18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uzależnienie od telefonu zabija

fabiothethird • 2017-10-03, 18:10
Coraz większe debile się rodzą :facepalm2:

Cytat:

​Nastolatka z Moskwy zginęła, kiedy poraził ją prąd w łazience. Dziewczyna siedząc w wannie postanowiła odebrać telefon podłączony do kontaktu.

Jak informuje "Moskiewskij Komsomolec", 14-latka postanowiła wziąć kąpiel. By jednak pozostać w kontakcie z przyjaciółmi, dziewczyna wzięła ze sobą telefon. Kiedy zobaczyła jednak, że bateria jest prawie wyładowana, wzięła przedłużacz do łazienki i podłączyła aparat do ładowarki.

Dziewczyna usiadła w gorącej wodzie. W pewnym momencie zadzwonił do niej telefon, więc nastolatka podniosła słuchawkę. Prawdopodobnie wtedy została porażona prądem.

Matka dziewczynki uznała, że w łazience jest podejrzanie cicho. Zapukała do drzwi, ale nikt nie odpowiedział. Weszła do środka i zobaczyła swoją córkę nie dającą znaku życia. Dziewczyna miała telefon komórkowy na piersi. Kobieta zadzwoniła po karetkę, jednak lekarze nie byli w stanie uratować 14-latki.

To nie pierwszy taki wypadek w Rosji. W lutym w Moskwie doszło do niemal identycznej sytuacji. Dziewczyna zginęła, kiedy telefon komórkowy wpadł jej do wanny.



Źródło: rmf24.pl

Attero132

2017-10-04, 19:55
Ja pie**ole wysyp specjalistów elektryków

Qunda

2017-10-05, 11:06
U nas też nie lepiej :roll:
Podobnie niesamowita wydaje się historia innej Miss Polonii, Magdaleny Jaworskiej (†34 l.). Jaworska zginęła w 1984 roku we własnej wannie rażona prądem z suszarki, która prawdopodobni wpadła do wody podczas kąpieli pięknej miss.

Reszta tutaj http://tiny.pl/gpwhr

Hrabia Drapula

2017-10-05, 19:04
dotykają baterii 9V jęzorem nieświadomie mogłem popełnić kilkukrotnie samobója

Timitum

2017-10-06, 00:21
aargh napisał/a:

@Mielzky97 : pytanie za 100 punktow - jakie napiecie jest na wyjsciu ladowarki do telefonu?
Odpowiedz sam sobie i nie rob wsi :)


Napięcie bezpieczne DC to jak dobrze pamiętam 48V. Siedząc w wodzie z mydłem obniżamy rezystancję skóry, i jeśli dobrze pamiętam to ponad 2.5 raza. Prąd jest odwrotnie proporcjonalny do rezystancji i wprost proporcjonalny do napięcia, I=U/R. Zmniejszając naszą rezystancję 2.5 raza mamy taki sam efekt jakbyśmy zwiększyli napięcie 2.5 raza, co dawało by więcej niż hamburgery mają w gniazdku. To może zaboleć.
Drugi fakt to oddzielenie napięcia wejściowego od wyjściowego. Na wejściu masz w stosunku do ziemi jakieś 230V skuteczne, na wyjściu będzie to 5V. Niech jednak będzie to ch*jowo odizolowane (ładowarka z bazarku czy ki ch*j), i możesz mieć zonka, bo na wyjściu napięcie między + i - będzie 5V, ale napięcie między ziemią a + (lub -) może być już wch*j większe co może zaboleć.
Tak więc nie rób wsi i dawaj moje 100 punktów.

wojniz2

2017-10-06, 01:36
@Mielzky97, nie wiesz jak działa RCD to się k***a nie kompromituj.

ho...........zo

2017-10-06, 05:49
Skąd wy k***a wiecie takie rzeczy? Jesteście wszyscy elektrykami, czy co?

brugge216

2017-10-06, 07:24
@hoszo
Nie, po prostu zalogowali się na sadistica i mogą pie**olić o czym chcą :D

korinogaro

2017-10-06, 07:44
@mp0011 zastanawia mnie że ten gość jest inżynierem elektrykiem a przez cały filmik zajmuje się napięciem mimo że to natężenie prądu a nie napięcie zabija.

wp...........ke

2017-10-06, 08:33
michuwsm napisał/a:

5V ja zabiło czy przedłużacz wrzucila?



Nowe ładowarki z Quickcharge 3.0 Qualcomma latają na 9V to po pierwsze primo.
Po drugie primo - jeśli używała jakiegoś chińskiego badziewia, to najprawdopodobniej można zapomnieć o separacji galwanicznej.

Igorek95

2017-10-06, 08:51
5V i prąd do 2A może co najwyżej zaswędzieć w język :lol: Teraz uświadomiłem sobie że ch*ja warci "specjaliści" na tej stronie.

spinaczel

2017-10-06, 10:46
Debile nie napięcie zabija a natężenie ! Iskra od zapalniczki ma 10 000 V a nie jeden z was się nią po ku*asie razi i dalej dycha...

support3

2017-10-06, 11:09
wpmike napisał/a:



Nowe ładowarki z Quickcharge 3.0 Qualcomma latają na 9V to po pierwsze primo.
Po drugie primo - jeśli używała jakiegoś chińskiego badziewia, to najprawdopodobniej można zapomnieć o separacji galwanicznej.


po pierwsze primo nawet jak by miały 12v i 3A czyli 36W to i tak nie stanową zagrożenia dla człowieka
po secundo
lol co ty chcesz rozdzielać galwanicznie??? To nie przesył danych o różnych napięciach tylko ładowanie!!! Więc albo chciałeś być "móndry" i nie wyszło albo masz tak zajebisty telefon który ładuje się na widok "migającej" diody.

Kolejny kórwa specjalista :facepalm:

ironik

2017-10-06, 11:55
Nie wywaliłoby korków w takiej sytuacji? Zakładając, że to przedłużacz wleciał do wody?

Noktowizor

2017-10-06, 12:11
12V i 1200mA , wystarczy 200mA aby dentke zaliczyc

exe98

2017-10-06, 13:35
Nie noktowizor. Sami "specjalisci" tutaj. Odsylam do szkoly was. RCD moglo zawiesc.