18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukraina 2022 TEMAT ZBIORCZY - TYLKO ZDJĘCIA I FILMY

~Angel • 2022-02-25, 12:31
28.06.2022


ZASADY PANUJĄCE W TYM TEMACIE:
- BEZWZGLĘDNY ZAKAZ ZWRACANIA SIĘ DO INNYCH UŻYTKOWNIKÓW ORAZ KOMENTOWANIA INNYCH POSTÓW. MASZ COŚ DO POWIEDZENIA INNEMU UŻYTKOWNIKOWI T PRZEKAŻ MU TO W WIADOMOŚCI PRYWATNEJ.
- NIE PISZEMY W POSTACH RAD, PRZEMYŚLEŃ PRÓŚB I SWOICH ŻALI
- WRZUCAMY MATERIAŁY BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z DZIAŁANIAMI MILITARNYMI NA UKRAINIE - ŻADNYCH ANALIZ, POGADANEK Z YT, ARTYKUŁÓW Z PORTALI INFORMACYJNYCH, MEMÓW, ŚMIESZNYCH OBRAZKÓW ITD.
- WRZUCANE MATERIAŁY DOBRZE ABY MIAŁY OPIS SYTUACJI - MIEJCE AKCJI ITD. ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY (NIE JEST TO KONIECZNE ALE MILE WIDZIANE)
- POSTY ZAWIERAJĄCE W/W MATERIAŁ ORAZ ZAWIERAJĄCE KOMENTARZ DO INNEGO MATERIAŁU CZY ZWROT DO USERA RÓWNIEŻ BĘDĄ USUWANE A ICH AUTORZY ORZYMAJĄ BANA.
- WIDZISZ MATERIAŁ PROPAGANDOWY CZY TO STRONY UKRAIŃSKIEJ CZY ROSYJSKIEJ MOŻESZ GO SPROSTOWAĆ TAK JAK BYŁO TO WCZEŚNIEJ UŻYWAJĄC TAGU MODSPROSTOWANIE MA ZAWIERAĆ INFORMACJE ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY - TAKI POST ZOSTANIE DODANY DO TEGO MATERIAŁU

- AUTORZY POSTÓW NIEZGODNYCH Z W/W ZASADAMI OTRZYMAJA BANA .

PROPAGANDA TO ELEMENT WOJNY INFORMACYJNEJ I KAŻDA ZE STRON WIELOKROTNIE UDOWODNIŁA ŻE ROBI TO DOSKONALE. ZAPEWNE CZĘŚC MATERIAŁÓW ZAMIESZCZANYCH PRZEZ RÓŻNYCH UŻYTKOWNIKÓW MOŻE MIEĆ CHARAKTER DEZINFORMACYJNY - MY NIE JESTEŚMY W STANIE WERYFIKOWAC KAŻDEGO MATERIAŁU KTÓRY JEST ZAMIESZCZANY W TYM TEMACIE WIEC JAK WIDZICIE TEGO TYPU MATERIAŁY TO ZAMIAST WYPISYWAC SWOJE MĄDROŚCI TO POŚWIĘĆCIE TEN CZAS NA PORZĄDNE SPROSTOWNIE.
AUTORZY WRZUCAJĄCY UDOWODNIONĄ PROPAGANDĘ ZOSTANA POZBAWIENI MOŻLIWOŚCI PISANIA KOMENTARZY
spoiler

kwasiorek

2023-02-03, 18:50
nagranie z tego jak się traktuje jeńca


~mg_schutze

2023-02-03, 19:33
Tor wersja na arktykę zmasakrowany a to już drugi w tym sezonie. W sumie mieli ich coś koło 30.


Smutny ork idzie w plen.

Plus nowa dostawa. Rakiety z zasięgiem do 150km GLSDB.


kwasiorek

2023-02-03, 19:35
kolejne setki dusz odchodzi z przyczyn wielonarządowych obrażeń, kości bieleją już gdzieniegdzie.
~mg_schutze

2023-02-03, 19:44
Plus trochę roboty w Sołedarze.I smutny miś.

I archiwalne z Izjum po wizycie HIMARsów


kwasiorek

2023-02-03, 19:52
kolejne pogrzeby, czy zachodnie czołgi zdążą na czasby odmienić losy wojny?rosyjski złodupiec zawitał do szkoły...


kwasiorek

2023-02-03, 20:40
to nie nasza wojna - pomyśleli ukarińcy siedzący we Warszawie i setkach innych polskich miast...


ancient86

2023-02-03, 22:41
Orkobicie 4#


ptachu222

2023-02-04, 03:48
Dronowanko złomu i trochę jeńców

Bourgler

2023-02-04, 10:45
Rosyjskie czołgi używające zasłony dymnej w okolicach Wuhłedaru.Składaneczka :-DOrki bawią się granatnikiem AGS-30. :mrgreen: :mrgreen:


~tedwaha

2023-02-04, 13:57
Ruskie przed atakiem na Wugledar

Ruscy po ataku na Wugledar
Po mimo tego co jeszcze tydzień temu twierdziła propaganda ruska żadnego spektakularnego sukcesu na tym kierunku nie osiągnięto, nie było żadnych walk o miasto i zostali odrzuceni z jego przedpola . Starcia o Wugledar trwające ponad dwa tyg są następstwem wycofania się z zniszczonej już całkowicie Pavlivki i zajęcia dogodniejszych i położonych wyżej pozycji w Wugleedarze. Ofensywa jest prowadzona głównie siłami Piechoty morskiej: 155Bryg, oraz 40 krasnodarskiej ze składu floty pacyficznej oraz 810Bryg z znad morza czarnego stanowiąca odwód i wsparcie art. Są to jedne z lepiej wyszkolonych jednostki w ruskiej armii, poziom podlony do jedn VDV. Na przeciw siebie mają równie elitarną i zaprawioną w bojach 72Bryg zmechanizowaną która stacjonuje w rejonie już drugi miesiąc i to oni bronili wcześniej Pavlivki zadając duże straty przeciwnikowi. Mimo opuszczenia Pawlivki taktyka polegająca na wykrwawianiu przeciwka przynosi niezłe efekty i pokazała że te 3 brygady poniosły straty obniżające ich zdolność do ataku. Również ruski propagandzista "Rybar"przyznał :

że straty wojsk desantowych (VDV+Piechpta morska) są na poziomi 50% i wypowiedź ta jest pokłosiem, tego co dzieje się w rejonie Wugldaru. Samo stosowanie jednostek tego typu, (czyli doskonale wyszkolonych, posiadających wysoką mobilność i sprawność manewrową która stanowi o ich sile) jako jednostek liniowych prowadzą do ich szybkiego wyniszczenia, a możliwość ich odtworzenia zen wzgl. na długość szkolenia jest o wiele mniejsza. I o ile straty na poziomie 30% to utrata zdolności ofensywnych i potrzeba uzupełniwenia stanów, to straty poziomu 60% upośledzają także zdolności defensywne i nie można już uzupełnić strat słabiej przeszkolonymi ludźmi a sama jednostka nadaję si już tylko do przeformowania i znika na dłuższy czas z pola walki. Na zakończenie tego jak że optymistycznego tekstu mającego wytłumaczyć "wymieranie" wojsk desantowych , które były przez wiele lat koniem roboczym ruskich sił ekspedycyjnych, najlepiej przeszkolonymi , posiadającymi doświadczanie bojowe i(nie)chlubną tradycje mam dla was piękny utwór będący hymnem VDV, na szczęście ktoś dołożył napisy w prześmiewczy sposób podsumowują uch dokonania

joleen33

2023-02-04, 18:10
Wrzucam raz jeszcze bo dostałem po uszach za odpowiedz do innego postu.

POV z Bachmutu
Oraln 10 żywcem zlapanyTruteń ujęty pod wuhledarem - Ukraińcy traktują jeńców ciut lepiej, chociaż w sumie mogliby nie ;)


ancient86

2023-02-04, 19:32
To orkowy bojownik Ihor Mangushev, który pojawia się na scenie w Moskwie z czaszką zamordowanego Ukraińca i wzywa do zabicia wszystkich Ukraińców. A poniżej ten sam Mangushev, tylko ze strzałem w głowę w Kadijiwce w stanie krytycznym.

Karma is a bitch.paniczmax

2023-02-04, 19:42
Następstwa ataku ppk na pojazd, w którym podróżował Pete Ross zginął w ataku, a 2 norweskich najemników zostało rannych
ppk Kornet kontra ukraiński bojowy wóz piechoty na kierunku Krzemieńna-Swatowo, pierwszą rakietą znokautowali sprzęt bojowników, drugą wbili gwóźdź w wieko trumny, aby mechanicy nie mogli jej naprawić.
Rosyjska artyleria ląduje na grupie ukraińskich żołnierzy.
Niedaleko Kreminnej, obwód ługański, Ukraina, styczeń 2023 r.

Praca ukraińskich lekarzy wojskowych nad rannymi żołnierzami w Bachmucie
Rosyjski dron spalił pozycje Sił Zbrojnych, bo jeden z nich wyszedł się wysikać.
~tedwaha

2023-02-04, 19:42
Od akcji gdzie zarzucano ukr strzelani do nieuzbrojonych jeńców nie upierają się żeby brać jeńców. Nie to nie.... łap :)


Tomz

2023-02-04, 20:57
Wspomnienie lata czyli zniszczenie haubic 152 mm 2A36 „Hiacynt-B”, D-20 i czołgu w Piaskach Oleszkowskich za pomocą pocisku kierowanego Excaliburfrontowe bolączki - M777 przymarzła do ziemiJak zdronować russki czołg ...Bezposredni atak na orkowe okopy za pomocą dronow VPNPrecyzyjny strzał, kolejny ruski sprzęt zniszczony, tym razem 152mm działo samobieżne Msta-SŻytomierscy spadochroniarze unieszkodliwili pojazd opancerzony orków wraz z załogą...Domek, a przy domku piwniczka. W domku orki a piwniczce ich zapasy. Nie można było tego nie ostrzelać. ..Podobno zniszczony kolejny BMP3 wraz z zawartością


Dwóch orków załatwionych jednym granatemDzisiejsza tablica wynikówOrkobicie za pomocą ostrzału artleryjskiegoDronowanie orków

X