18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiadomość od istot pozaziemskich (filmik+zdjęcia)

Jesse.Pinkman • 2013-01-23, 19:51
Była mała wzmianka w jednym z komentarzy a dzisiaj już dużo bardziej obszerniejszy materiał. Temat jest bardzo kontrowersyjny i być może nieco już zapomniany ale uznałem, że zasługuje na rozwinięcie. Na początek małe tło historyczne czyli Wiadomość Arecibo:




Wiadomość Arecibo (przesłanie z Arecibo, przekaz z Arecibo, transmisja z Arecibo) – wiadomość radiowa skierowana do potencjalnych obcych cywilizacji pozaziemskich, wyemitowana w kosmos 16 listopada 1974 roku, za pomocą największego ziemskiego radioteleskopu w Arecibo.

Wiadomość zawierała zakodowane w kodzie dwójkowym informacje o strukturze kwasu DNA, wyglądzie człowieka, liczbie ludzi na Ziemi, miejscu Ziemi w Układzie Słonecznym oraz samym radioteleskopie w Arecibo. Została wysłana w kierunku kulistej gromady gwiazd M13 w gwiazdozbiorze Herkulesa (Gromada Herkulesa, NGC 6205). Długość wiadomości wynosiła 1679 bitów. Wysłana została na częstotliwości 2380 MHz (długości fali 12,6 cm). Nadawano ją przez trzy minuty.

Wiadomość została zaprojektowana przez Franka Drake'a (dyrektora obserwatorium w Arecibo) i zespół osób pracujących w tym obserwatorium. Pomysłodawcami wysłania przez radioteleskop tego przekazu byli naukowcy z Cornell University, m.in. Carl Sagan.

Prawidłowo odczytana, wiadomość zawiera 73 wiersze po 23 znaki (zera i jedynki). Kolejne wiersze opisują:

-Liczby od 1 do 10 w zapisie dwójkowym.
-Liczby atomowe podstawowych pierwiastków z których zbudowane są związki organiczne: wodór, węgiel, azot, tlen i fosfor.
-Składniki kwasu DNA (cztery nukleotydy po dwie pary zasad: adenina, tymina, cytozyna i guanina oraz cukier deoksyryboza i reszty fosforanowe tworzące DNA)
-Prosty schemat podwójnej spirali DNA (Ilość nukleotydów w DNA oraz podwójna helisa DNA)
-Średnie wymiary człowieka; Postać człowieka; Liczba ludzi na Ziemi (liczba 4.292.853.750 mieszkańców naszej planety w listopadzie 1974 roku)
-Schemat Układu Słonecznego
-Schemat czaszy Radioteleskopu w Arecibo oraz średnica teleskopu (305 metrów).


Zobaczmy, jak wyglądają poszczególne cześci:



Struktura sygnału

Sygnał radiowy jest sygnałem cyfrowym i jest zakodowany dwójkowo. Ma wielkość 1679 bitów – ta liczba jest iloczynem dwóch liczb pierwszych 73 i 23, co odpowiada wymiarom przekazu (73 wiersze po 23 bity w wierszu).

Prawidłowe odczytanie wiadomości (73 wiersze po 23 znaki):



Już widzimy, jak wygląda treść wiadomości, która mogłaby być odebrana przez potencjalne inteligentne cywilizacje. Poniżej parę słów o piktogramie, który uważany jest za odpowiedź inteligentnej cywilizacji, która odczytałą naszą wiadomość. Wielu z was pewnie uzna to za bzdurę ale ja tam wolę myśleć, że to nie jest mistyfikacja:






Jest na świecie parę piktogramów, których pochodzenia nie sposób ustalić. Jednym z nich jest słynny piktogram "Arecibo Message" . Przyjmuje się obecnie, że piktogram ten jest odpowiedzią - zmodyfikowaną wersją wiadomości wysłanej w głęboki kosmos w listopadzie 1974 roku z radioteleskopu w Arecibo w Puerto Rico, przesłanej w kierunku gromady kulistej M13.

Piktogram odkryty w Hampshire wygląda bardzo podobnie do tego jaki został transmitowany w kosmos w 1974 roku. Jednak są w nim pewne różnice. Rysunek teleskopu został zastąpiony czymś co wygląda na satelitę z bateriami słonecznymi. Diagram przedstawiający nasz system słoneczny został zamieniony na inny, posiadajacy 9 światów, gdzie planety od 3 do 5 są przesunięte a ostatnia została narysowana jako znacznie większa niż pozostałe. Finalnie, grafika człowieka została zastąpiona przez figurę humanoida, ze znacznie większą głową niż nasza.


Różnice między wiadomością Arecibo a piktogramem z Hampshire, wymagany angielski na poziomie wystarczającym do zrozumienia:



Parę fotek:








I jeszcze ciekawy demotywator (nie mojego autorstwa) opisujący to samo zagadnienie. Zwróćcie uwagę na fragment, który mówi o tym, że potencjalni odbiorcy naszej wiadomości mają około 1,2 metra wzrostu, zamieszkują trzecią, czwartą i piątą planetę swojego układu planetarnego, który zawiera 9 planet i ich populacja wynosi około 21 miliardów. Mocno działa na wyobraźnię:

http://demotywatory.pl/3760997/To-ze-nie-jestesmy-sami-we-wszechswiecie

Chyba nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Źródło: wiki, demotywatory, eioba.pl, własna głowa

ma...........ex

2013-01-23, 21:13
wiadomość, taa :-D

Jesse.Pinkman

2013-01-23, 21:16
solteck napisał/a:

jesteś głupi czy udajesz?





Jak wrzucasz coś co było to udajesz, że tego nie ma?

Feniks

2013-01-23, 21:21
@Maderfakermen po pierwsze zaznaczę że szczerze wątpię żeby kosmici odpowiedzieli nam na wiadomość nadaną falą radiową obrazkiem w zbożu który moglibyśmy odczytać, ale co Ty myślisz że na jedną galaktykę przypada jedna cywilizacja czy gwiazda typu słońce ?? w promieniu 16,5 roku świetlnego od ziemi znajduje się około 65 różnych gwiazd większość to czerwone karły prawda ale są tez takie jak Epsilon Eridani która ma 0,85 masy słońca jest bardzo do niego podobna :) .

lu...........la

2013-01-23, 21:29
Sami nie jesteśmy, ale bardzo sceptycznie podchodzę do piktogramów i ludzików z dużymi głowami.

piotrek9494

2013-01-23, 21:33
Sprawdźcie sobie co ma do powiedzenia na ten temat Nassim Haramein.

skizo

2013-01-23, 21:33
Więcej niż pewne ,że nie jesteśmy sami. W nocy jak patrzy się na gwiazdy to sa ich miliardy i co tylko my jesteśmy rozumujący na tyle aby myśleć o tym ,że ktoś gdzieś jest poza naszą planetą?

Może i różne rządy wiedzą o tym ,że coś jest i mieli "kontakt" ale nic nie wyjdzie poza nich ponieważ ludzie by powariowali. Świat by po prostu oszalał wiedząc ,że ktoś/coś może przylecieć na NASZĄ planetę i zrobić z nią coś dobrego lub coś złego...

Starsi ludzie boją się internetu, komputerów smartfonów i innej elektronicznej magii dla nas to norma dla nich kosmos. Pomyślcie co by było gdyby pokazali w TVP lądowanie UFO ... no katastrofa

Rottensparrow

2013-01-23, 21:33
To nie jest wiadomość od obcych tylko DO obcych kretynie !

kurczasty

2013-01-23, 21:34
Ale palcem ufol na ostatnim polu pogroził.

A na poważnie, mogli odpowiedzieć oficjalnie, ale zobaczyli, że władz się z nami nie dzieli tą informacją więc wydrukowali w zbożu.

Mom and Death

2013-01-23, 21:38
moim zdaniem to wszystko jest ch*ja warte. pozdrawiam.

etler

2013-01-23, 21:42
jakby kosmici istnieli to nie kontaktowali by się z nami bo by ich "szanowny" Tusk ograbił.

Toadie

2013-01-23, 21:43
Maderfakermen,

światło porusza rzeczywiście względnie wolno. Jednak fala wyłapana przez odbiornik ustawiony przez inteligentne istoty blisko ziemi może zostać przeniesiona z nośnikiem poprzez napęd WARP, nad którym ludzkość dopiero zaczyna pracować.

WARP to napęd wykorzystujący fakt, że przestrzeń może poruszać się znacznie szybciej, niż fala elektromagnetyczna. Ciało wsadzone w swoistą bańkę przemieszcza się razem z przestrzenią, jednak samo w sobie wcale się nie porusza.

tepad.no

2013-01-23, 21:45
Super, ze zamieszczacie takie posty. Dlatego jeszcze wchodze na ten portal dla gimbazy. A swoja droga ciekawi mnie bardzo sceptyczny odzew komentujacych... :(

pi...........ta

2013-01-23, 21:47
skizo napisał/a:

Więcej niż pewne ,że nie jesteśmy sami. W nocy jak patrzy się na gwiazdy to sa ich miliardy i co tylko my jesteśmy rozumujący na tyle aby myśleć o tym ,że ktoś gdzieś jest poza naszą planetą?

Może i różne rządy wiedzą o tym ,że coś jest i mieli "kontakt" ale nic nie wyjdzie poza nich ponieważ ludzie by powariowali. Świat by po prostu oszalał wiedząc ,że ktoś/coś może przylecieć na NASZĄ planetę i zrobić z nią coś dobrego lub coś złego...

Starsi ludzie boją się internetu, komputerów smartfonów i innej elektronicznej magii dla nas to norma dla nich kosmos. Pomyślcie co by było gdyby pokazali w TVP lądowanie UFO ... no katastrofa



Masz całkowitą rację. Panika i chaos, gwałty i mordy, bezprawie. Moim zdaniem na 100% nie jesteśmy sami, bo to jest po prostu niemożliwe. Wszechświat jest zbyt ogromny. Co ja mówię, jest nieskończenie wielki, a to przekracza granicę pojęcia ludzkiego.
Również polecam wykłady Nassima Harameina. Wstawiam link z youtuba, film trwa ponad godzinę więc wstawiam tylko końcówkę linku - watch?v=ei3plYE7QWU -, a do tego skrót opisu tych obrazów w zbożu.
http://astronomiafinansowa.blogspot.com/2012/09/nassim-haramein-za-pare-lat-nobel.html

Dla mnie jest to przefascynujące. Uwielbiam czytać takie tematy. Też myślę, że ta wiadomość jest całkiem prawdopodobna, mamy do czynienia z kimś kto jest inteligentniejszy od nas i wie czym skończyło by się nagłe ujawnienie i kontakt.
Swoją drogą jestem ciekaw czy są nastawieni pokojowo, czy rozumują w nasz sposób, jaką muzykę stworzyli, jak wygląda ich architektura i technologia, ile ich cywilizacja ma lat, czy mają kontakt z inną cywilizacją, czy jest to podobnie działająca cywilizacja jak nasza, w sensie mąż, żona, dzieci, praca, rozrywka, obrządki religijne, bogowie...? Strasznie to jest ciekawe. Mam nadzieję że za mojego życia uda się komuś na te pytania odpowiedzieć.
Jestem też ciekaw czy nas obserwują i czy w razie jakiegoś zagrożenia byli by w stanie nam pomóc..? Np. asteroida, albo wojna nuklearna.
Tyle pytań, zero odpowiedzi... :?:

S.O.A.D.

2013-01-23, 21:51
A ja na miejscu tego faceta, co nadał wiadomość do obcych bym się zastanowił: wysyła (domyślnie) obcej cywilizacji, na tyle rozwiniętej aby mogli to odczytać, dane na temat ludzi i ich położenia w kosmosie. Przecież obce rasy (o ile istnieją) mogą być do nas wrogo nastawione, bo tak. Ludziom się w przeszłości zdarzało. Dla mnie po prostu głupie. Można było wysłać inną informację.