18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Uniwersytet

Szym19 • 2014-01-24, 21:46
Witam chciałbym przedstawić autentyczną sytuacje, która miała miejsce na uczelni wyższej - Uniwersytet Gdański :-)

Otóż, rozmawiam z kumplem, który nie był na żadnym wykładzie z przedmiotu i nawet nie wiedział jak wygląda prowadzący ....
Pod koniec semestru postanowił wybrać się do niego .
Rozmowa wyglądała Następująco : K-kumpel, P-prowadzący

- (K) : Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się, co z zaliczeniem z markietingu ....

- (P): Dzień dobry, ja Pana w ogóle nie kojarzę ...

- (K): Ja Pana też ...

- (P) : Hahaha.... dobre. Ma Pan 3 za odwagę

Ogólnie sytuacja mnie rozj*bała :mrgreen: Kwestie upadku polskiego szkolnictwa wyższego pomijając :-P

kwrtwlp

2014-01-25, 13:50
Kapitan Cena napisał/a:


Haha i szczególnie widać to po rankingach. Nie rozśmieszaj mnie tu porównaniem uczelnii publicznych do prywatnych bo zaraz rzygne.
Ile uczelni prywatnych znalazło się w top25 najlepszych uczelnii technicznych w Polsce w przeciągu ostatnich kilku lat? Podpowiem Ci że jedna i to nawet nie w top10.






Ile polskich uczelni się znalazło w rankingach top 500?

Jedna i to nie nawet w top 400.

O technicznych to nawet nie słychać.

Lemon19

2014-01-25, 14:10
Ooo, marketing na UG, czyżby mój zacny Wydział Ekonomiczny?
Na którym roku jest kumpel, bo być może z nim studiuję :krejzi:

Kapitan Cena

2014-01-25, 14:55
kwrtwlp napisał/a:

Ile polskich uczelni się znalazło w rankingach top 500?

Jedna i to nie nawet w top 400.

O technicznych to nawet nie słychać.


Tak tylko zwróć uwagę jakie są kryteria oceniania takich uczelni, wkład w badania i rozwój danych dziedzin, a wiesz dlaczego polskich uczelnii tam nie ma? Bo na to są potrzebne pieniądze, a u nas każdy studiuje za darmo, a w takich Stanach gdzie każdy płaci gruby szmal za kilka lat studiów uczelnie mają pełno forsy na badania i pierdoły dlatego na top100 uczelnii na świecie 85 jest z USA.

St...........ke

2014-01-25, 16:43
kwrtwlp napisał/a:






Ile polskich uczelni się znalazło w rankingach top 500?

Jedna i to nie nawet w top 400.

O technicznych to nawet nie słychać.



Przeczytaj mój post wyżej, 2 uczelnie UJ i UW są w przedziale 301-400 w jednym rankingu, w innym 6 uczelni jest w top 500.

!Timon

2014-01-25, 17:14
@SteelMike

Jesteśmy +/- 22 gospodarką świata, 34 krajem na świecie pod względem liczby ludności, a nie mamy żadnej uczelni która byłaby chociaż w pierwszej 100 jak nie w 50. Warto byłoby się zastanowić co jest przyczyną.

St...........ke

2014-01-25, 17:29
!Timon napisał/a:

@SteelMike

Jesteśmy +/- 22 gospodarką świata, 34 krajem na świecie pod względem liczby ludności, a nie mamy żadnej uczelni która byłaby chociaż w pierwszej 100 jak nie w 50. Warto byłoby się zastanowić co jest przyczyną.



Tak mogłoby być, gdyby z każdego kraju byłaby w rankingu jedna uczelnia. Przez to, że z samych Stanów jest ok 180 uczelni, nasza pozycja spada, dodaj uczelnie z pozostałych lepszych gospodarek świata i mamy naszą pozycję.

!Timon

2014-01-25, 18:21
@SteelMike

Jeśli z USA w rankingu przed nami jest 180 uczelni, stanów mają 50, z czego tylko 8 ma więcej niż 10 mln mieszkańców a żaden nie jest bardziej zaludniony niż Polska to wniosek jest prosty. To MY źle gospodarujemy swoimi środkami. Wniosek - państwowe uczelnie są niewydajne. W Polsce to państwo psuje konkurencję.

adsz511

2014-01-25, 20:45
Lucas887 napisał/a:

Za postawienie 2 za dużej ilości osób wylądowałby na dywaniku.

nie prawda na UG jest kobieta która uj***ła 2/3 roku i nic :mrgreen:

Ba...........co

2014-01-26, 04:08
Świat się zmienia, zauważyłem to dość dawno, dlatego zrezygnowałem po I roku socjologii. Pójdę na studia, gdy będę wiedział co chcę w życiu robić i z czego potrzebny mi jest papier... Wk***iają mnie doktoranci w moim wieku, wszechwiedzący ignoranci, którzy poza swoją dziedziną, dodam, że tylko w teorii, tak naprawdę nie wiedzą nic o życiu, a jedyną ich ambicją jest przytulić ciepłą posadkę na państwowym stanowisku... Że o reszcie studentów, będącym niegdyś Elitą narodu nie wspomnę. Teraz, to poprostu zgraja wyuczonych na bycie nierobami. Oczywiście nie mówię o wszystkich, ale jak to u nas bywa, większość jest dyskryminowana.

radek225

2014-01-27, 18:13
Gharotief napisał/a:

Właśnie tak wygląda produkacja bezrobotnych nieudaczników na państwowych uczelniach. ja na prywatnej przynajmniej się ucze i wykładowcy wymagają wiedzy... No cóż, płacę to otrzymuje lepsze wykształcenie, a nie przygotowanie do bycie biedakiem.



BongMan napisał/a:


Rankingami polskimi można sobie dupę podetrzeć. W rankingu światowym najlepsze polskie uczelnie, UW i UJ, są poniżej 500-go miejsca, między innymi za uczelniami afrykańskimi. Bambo mają wyższy poziom na uczelniach niż my. Jeden ch*j czy skończysz uczelnię prywatną czy państwową, jeśli nie jest to inżynier albo medycyna, to i tak skończysz w robocie niezwiązanej z kierunkiem, o ch*jowej płacy, albo za granicą.

Chyba próbujesz trollować, bo nie wierzę, że można być tak głupim... Moja uczelnia, kierunek opłacany przez UE, filologia angielska. Pani od języka mówionego, czyli przedmiotu na którym masz uczyć się mówić, słowo vegetables wymawia wedżetelbyls. Płacisz za to, żeby po kilku latach obudzić się z ręką w nocniku i stwierdzić, że wydałeś kupę kasy (rodziców zapewne) żeby dostać papierek, którym możesz sobie wytrzeć dupę.



wrobel102 napisał/a:

Apropos upadku szkolnictwa wyższego.
Mail jakiego otrzymała moja grupa od profesora hab. z przedmiotu teorii regulacji na Polibudzie.

Witam


Udało się zarezerwować sale 114 dla egzaminu z Teorii Regulacji II na piątek 24. 1. 2014.

No sala jest małą, dla tego potrzebna jest dobra organizacja pracy. Grupa posiada 55 osób (mówi USOS), trzeba się zorganizować na trzy grupy:

1. V 8:00 przychodzi 15 osób, które będą przygotowane na zdobycie oceny 5, 4+ lub 4 (dla tego, bo z poprzednich lat wiemy że takie egzaminowanie trwa bardzo długo, najczęściej dla tego, że na oczekiwaną ocenę nie są przygotowani). Ufam że będzie ich co najmniej 15, inaczej niech przychodzą i osoby na 3+.

2. V 9:15 przychodzi następnych 20 osób przygotowanych na oceny 4, 3+ lub 3.

3. V 10:30 przychodzi reszta 20 osób, nawet nieoczekujących nic.


Dziękuję za współprace i porozumienie.


Do zobaczenia





Niektórzy dostali 3 do indeksu zanim sprawdził egzaminy O.o Zresztą i tak zaliczał od 0 ptk. na 20 ptk. :v
A... i jest to jeden z najważniejszych przedmiotów : >



por.bor napisał/a:

k***a na każdym kierunku i na każdej uczelni znajdą się przedmioty, które się zalicza bez oporu bo są tylko z tego powodu, że jakaś gówniana siatka programowa przewidywała taki przedmiot w toku studiów, np. będąc na studiach technicznych (mechanika) do czego była mi potrzebna ekonomia, etyka itp... I prowadzący też to wiedzą ale muszą jakoś się wymęczyć pół roku ze studentami, a na koniec odj***ć jakieś zaliczenie podobne jak w tym poście :) także jest to prawda; a i żadna prywatna uczelnia nie nauczy tyle co publiczna, kogoś poj***ło chyba :D




A ja miałem pasję od 15 roku życia. Skończyłem ogólniak, poszedłem na studia, ze studiów mnie wyj***li. Poszedłem do pracy w której wyspecjalizowałem się mając lat 15, poznałem przyjaciela. Razem bez studiów założyliśmy firmę i zarabiamy więcej niż cała reszta motłochu po ch*jowych kierunkach studiów. Idź na studia, skończysz w Maku, albo będziesz bezrobotnym, z UP nie wyślą cię na żaden kurs, bo stać cię było na skończenie studiów. Prawda jest taka, że studia coś znaczyły do lat '90. Teraz są to tylko fabryki bezrobotnych frustratów, którzy myślą, że po studiach świat stoi przed nimi otworem i wszystko im się należy. Oczywiście nie dotyczy to kierunków technicznych, prawa, czy medycyny. Dziękuję, dobranoc :) . :nazimaja: