobie ptak leciał i latarnie zaj***ł i zginął :) . Ludzie też chodzą jak święte krowy i się wpie**alają pod auta, co nie znaczy, że mają samochody przestać istnieć. Bardziej tym ptakom i innym zwierzętom szkodzi przemysł wydobywczy, niż wiatraki. Albo w ogóle do jaskiń wróćmy. Będą ch*je bojkotować, a za 60 lat będą świeczki palić. Albo niech te elektrownie atomowe pobudują w końcu.

Mervil

2012-06-18, 23:05
Energia odnawialna? A i owszem, proszę bardzo. Słyszałem, że wiatraki uniemożliwiają bądź też stwarzają realny problem dla migracji ptaków, ale przecież pozyskujemy energię po przez spalanie węgla itd. (moglibyśmy równie dobrze zamiast go wydobywać spalać brykiet z konopi siewnej) Sram na mit o ociepleniu klimatu. Gdyby lodowce stopniały poziom wody nie podniósłby się (można nawet przeprowadzić eksperyment z kostkami lodu w misce wody), za to klimat umiarkowałby się (nie mylić z klimatem umiarkowanym) i nie byłoby tylu kataklizmów naturalnych (brak starcia przeciwnych frontów atm.) Zawsze moglibyśmy skorzystać z technologii, które zostały "utajnione" przez korporacje ale to już mniejsza z tym. Trochę odbiegłem od tematu. Podsumowując moglibyśmy żyć w zgodzie z Ziemią, która nas zrodziła chociażby z samego szacunku do niej ale przecież mamy zielone papierki. Pis joł.

takija

2012-06-18, 23:08
Jebnął to jebnął...nad czym tu debatować?...;/

Siernik

2012-06-18, 23:16
Polska to jest taki j***ny kraj gdzie ważniejsze są dwa ptaki niż dwoje ludzi.

pie**olony ekologiczny kraj a syf w każdym miejscu

kih0n

2012-06-18, 23:16
Najlepsze jest to że nawet jak sobie wybudujesz taki wiatrak dla własnego użytku to nie możesz korzystać z tego prądu, najpierw musisz odsprzedać prąd elektrowni a następnie oni mogą odsprzedać go Tobie ale nie za darmo... czyli nie tak jak go otrzymałeś inwestując w sprzęt.

wiktor4024

2012-06-19, 00:59
Przecież dopiero od niedawna idioci dalej mogą funkcjonować - SELEKCJA NATURALNA ZIOMY

skandal89

2012-06-19, 01:00
@kih0n Taki duzy to wiadomo, że trzeba odsprzedać, powiedz mi gdzie i jak chcial byś magazynować tyle energii ile wytwory tak wielki wiatrak? Do celów domowych wystarczy taki o mocy do 4,5 KW jest wiele mniejszy i jak dobrze przemyslisz konstrukcje to nie musisz miec pozwolenia na budowe, wiadomo ze całkowicie nie zaspokoisz zapotrzebowania na prąd, ale zaoszczędzisz.

Co do ptaków to równie dobrze mógł walnąć w latarnie czy samolot, ja ostatnio wyciągnołem wróbla z halogenu (obił sie w szpare miedzy obudowe w zderzaku a halogen) i co mamy nie produkować samochodó czy samolotów bo jakis j***ny ptaszyna nie zdąży uciec?

Wiatraki są potrzebne z 2 powodów:
1. Mimo tego ze efekt cieplarniany to ,ściema to warto odciążyć choć troche zasoby które mogą sie wyczerpać na rzecz tych których nie braknie nigdy np. wiatr czy słońce
2. Zajebiście wyglądają na tle zachodu :P