18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiadomość od istot pozaziemskich (filmik+zdjęcia)

Jesse.Pinkman • 2013-01-23, 19:51
Była mała wzmianka w jednym z komentarzy a dzisiaj już dużo bardziej obszerniejszy materiał. Temat jest bardzo kontrowersyjny i być może nieco już zapomniany ale uznałem, że zasługuje na rozwinięcie. Na początek małe tło historyczne czyli Wiadomość Arecibo:




Wiadomość Arecibo (przesłanie z Arecibo, przekaz z Arecibo, transmisja z Arecibo) – wiadomość radiowa skierowana do potencjalnych obcych cywilizacji pozaziemskich, wyemitowana w kosmos 16 listopada 1974 roku, za pomocą największego ziemskiego radioteleskopu w Arecibo.

Wiadomość zawierała zakodowane w kodzie dwójkowym informacje o strukturze kwasu DNA, wyglądzie człowieka, liczbie ludzi na Ziemi, miejscu Ziemi w Układzie Słonecznym oraz samym radioteleskopie w Arecibo. Została wysłana w kierunku kulistej gromady gwiazd M13 w gwiazdozbiorze Herkulesa (Gromada Herkulesa, NGC 6205). Długość wiadomości wynosiła 1679 bitów. Wysłana została na częstotliwości 2380 MHz (długości fali 12,6 cm). Nadawano ją przez trzy minuty.

Wiadomość została zaprojektowana przez Franka Drake'a (dyrektora obserwatorium w Arecibo) i zespół osób pracujących w tym obserwatorium. Pomysłodawcami wysłania przez radioteleskop tego przekazu byli naukowcy z Cornell University, m.in. Carl Sagan.

Prawidłowo odczytana, wiadomość zawiera 73 wiersze po 23 znaki (zera i jedynki). Kolejne wiersze opisują:

-Liczby od 1 do 10 w zapisie dwójkowym.
-Liczby atomowe podstawowych pierwiastków z których zbudowane są związki organiczne: wodór, węgiel, azot, tlen i fosfor.
-Składniki kwasu DNA (cztery nukleotydy po dwie pary zasad: adenina, tymina, cytozyna i guanina oraz cukier deoksyryboza i reszty fosforanowe tworzące DNA)
-Prosty schemat podwójnej spirali DNA (Ilość nukleotydów w DNA oraz podwójna helisa DNA)
-Średnie wymiary człowieka; Postać człowieka; Liczba ludzi na Ziemi (liczba 4.292.853.750 mieszkańców naszej planety w listopadzie 1974 roku)
-Schemat Układu Słonecznego
-Schemat czaszy Radioteleskopu w Arecibo oraz średnica teleskopu (305 metrów).


Zobaczmy, jak wyglądają poszczególne cześci:



Struktura sygnału

Sygnał radiowy jest sygnałem cyfrowym i jest zakodowany dwójkowo. Ma wielkość 1679 bitów – ta liczba jest iloczynem dwóch liczb pierwszych 73 i 23, co odpowiada wymiarom przekazu (73 wiersze po 23 bity w wierszu).

Prawidłowe odczytanie wiadomości (73 wiersze po 23 znaki):



Już widzimy, jak wygląda treść wiadomości, która mogłaby być odebrana przez potencjalne inteligentne cywilizacje. Poniżej parę słów o piktogramie, który uważany jest za odpowiedź inteligentnej cywilizacji, która odczytałą naszą wiadomość. Wielu z was pewnie uzna to za bzdurę ale ja tam wolę myśleć, że to nie jest mistyfikacja:






Jest na świecie parę piktogramów, których pochodzenia nie sposób ustalić. Jednym z nich jest słynny piktogram "Arecibo Message" . Przyjmuje się obecnie, że piktogram ten jest odpowiedzią - zmodyfikowaną wersją wiadomości wysłanej w głęboki kosmos w listopadzie 1974 roku z radioteleskopu w Arecibo w Puerto Rico, przesłanej w kierunku gromady kulistej M13.

Piktogram odkryty w Hampshire wygląda bardzo podobnie do tego jaki został transmitowany w kosmos w 1974 roku. Jednak są w nim pewne różnice. Rysunek teleskopu został zastąpiony czymś co wygląda na satelitę z bateriami słonecznymi. Diagram przedstawiający nasz system słoneczny został zamieniony na inny, posiadajacy 9 światów, gdzie planety od 3 do 5 są przesunięte a ostatnia została narysowana jako znacznie większa niż pozostałe. Finalnie, grafika człowieka została zastąpiona przez figurę humanoida, ze znacznie większą głową niż nasza.


Różnice między wiadomością Arecibo a piktogramem z Hampshire, wymagany angielski na poziomie wystarczającym do zrozumienia:



Parę fotek:








I jeszcze ciekawy demotywator (nie mojego autorstwa) opisujący to samo zagadnienie. Zwróćcie uwagę na fragment, który mówi o tym, że potencjalni odbiorcy naszej wiadomości mają około 1,2 metra wzrostu, zamieszkują trzecią, czwartą i piątą planetę swojego układu planetarnego, który zawiera 9 planet i ich populacja wynosi około 21 miliardów. Mocno działa na wyobraźnię:

http://demotywatory.pl/3760997/To-ze-nie-jestesmy-sami-we-wszechswiecie

Chyba nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Źródło: wiki, demotywatory, eioba.pl, własna głowa

Jesse.Pinkman

2013-01-23, 21:52
Rottensparrow napisał/a:

To nie jest wiadomość od obcych tylko DO obcych kretynie !



Czy ty aby napewno doczytałeś do końca?

Cytując samego siebie:
Poniżej parę słów o piktogramie, który uważany jest za odpowiedź inteligentnej cywilizacji, która odczytałą naszą wiadomość. Wielu z was pewnie uzna to za bzdurę ale ja tam wolę myśleć, że to nie jest mistyfikacja:

Architeuthis Dux

2013-01-23, 21:56
@up
razem z postępem technicznym postępuje takze moralność/duchowość. Jeśli już mieliby nas unicestwić z jakiegoś powodu np. chciliby ekslpoatować surowce na Ziemi to zrobili by to "humanitarnie". A jeśli nie mają do nas żadnego 'biznesu' to mogą nast traktować jako rybki w akrawium - kosmiczną ciekawostkę turystyczną. Ponieważ jeśl taka cywilizacja byłąby bardziej rozwinięta nie chciałaby się z nami kontaktować. Tak jak nie ingeruje się w życie np. pierwotnych plemion mieszkających w dżungli. I taka opcja wg mnie jest najbardziej prawdopodobna

CzlowiekKupa

2013-01-23, 22:10
Nasz wszechświat jest tak ogromny ( mowie nasz bo najprawdopodobniej wszechświatów jest wiele ), że trzeba być idiotą, żeby nie wierzyć w inteligentne życie na innych planetach.

TomdeX

2013-01-23, 22:18
Mnie ta wiadomość rozpie**ala, człowiek jest jebnięty, bo nie ma to jak wysłać w kosmos wiadomość, że jesteśmy tam i tu, jest nas tyle, wpadajcie... To tak jakby Prezydent USA wysłał talibom wiadomość, że wychodzi sam z domu i będzie gdzieś tam o danej godzinie i możecie wpaść na kawkę...

Ja bym uznał tą wiadomość za debilizm roku, jak nie stulecia.

megamo

2013-01-23, 22:28
gdybyśmy byli sami to byłoby zaje..ste marnotrawstwo przestrzeni ;]

Ant1984

2013-01-23, 22:32


To tylko część interesującej serii filmików pod tytułem "Przekroczyć Horyzont Zdarzeń" na yt.

Macie szansę poświęcić odrobinę czasu ze swojego marnego życia, by dowiedzieć się wielu fascynujących informacji ;)

damian_tcv

2013-01-23, 22:45
Reakcja Amerykańskiego rolnika na kręgi w zbożu:


Mimson

2013-01-23, 23:15
Maderfakermen napisał/a:

Muszę was k***a ostudzić. O ile dobrze kojarzę (proszę mnie poprawić gdybym się mylił) najbliższa galaktyka znajduje się 25000lat świetlnych od naszej. Tak więc ta wiadomość jeszcze sobie podąża albo się rozbiła o jakąś przeszkodę. Druga sprawa, że ta wiadomość musiałby jeszcze do nas wrócić. Prędkość fali elektromagnetycznej w przybliżeniu wynosi tyle samo co prędkość światła w próżni. Przepraszam, ale serial Archiwum X naprawdę nie jest na faktach. Od tej pory wasze, życie już nie będzie takie samo.


Owszem najbliższa galaktyka jest bardzo odległa, ale w naszej galaktyce znajduje się więcej układów planetarnych. Oto lista gwiazd oddalonych o nas mniej niż 20 lat świetlnych ( rok świetlny to odległość jaką światło, czyli także fala elektromagnetyczba, pokonuje w ciągu roku).
http://wszechswiat.astrowww.pl/nearstar.html

Noxford

2013-01-23, 23:18
A może jest jest jakaś zasada we wszechświecie że wszelkie wyżej postawione inteligentne cywilizacje nie mogą wpływać na inne dopóki te nie osiągną pewnego progu rozwinięcia.

Dusz

2013-01-23, 23:28
Nie wiem jak wy, ale jak ja patrzę na mordę tego ostatniego ufoka na filmiku to wydaje mi się że on jest jakimś strasznym ch*jem. Taki chamski wyraz twarzy sk***iela.

Loaloa

2013-01-23, 23:51
Cytat:

Muszę was k***a ostudzić. O ile dobrze kojarzę (proszę mnie poprawić gdybym się mylił) najbliższa galaktyka znajduje się 25000lat świetlnych od naszej. Tak więc ta wiadomość jeszcze sobie podąża albo się rozbiła o jakąś przeszkodę. Druga sprawa, że ta wiadomość musiałby jeszcze do nas wrócić. Prędkość fali elektromagnetycznej w przybliżeniu wynosi tyle samo co prędkość światła w próżni. Przepraszam, ale serial Archiwum X naprawdę nie jest na faktach. Od tej pory wasze, życie już nie będzie takie samo.



Chesz, żeby cię poprawić, to cię poprawię. Najbliższa Drodze Mlecznej galaktyka to Galaktyka Andromedy odległa od naszej o 2,5 MILIONA lat świetlnych. Te podane przez ciebie 25 TYSIĘCY lat świetlnych to odległość wspomnianej gromady gwiazd, w kierunku której została wysłana wiadomość. Niemniej twoje wnioski są słuszne - nasze posłanie nie pokonało jeszcze nawet jednej piątej procenta swojej drogi do celu, nie mówiąc już o drodze powrotnej.

"Odpowiedź" wygnieciona w zbożu sugeruje jakoby biochemia obcych była oparta na krzemie (w odróżnieniu naszej opartej na węglu). Otóż nie sądzę. Co prawda minerały krzemowe mogą tworzyć całkiem ładne łańcuchy, a tworzywa silikonowe sa znane człowiekowi, ale do krzemowej biochemii bardzo daleka droga. Poniżej podam kilka powodów, dla których moim zdaniem niemożliwe jest życie oparte o krzem

1. Brak możliwości tworzenia długich łańcuchów wyłącznie z atomów krzemu. Możliwość utworzenia i stabilność termodynamicna takich łańcuchów z węgla to podstawa praktycznie każdej reakcji biochemicznej. Istnieją stabilne łańcuchy krzemowo-tlenowe z przemiennie umieszczonymi atomami krzem-tlen-krzem-tlem, ale nie mogą być podstawą "szkieletem" bardziej skomplikowanych zwiążków chemicznych, gdyż tlen utworzywszy 2 wiązania z sąsiednimi atomami krzemu jest już zajęty i nie może utworzyć większej liczby wiązań.
2. Brak możliwości tworzenia z krzemu układów aromatycznych. Pisząc "aromatycznych" mam na myśli zdelokalizowaną chmure elektronową występującą w takich układach utworzonych z atomów węgla. Istnienie takich układów pozwala na istnienie rodników stabilizowanych rezonansowo, karbojonów i związków organicznych kompleksujących jony metali. To wszystko jest podstawą większości reakcji biochemicznych od fotosyntezy poczynając, a na przewodzeniu impulsów nerwowych kończąc.

To wszystko oczywiście wnioski wysnute przy założeniu takich samych praw fizyki (a tym samym chemii) w hipotetycznym świecie obcych. W żadnym wypadku nie wykluczam istnienia obcych, ale mam prawie 100% pewności, że w opisywanym przykładzie rzekoma odpowiedź jest żartem.

Luxferrus

2013-01-24, 00:17
Gromada Herkulesa (cytat z wiki) "znajduje się w odległości 25,1 tysiąca lat świetlnych od Ziemi". Zakladajac, ze sygnal radiowy porusza sie z predkoscia swiatla oczywiste jest, ze jeszcze tam nie dotarl. Dziekuje, dobranoc.

skizo

2013-01-24, 00:32
Cytat:

Muszę was k***a ostudzić. O ile dobrze kojarzę (proszę mnie poprawić gdybym się mylił) najbliższa galaktyka znajduje się 25000lat świetlnych od naszej. Tak więc ta wiadomość jeszcze sobie podąża albo się rozbiła o jakąś przeszkodę. Druga sprawa, że ta wiadomość musiałby jeszcze do nas wrócić. Prędkość fali elektromagnetycznej w przybliżeniu wynosi tyle samo co prędkość światła w próżni. Przepraszam, ale serial Archiwum X naprawdę nie jest na faktach. Od tej pory wasze, życie już nie będzie takie samo.



Stary ... kto 200 lat temu, np taki muszkieter austriacki pomyślał o iphonie mówiącym ludzkim głosem :O, o przeszczepach serca... o broni którą mamy teraz broń atomowa?

Więc za kolejne 200 lat może być ch*j wie co powiedzmy sobie szczerze... Ostatnio widziałem reklame Laptopa samsung gdzie zamiast matrycy jest hologram ma byc w sprzedaży w 2017 roku.

Więć TAK WIERZE W UFO I WY TEZ UWIERZCIE @!

Frostbourn

2013-01-24, 00:37
Polecam obejrzec od 1:06:00

/watch?v=Ku3QRroR5vU

Okazuje sie ze na rok przed pojawieniem sie owej odpowiedzi dostalismy wskazowki jak je dokladnie odczytac.