18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Warszawiacy i ich wiedza o Polsce

Mysto • 2012-08-18, 01:17
Ostatnio śmialiśmy się z amerykanów,ale czy warszawiacy są od nich mądrzejsi? Czyli co ludzie ze stolicy wiedzą o Polsce.



Sl...........nx

2012-08-20, 09:12
amre napisał/a:



Po pierwsze żadne pieniądze z Małopolski do Warszawy nie płyną. Bujda którą sobie wymyślono żeby znaleźć kozła ofiarnego na to że dzieje się źle.
Narzekasz, że nie ma obwodnic, dróg i wszelkiej innej infrastruktury, a to co się buduje - robi się powoli i kiepskiej jakości. No to przykro mi ale w Warszawie jest dokładnie tak samo. Główne trasy przez miasto w stanie jako-takim. Obwodnic brak. Korki na wszystkich wylotówkach od 16 do 19 tylko motocyklem się przeciśniesz. Niestety tak to już jest w tym zasranym kraju i nie z winy Warszawy. Choć pośrednio tak bo mamy wielki okrągły cyrk z małpami który ktoś nazwał sejmem. Serdecznie przepraszamy za niego.



To jest zwyczajnie nieprawda. Podatki trafiają do skarbu państwa, a nim przecież zarządza się z Warszawy. Wybacz, od lat nasze województwo jest dyskryminowane przez władze w Warszawie, nie ważne, kto rządzi, wystarczy spojrzeć na to, jak rozdzielane są publiczne pieniądze.
Wiem, że Warszawa też nie ma obwodnicy i ma korki na wylotówkach, ale wasze województwo dostaje z budżetu o wiele więcej kasy.
U nas trasy przez miasto nie są nawet w stanie jako-takim. Kraków, to jeżeli chodzi o drogi, jedna wielka dziura. Wyjeżdżasz z Krakowa i od razu masz lepsze drogi. Ostatnimi czasy nie było nawet kasy na oświetlenie ulic. A przecież produktywność naszego regionu jest większa, niż wielu województw, którym nie brakuje pieniędzy na inwestycje i bieżące wydatki. W skrócie to Warszawa rozdziela kasę między regiony i uj***li sobie, że Kraków ma dostawać figę.
Tak jak z organizacją Euro. Wybrano miasta, w żadnym jeszcze nie było stadionu, więc były inne kryteria i nagle dowiedziałem się, że Kraków ma gorszą bazę hotelową od Gdańska, Poznania, Wrocławia i Warszawy.

Calina

2012-08-20, 09:19
Z jednej strony śmieszą mnie takie teksty a z drugiej jest mi przykro, że reszta Polski tak negatywnie odbiera Warszawę. Ale jak już wczesniej było mówione w tej "złej i wiesniackiej Warszawie" tylko ze 20% mieszkańców jest Warszawiakami z dziada pradziada- większość to przyjezdni, albo dzieci przyjezdnych, którzy tu zajechali robić "karierę". A największą grupę stanowią tzw. "słoiki", których ilość widać podczas weekendów i świąt, bo Warszawa robi się wtedy pusta kiedy jadą do swoich domów na wioskę po zapasy na kolejne 5 dni w wynajmowanym mieszkaniu.
Najbardziej wkurza mnie, jak takie buraki przyjadą już tu, wynajmują 20 metrową kawalerkę w 10 osób, żeby było taniej, studiują albo pracują i na każdym kroku narzekają, jaka to ta stolica brudna, brzydka, ludzie są chamami i w ogóle się nie podoba. Moja riposta wtedy jest jedna- nikt nie zapraszał, nikt nie trzyma także wypad, jeśli tak bardzo się nie podoba.
Stereotypy były, są i będą, do tego strasznie uogólniane, że cała ta Warszawa to czereśniaki i głąby, ale najpierw sprawdźcie ilu tych "warszawiaków" rozlicza się w warszawskich urzędach skarbowych a potem uogólniajcie.

Na...........ch

2012-08-20, 10:05
A ciekawe ilu waszych braci / sióstr / ojców / matek pracuje w Warszawie...

PaQ93

2012-08-20, 10:41
amre napisał/a:



O k***a, nie no tego argumentu nie wziąłem pod uwagę. Masz rację, wygrałeś. Wszyscy myśliciele świata nie byliby w stanie odeprzeć tak rozbudowanego i prze inteligentnego argumentu. Poddaję się.
Wynik starcia Pacuxx vs. Warszawa szacuję na:
gazylion do zera

no i piona :-)

defcon1

2012-08-20, 10:44
Północ i pokazuje w dół :D oj Warszawiaki...

MOTiV95

2012-08-20, 10:46
jestem z Rzeszowa, widzę Rzeszów to już z Ukrainą mylą.

Rumcajs_Rozpruwacz

2012-08-20, 10:50
Nie mówię, że wszyscy, którzy wyjeżdżają do Warszawy są tacy sami zarozumialcy. Ale rzeczywiście lwia część takich co wyjechała na studia czy gdzieś to teraz wyżej sra niż dupę ma. I dużo czasu im nie zajęła ta zmiana.

xon123x

2012-08-20, 11:44
Co za j***ny sk***iel biega i robi z ludzi debili . . .

RuBu

2012-08-20, 12:19
I jak zwykle wojna Reszta świata vs Warszawa - tym co się wymądrzają o finansach - że idą na Warszawe - gówno prawda - to Warszawa i niestety inne miasta w szczególności Mazowsza nadal płacą Janosikowe - a połowa przyjezdnych i tak płaci podatki u siebie ? więc gdzie te pieniądze? Bo jak na ten moment - to jedyne co widzę zrobionego w tym mieście - to nowy Jarmark Europa (ta narodowy i tak pewnie skończy tak jak jego poprzednik) - i Trasę S2 - która i tak leci przez miasto - a nie jest obwodnicą więc w sumie totalnie bez sensu pomysł.

MaestroRCS

2012-08-20, 12:42
To teraz wiedzą się popisze rodowity Szczecinianin, aktualnie na emigracji. Administracyjnie, owszem- morze zaczyna się na rzece Odrze, za Mostem Długiem. Praktycznie, sam Szczecin nie leży nawet nad Zalewem Szczecińskim, a nad Jeziorem Dąbie, które, owszem jest połączone z Zalewem. Ale zgodnie z moją wiedzą, a także tym, że upewniłem się patrząc na mapy, nawet północne dzielnice miasta styczności z Zalewem nie mają ;) . Teraz pozostaje kwestia interpretacji pytania- moim zdaniem, i tak i nie- wszak mamy kilka Stoczni (co prawda w upadłości) no i Port, o którym była mowa, więc nic dziwnego, że większość ludzi uznała że to miasto nadmorskie. Inną sprawą jest karygodny brak znajomosci geografii Polski, i tu nie mam na myśli tylko Warszawy, ale zapewne innych miast też, a wszak georgrafia jest taka sama dla każdej szkoły- pozostaje tylko kwestia, kto chciał się tego uczyć. Nie mówię, że mamy wiedzieć ile ton miedzi wydobywa RPA rocznie czy w jakim klimacie rosną jakieś tam duperele, no ale kurde, nie wiedzieć nawet ogólnikowo gdzie leży Rzeszów?...

Marshal

2012-08-20, 13:33
Slonx to prosze Cie bardzo, bierz wszystkie ministerstwa, Sejm, Senat i inne tego typu pie**oly do siebie do Krakowa.
Miejmy nadzieje, ze wtedy wszystkie protesty rolnikow, nauczycieli i hodowcow tchorzofretek, beda tam u Was.
Bedzie wtedy super - uwierz mi wszyscy w Warszawie sie uciesza :)

A kasa do nas plynie? No prosze Cie Warszawa placi 830 mln zl a Mazowsze 660 mln zl janosikowego [Stoleczna 24.07.2012]. W tym samym czasie ten Twoj wysysany z kasy Krakow placi 61 mln zl [ TVP Krakow 25.07.2012].... hmmm ciekawe co?
Jesli ktos nie wie co to :
Cytat:

sposób zasilania funduszu solidarnościowego, z którego finansowana jest subwencja ogólna, w praktyce nakazujący województwom Polski o wyższych przychodach przekazywanie części swoich dochodów na rzecz pozostałych. Wysokość dotacji jest obliczana jako procent przychodów województwa sprzed dwóch lat w stosunku do bieżącego roku budżetowego.



Czyli my placimy na innych, wiec prosze Cie nie mow mi o kasie

Skądinąd

2012-08-20, 13:43
To ze Szczecinem, to wcale nie jest domena warszawiaków. Kiedy przeprowadziliśmy się do Szczecina, ludzie na mojej uczelni w centrum kraju (studia dzienne na państwowym uniwersytecie, żeby nie było, że jakieś odpady zaoczne z prywatnej szkoły gotowania na gazie) pytali mnie, jak mi się nad morzem mieszka. Większość była zszokowana, że do morza mamy jakieś 100 km... Bieda, drodzy państwo, intelektualna bieda.

Sl...........nx

2012-08-20, 15:33
Marshal napisał/a:


Czyli my placimy na innych, wiec prosze Cie nie mow mi o kasie



Według Donalda Tuska, przez zmniejszenie deficytu, ale jednak pozostawieni go, zmniejsza się dług publiczny. Rostowski też fajnie poukrywał niektóre wydatki sektora publicznego. Proszę cię, nie pisz mi o tym, ile to wy płacicie na podstawie materiałów z reżimowej telewizji.

Marshal

2012-08-20, 16:47
Bez przesady z nazywaniem Wyborczej rezimowej, Bo rezimu nie ma.... Nie mamy w Polsce Chin czy Kuby.
Ale OK skoro Ci Wyborcza nie pasuje to prosze bardzo. Gazeta Prawna pisze dokladnie to samo. Zreszta to nie jest mit. To fakt - przejrzyj sprawozdania finansowe z ostatnich lat.

No fajni to oni nie sa ( Tusk i Rostowski), ale to nie o tym jest tu dyskusja. Tylko o tym ze spora czesc Polakow (chyba Ty tez) uwaza, ze to oni placa na Warszawe, skoro jest odwrotnie.

PS.
Zeby nie bylo politykow najlepiej wszystkich powystrzelac, ale to juz co innego