18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uważaj z kim latasz.

hellbwoi • 2017-04-11, 15:20
W skrócie: przed odolotem samolotu United Airlines z Chicago do Louisville 9 kwietnia okazało się, że mają mały overbooking a ponieważ tym samolotem miało również polecieć 4 pracowników United Airlines postanowiono, że z samolotu musi wysiąść czterech pasażerów. Z początku pytano o ochotników i oferowano rekompensatę, nikt się nie zgodził. Zaczęto typować pasażerów (na chybił trafił zda się), kilku podobno opuściło samolot, kiedy padło na chińczyka, ten nie miał ochoty wysiadać tłumacząc się, że jest lekarzem, który musi rano odwiedzić pacjentów. Ponieważ przekonywania załogi nie przyniosły rezultatu poproszono o pomoc policję. No i wspaniali dzielni funkcjonariusze uporali się z marudnym azjątą (film 1). Azjata nie dał za wygraną i wrócił tak jak go zostawili panowie z policji czyli z zakrwawioną twarzą powtarzając jak mantrę że on jednak do domu musi. (Film 2) P tym podobno częśc pasażerów opusciła samolot, resztę wyproszono aby go uprzątnąc w końcu samolot wystartował z 3 godzinnym opoźnieniem.







Źródełka:

http://edition.cnn.com/2017/04/10/travel/passenger-removed-united-flight-trnd/

http://www.abc.net.au/news/2017-04-11/united-airlines-passenger-dragged-off-overbooked-flight/8433104

buoba

2017-04-11, 23:04
I oni myślą że robią nam łaskę, że 'możemy' dostać ten zaszczyt otrzymania wizy do tego kołchozu :-)

ZiggyChajzer

2017-04-11, 23:30
co za pok***y. jak nie umieją liczyć do 300 czy ilu tam było pasażerów to niech dadzą sobie spokój z lataniem bo będzie więcej szkody niż pożytku. i ch*j mnie to obchodzi że na 78 stronie regulaminu ustęp 5 akapit 19 było że mają takie prawo żeby kogoś z biletem wyprosić bez powodu. kupiłem k***a bilet to wieź mnie i skończ pie**olić a jak nie to podstaw większy samolot. ch*j mnie to obchodzi że nie możesz się wywiązać z umowy? płacę żądam.

MrOstry

2017-04-11, 23:53
Na praktycznie każdy lot sprzedaje się więcej biletów niż jest miejsc, ponieważ linie lotnicze wiedzą, że część pasażerów spóźni się na samolot a w skali globalnej na takich pustych przelotach to tracili by grube miliony. Mają nawet policzone na jaki lot ile mogą sprzedać takich dodatkowych biletów ale czasem zdaża się że jednak wzór się nie sprawdzi i kogoś trzeba wyprosić. Oczywiście to jak potraktowali tego typa to skandal no i jako że to działo się w stanach to pewnie słono teraz za to zapłacą.

artiee

2017-04-12, 00:07
@up Hmmm jakaś zj***na logika. Jeśli miejsce jest opłacone to nibym na czym tracą?? Po prostu poleci puste miejsce i nie będzie takiej komedii jak na filmie. Puste miejsce nie zje burgera i nie wypije pepsi jedynie...

mazga50

2017-04-12, 00:53
oho, wkrótce United Airlines zmieni właściciela...

djroofer

2017-04-12, 01:30
Po pierwsze samolot nie byl przepelniony tylko united airlines przypomnialo sobie ze musi zabrac 4 czlonkow zalogi ktorzy maja leciec innym samolotem a bez nich samolot nie poleci.
Trzech pasazerow wysiadlo.
Chinczykowi proponowano najpierw 400$ pozniej 800$ a na koncu 1000$ na co sie niezgodzil poniewaz jest doktorem i jego pacjeci czekaja na niego.
Linia lotnicza powinna zaoferowac komukolwiek kwote tak wysoka dopóki ktos sie zgodzi.
To juz nie pierwsza wpadka ua. Pare tygodni temu nie wpuścili nastolatek bo byly ubrane w legginsy a to nie jest zgodne z ich dress code. Pewnie samolot byl przepelniony.
Linia ua, jak to mowia w wiadomosciach ogolnoamerykanskich, wyrzucila (stracila) na dzien dzisiejszy 1.1% na aukcji a to jest jakies 255 milonow $.
Policjant ktory wyprowadzal kolesia z samolotu jest juz zawieszony i najprawdopodobniej bedzie zwolniony.
UA informuje ze kontaktuje się bezposrednio z pokrzywdzonym aby zrekompensować mu odniesione niedogodnosci.
Ludzie jak ktos ma zaplacony bilet to usluga ta musi byc wykonana. Chyba ze z przyczyn niezaleznych od sprzedawcy.



To oddaje w obrazowy sposob o co chodzi.

Catar

2017-04-12, 05:41
~3 dni juz te filmiki na necie sa, dopiero wczoraj ktos wstawil?

Cyrk

2017-04-12, 08:35
Za overbooking sądy powinny dopie**alać takie kary, żeby na druga "wpadkę" żadnej linii nie było stać. W pale mi się nie mieści jak można sprzedawać ten sam towar/usługę wielokrotnie licząc na to, że jakoś to będzie...

Przem0

2017-04-12, 17:42
Policjanci powinni siedzieć za brak mózgu i bezmyślne wykonywanie rozkazów a linie lotnicze powinny zapłacić kilku milionowe odszkodowanie temu facetowi.
A mówią, że w Rosji jest bezprawie...