18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiadomość od istot pozaziemskich (filmik+zdjęcia)

Jesse.Pinkman • 2013-01-23, 19:51
Była mała wzmianka w jednym z komentarzy a dzisiaj już dużo bardziej obszerniejszy materiał. Temat jest bardzo kontrowersyjny i być może nieco już zapomniany ale uznałem, że zasługuje na rozwinięcie. Na początek małe tło historyczne czyli Wiadomość Arecibo:




Wiadomość Arecibo (przesłanie z Arecibo, przekaz z Arecibo, transmisja z Arecibo) – wiadomość radiowa skierowana do potencjalnych obcych cywilizacji pozaziemskich, wyemitowana w kosmos 16 listopada 1974 roku, za pomocą największego ziemskiego radioteleskopu w Arecibo.

Wiadomość zawierała zakodowane w kodzie dwójkowym informacje o strukturze kwasu DNA, wyglądzie człowieka, liczbie ludzi na Ziemi, miejscu Ziemi w Układzie Słonecznym oraz samym radioteleskopie w Arecibo. Została wysłana w kierunku kulistej gromady gwiazd M13 w gwiazdozbiorze Herkulesa (Gromada Herkulesa, NGC 6205). Długość wiadomości wynosiła 1679 bitów. Wysłana została na częstotliwości 2380 MHz (długości fali 12,6 cm). Nadawano ją przez trzy minuty.

Wiadomość została zaprojektowana przez Franka Drake'a (dyrektora obserwatorium w Arecibo) i zespół osób pracujących w tym obserwatorium. Pomysłodawcami wysłania przez radioteleskop tego przekazu byli naukowcy z Cornell University, m.in. Carl Sagan.

Prawidłowo odczytana, wiadomość zawiera 73 wiersze po 23 znaki (zera i jedynki). Kolejne wiersze opisują:

-Liczby od 1 do 10 w zapisie dwójkowym.
-Liczby atomowe podstawowych pierwiastków z których zbudowane są związki organiczne: wodór, węgiel, azot, tlen i fosfor.
-Składniki kwasu DNA (cztery nukleotydy po dwie pary zasad: adenina, tymina, cytozyna i guanina oraz cukier deoksyryboza i reszty fosforanowe tworzące DNA)
-Prosty schemat podwójnej spirali DNA (Ilość nukleotydów w DNA oraz podwójna helisa DNA)
-Średnie wymiary człowieka; Postać człowieka; Liczba ludzi na Ziemi (liczba 4.292.853.750 mieszkańców naszej planety w listopadzie 1974 roku)
-Schemat Układu Słonecznego
-Schemat czaszy Radioteleskopu w Arecibo oraz średnica teleskopu (305 metrów).


Zobaczmy, jak wyglądają poszczególne cześci:



Struktura sygnału

Sygnał radiowy jest sygnałem cyfrowym i jest zakodowany dwójkowo. Ma wielkość 1679 bitów – ta liczba jest iloczynem dwóch liczb pierwszych 73 i 23, co odpowiada wymiarom przekazu (73 wiersze po 23 bity w wierszu).

Prawidłowe odczytanie wiadomości (73 wiersze po 23 znaki):



Już widzimy, jak wygląda treść wiadomości, która mogłaby być odebrana przez potencjalne inteligentne cywilizacje. Poniżej parę słów o piktogramie, który uważany jest za odpowiedź inteligentnej cywilizacji, która odczytałą naszą wiadomość. Wielu z was pewnie uzna to za bzdurę ale ja tam wolę myśleć, że to nie jest mistyfikacja:






Jest na świecie parę piktogramów, których pochodzenia nie sposób ustalić. Jednym z nich jest słynny piktogram "Arecibo Message" . Przyjmuje się obecnie, że piktogram ten jest odpowiedzią - zmodyfikowaną wersją wiadomości wysłanej w głęboki kosmos w listopadzie 1974 roku z radioteleskopu w Arecibo w Puerto Rico, przesłanej w kierunku gromady kulistej M13.

Piktogram odkryty w Hampshire wygląda bardzo podobnie do tego jaki został transmitowany w kosmos w 1974 roku. Jednak są w nim pewne różnice. Rysunek teleskopu został zastąpiony czymś co wygląda na satelitę z bateriami słonecznymi. Diagram przedstawiający nasz system słoneczny został zamieniony na inny, posiadajacy 9 światów, gdzie planety od 3 do 5 są przesunięte a ostatnia została narysowana jako znacznie większa niż pozostałe. Finalnie, grafika człowieka została zastąpiona przez figurę humanoida, ze znacznie większą głową niż nasza.


Różnice między wiadomością Arecibo a piktogramem z Hampshire, wymagany angielski na poziomie wystarczającym do zrozumienia:



Parę fotek:








I jeszcze ciekawy demotywator (nie mojego autorstwa) opisujący to samo zagadnienie. Zwróćcie uwagę na fragment, który mówi o tym, że potencjalni odbiorcy naszej wiadomości mają około 1,2 metra wzrostu, zamieszkują trzecią, czwartą i piątą planetę swojego układu planetarnego, który zawiera 9 planet i ich populacja wynosi około 21 miliardów. Mocno działa na wyobraźnię:

http://demotywatory.pl/3760997/To-ze-nie-jestesmy-sami-we-wszechswiecie

Chyba nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Źródło: wiki, demotywatory, eioba.pl, własna głowa

Siekiernik

2013-01-24, 00:48
Ciekawe że akurat to się zdarzyło w USA (jak zawsze takie historie) i wizerunek tego obcego jest wyjęty z filmów, książek sci-fi (mały ludek, z wielką głową i dużymi oczami). Dlatego też wydaje mi się to naciągane. Niemniej artykuł ciekawy.

hunter321a

2013-01-24, 00:51
Możemy też założyć że istoty pozaziemskie nie muszą potrzebować tlenu do oddychania, bądź mogą korzystać z innych "gazów". Tylko wtedy już by nie była to fizyka i chemia "ziemska" bo to już wykraczałoby poza naszą naukę.

Anarchangel

2013-01-24, 01:46
Siekiernik napisał/a:

Ciekawe że akurat to się zdarzyło w USA (jak zawsze takie historie) i wizerunek tego obcego jest wyjęty z filmów, książek sci-fi (mały ludek, z wielką głową i dużymi oczami). Dlatego też wydaje mi się to naciągane. Niemniej artykuł ciekawy.



Nie w USA tylko w UK, a dzieje się tak dlatego (jak twierdzą sami obcy), gdyż "kręgi zbożowe" z UK najlepiej są nagłaśniane. Wizerunek obcego (popularnie zwanego szarym, a są też inni monitorujący ziemię) wszedł do kultury masowej, na podstawie relacji wielu świadków, którzy zostali porwani przez obcych i poddawani eksperymentom. Przypuszcza się, że rząd USA ma jakiś biznes z "szarymi", dlatego porwania ludzi mają miejsce głównie w USA (materiał do badań za technologię?). Ostrzeżenie zawarte w temacie dotyczyło właśnie "szarych".
Naturalnie nikt tu nikogo do wiary nie zmusza

Uriz

2013-01-24, 03:12
Superinteligentna rasa obcych, która potrafi odbierać sygnał zanim do nich dotrze, wysyła własny sygnał, który dociera na ziemie jeszcze szybciej, a okazuje się nim być ugniecione zboże ( serio w to wierzycie?) . Do tego z filmiku z kolesiem o uroczej fryzurze można się dowiedzieć, że obcy zamiast zdradzić biedakom wielki sekret koła, elektryczności czy chociażby troszkę ich dokształcić, to woleli budować im piramidy i świątynie z wielkich głazów.

Świat w liczbach: zakładając, że szansa na powstanie życia we wszechświecie wynosi jeden do miliardowej, to teoretycznie są setki tysięcy, jeśli nie więcej istot żywych w różnych częściach świata, więc logiczna jest wiara w istnienie obcych, ale poważnie wierzycie, że rasa obcych, która potrafiłaby podróżować szybciej od prędkości światła, potrafiłaby kolonizować inne planety, terraformować inne światy, czyli być zdecydowanie bardziej rozwiniętą rasą od naszej uciekała by się do ugniatania roślinek, porywania hamburgerów i tak łatwo dawała się zauważyć ludziom?

Pozdrowienia również dla Pana, twierdzącego, że Hamburgery robią interesy z obcymi, pójdę dzisiaj spać z bananem na ustach :lol:

Anarchangel

2013-01-24, 14:58
Uriz napisał/a:

(...)
Pozdrowienia również dla Pana, twierdzącego, że Hamburgery robią interesy z obcymi, pójdę dzisiaj spać z bananem na ustach :lol:


Nawet nie rozumiesz różnicy między przypuszczeniem a twierdzeniem, mimo to koniecznie chcesz się pochwalić własną ignorancją... :homer:

Niektórzy ludzie nie są w stanie przyjąć do wiadomości nic, co przekracza ich zdroworozsądkowe wyobrażenie (kiedyś ludzie byli przekonani o płaskości ziemi - twierdzili, że jakby ziemia była okrągła, to ludzie z dołu by pospadali, szydząc z każdego kto miał inne zdanie)

Miedwiediew również nie wie o czym mówi?


...a może tajemnicza transmisja w brytyjskiej telewizji z 1977 roku, to również ściema (ciężko ją tylko wiarygodnie uzasadnić)?

Ork.Fajny

2013-01-24, 16:49
Toadie napisał/a:

WARP to napęd wykorzystujący fakt, że przestrzeń może poruszać się znacznie szybciej, niż fala elektromagnetyczna. Ciało wsadzone w swoistą bańkę przemieszcza się razem z przestrzenią, jednak samo w sobie wcale się nie porusza.


A gdzie w tym opisie tłumaczenie zasady działania turbolaseru z Gwiazdy śmierci...?

Anarchangel napisał/a:

Miedwiediew również nie wie o czym mówi?


Musisz k***a nadgonić 30 lat kultury naszej planety... Bo pewni znani kontrolerzy obcych na terenach ziemskich pojawili się właśnie 30lat temu w komiksach a jakieś 15 lat temu w formie dość znanego filmu o uroczym skrócie MiB który zresztą sam ex-Car Rosyji ci podaje na tacy...
jak to obejrzysz to zrozumiesz "powagę" tej wypowiedzi...

Raziel91

2013-01-24, 16:57
Siekiernik napisał/a:

Ciekawe że akurat to się zdarzyło w USA (jak zawsze takie historie) i wizerunek tego obcego jest wyjęty z filmów, książek sci-fi (mały ludek, z wielką głową i dużymi oczami). Dlatego też wydaje mi się to naciągane. Niemniej artykuł ciekawy.



To nie zdarzyło się w USA tylko w Anglii. Dlaczego tam? - Ponieważ stamtąd nadano sygnał , ich odpowiedź została "wygniecona" w zbożu na polu znajdującym się tuż obok radioteleskopu.

Anarchangel

2013-01-24, 21:35
Arashel napisał/a:


(...)


Musisz k***a nadgonić 30 lat kultury naszej planety... Bo pewni znani kontrolerzy obcych na terenach ziemskich pojawili się właśnie 30lat temu w komiksach a jakieś 15 lat temu w formie dość znanego filmu o uroczym skrócie MiB który zresztą sam ex-Car Rosyji ci podaje na tacy...
jak to obejrzysz to zrozumiesz "powagę" tej wypowiedzi...



Ja nic nie muszę. Nie chodzi o to gówno z Willem Smithem, przecież wyraźnie powiedział film dokumentalny:
MEN IN BLACK - Russian Documentary
:homer:

Ork.Fajny

2013-01-25, 06:19
O ile dobrze widzę to dokument nazywa się Hidden Territories a nie MiB a ex-Car wyraźnie powiedział że nazywa się Men in Black...

Anarchangel

2013-01-25, 10:06
Arashel napisał/a:

O ile dobrze widzę to dokument nazywa się Hidden Territories a nie MiB a ex-Car wyraźnie powiedział że nazywa się Men in Black...


ja pie**ole... :homer: źle widzisz...
"Hidden Territories" ("секретные территории") jest nazwą serii, natomiast "Men in Black" ("люди в черном") jest nazwą konkretnego odcinka!

Ork.Fajny

2013-01-25, 13:18
Huehuehuehue... Od teraz wszyscy pamiętają tytuły odcinków seriali i się nimi posługują zamiast nazwą całej serii...?
Proszę cię... Obrażasz sam siebie.

Jesse.Pinkman

2013-01-25, 13:56
Uriz napisał/a:

Pozdrowienia również dla Pana, twierdzącego, że Hamburgery robią interesy z obcymi, pójdę dzisiaj spać z bananem na ustach :lol:



Ty się pilnuj, żebyś się nie obudził z bananem W USTACH :)

Anarchangel

2013-01-25, 20:24
Arashel napisał/a:

Huehuehuehue... Od teraz wszyscy pamiętają tytuły odcinków seriali i się nimi posługują zamiast nazwą całej serii...?
Proszę cię... Obrażasz sam siebie.



Zapewne nigdy by ci to do głowy nie przyszło, ale inteligentni ludzie wypowiadają się na tematy o których mają jakieś pojęcie; czyli aby orzekać o serii, trzeba znać treść każdej poszczególnej części. Ponadto różne części owej serii (której nie nazwał bym serialem ze względów czysto semantycznych), dotyczą najróżniejszych zagadnień...
...a teraz sp***alaj zawracać dupę komu innemu, bowiem pokazałeś już bardzo wyraźnie, iż jesteś zbyt niedoinwestowany intelektualnie na najdrobniejszą choćby refleksję
:plzdie:

Ork.Fajny

2013-01-25, 22:19
Znam na pamięć połowę odcinków takiego serialu zwanego Stargate: SG-1 a nawet nie które numery sezonów i odcinków z sezonu... Jednocześnie nie znam ani jednego tytułu odcinka. Więc nie pie**ol mi tu głupot zwłaszcza że ten "serial" nie zawiera w sobie niczego innego poza tytułem który podałem. Zero informacji o nazwie odcinka, zero informacji który to odcinek. Na pewno tą metodą niemający nic innego do roboty ex-Car zapamiętał to...

Anarchangel

2013-01-25, 23:53
Arashel napisał/a:

Znam na pamięć połowę odcinków takiego serialu zwanego Stargate: SG-1 a nawet nie które numery sezonów i odcinków z sezonu... Jednocześnie nie znam ani jednego tytułu odcinka. Więc nie pie**ol mi tu głupot zwłaszcza że ten "serial" nie zawiera w sobie niczego innego poza tytułem który podałem. Zero informacji o nazwie odcinka, zero informacji który to odcinek. Na pewno tą metodą niemający nic innego do roboty ex-Car zapamiętał to...



Nie musiał pamiętać żadnego tytułu, wystarczy, że wie o czym był dokument (zakładam, że w życiu nie widziałeś filmu dokumentalnego, w przeciwnym razie wiedziałbyś, iż zwykle tytuł opisuje treść).
Nie zawiera niczego innego? ...a ile sekund widziałeś? ...najwyraźniej nie dotrwałeś nawet do 01:36
Sam mógłbyś odpowiedzieć na swoje idiotyczne zastrzeżenia, gdybyś tylko potrafił korzystać z google oraz uzupełnił ( - w życiu nie popełniłem większego eufemizmu) podstawy swojej wiedzy... nie zamierzam naprawiać tego co sp***oliłeś wespół ze swymi starymi i szkołą, upatruj swej szansy w reinkarnacji