18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

TVP -specjalisci od wszystkiego

Prezioo • 2013-11-13, 15:14
"Te gry na pewno zabijają wrażliwość" pare slow na temat grania i próby zmienienia prawa odnosnie gier.



:idzwch*j:

Templariusz Mariusz

2013-11-13, 18:50
Jeśli to prawda to na ulicach 24/7 powinna trwać wojna, mord i gwałty.

pinkYnieMozg

2013-11-13, 18:50
Prawda jest tylko jedna, majac internet, dzieci nie patrza nawet na, napisze z duzej: BRUTALNOŚĆ. ale ktory jestem w rankingu :amused:

przemas1234

2013-11-13, 18:51
odpie**olić sie od gta 5 k***yy

Sonozoki

2013-11-13, 18:57
Skoro brutalne gry robią ze mnie morderce to symulator koparki robi ze mnie budowlańca?

Severitus

2013-11-13, 18:58
Starzy Ludzie--->Stres/Problem---> Alkohol/narkotyki--->Nałóg--->Śmierć.
Młodzież--->Stres/Problem--->Gry--->Odreagowanie i spokój--->Koniec(w najgorszym przypadku noszenie okularów[O ZGROZO])


Minister Do Spraw Propagandy i Głupoty.

thewhitestar

2013-11-13, 18:58
W desejoty tyle lat grałem i ch*j, drugim Małyszem nigdy nie zostałem :(

SzczawZNasypu

2013-11-13, 19:01
Jestem ciekaw czy którykolwiek z tych pismaków albo psycho-tfu-logów (nie uznaję tej zj***nej pseudonauki. Zarozumialce po 5 latach studiów poczytali trochę książek i już myślą, że wszystko o człowieku wiedzą :idzwch*j: ) doświadczyło czegoś takiego u własnych pociech. Jeśli się coś gówniarzom we łbie pie**oli to najczęściej przez złą sytuację w domu albo brak normalnych relacji z rówieśnikami. Tam szukajcie źródeł agresji a nie na monitorach. I to, że dzieciaki siedzą coraz więcej przed kompem i że srele morele wymiary im się mylą, to już jest wina rodziców, że nie potrafią wziąć bachora za fraki i wygonić sprzed szklanego ekranu lub dać innego zajęcia.
Zresztą temat jest co jakiś czas odświeżany, słyszę podobne dyrdymały już chyba po raz trzeci w przeciągu kilku lat. Chcecie ograniczyć dostęp do gier? Proszę bardzo, to może jeszcze licencje na noże kuchenne wprowadzimy, bo przez nie tez może dojść do nieszczęścia. Albo na sklepy muzyczne napuśćmy kontrole, bo przecież komuś może wpaść do łba żeby udusić jakiegoś frajera struną od pianina :szczerbaty: .

Hemoglobina24

2013-11-13, 19:02
Gta 5 poprzednim hitem? Gta 5 jest hitem i grą roku ... a call of sruty to kolejny odgrzany kotlet


Gta 5 wyszło tylko na konsole i zarobiło 800 mln w jeden dzień

call of duty ghost wyszło na wszystkie platformy i nie zarobili miliarda tylko sprzedali do sklepu 1 miliard kopi gry więc co tu mozna pieprzyć o ich zarobkach...

Jak narazie rekord ma Gta 5 i niech mnie w ch*j cmokną lewaki z tymi kotletami!!

Krzysu

2013-11-13, 19:09
To nie gry są powodem agresji u dzieci, to ich pie**olnięci rodzice i bezstresowe (bezkaralne) wychowanie.

Varyz

2013-11-13, 19:10
W kraju nie może być normalnie czytając takie komentarze i oglądając takie coś w TV.
Po pierwsze - nawet nie wiecie kim jest dr Woronowicz wypowiadający się tutaj ale i tak komentujecie - brawo.
Pisać powinienem sporo ale mi się po prostu nie chce.

Gry mają swoje zalety jak wyrabianie refleksu, precyzji, przyspiesza zdolność podejmowania decyzji i generalnie rozwija nam procesy poznawcze ale ma też swoje negatywne skutki. Tak ma ale wy specjaliści z liceum będziecie zaprzeczać, chociaż wiedzę o tym macie zerową.
Nikt nie twierdzi, że grając w GTA zrobicie się złodziejami. k***a mać.

Gry mogą zmniejszać wrażliwość na krzywdę, osłabiać empatię ale nie mówimy tutaj o niczym zero-jedynkowym. Rzeczniczki rzeczywiście są tępe ale to jest ich praca i muszą reagować kiedy gdzieś 12-latki na ekranie dokonują mordu dlatego właśnie musi to wszystko odbyć się w publicznej debacie, gdzie wypowie się paru specjalistów.

W międzynarodowej klasyfikacji chorób rozkminia się już czy gry mogą uzależniać czy nie i wychodzi, że tak ale tworzy się dla tego oddzielną klasyfikację, tj podział na uzależnienia od substancji chemicznych oraz uzależnienia behawioralne.

Niech żyje logiczne myślenie + literatura naukowa, a nie bełkot niedouczonych smarkaczy / rzeczników. Teraz napiszcie, że mam ból dupy jeśli się nie zgadza ktoś, bo nie ma argumentu.


EDIT: Jak można do k***y nędzy twierdzić, że jeden tylko czynnik wpływa na ludzkie zachowanie / wychowanie?

kosiu0

2013-11-13, 19:10
Ludzie którzy wmawiają że gry, filmy, książki są przyczyną agresji są jebnięci i to zdrowo :idzwch*j:
Holokaust, masowe morderstwa, wojny itp. w ogóle cała historia ludzkości zbudowana na krwi... Oni wszyscy grali w GTA?

Adder

2013-11-13, 19:13
Gadają jakby wszystkie gry były o zabijaniu.

303

2013-11-13, 19:23
Ta granie w wojne w CoD ryje banie, a młody człowiek który z karabinem strzela na wojnie nie wraca z niej sp***olony na umyśle.
j***ne lewackie mdlenie oczu i szukanie problemów zastępczych.

sard

2013-11-13, 19:36
BongMan napisał/a:

Jak widzę takich zj***nych imbecyli jak ta baba, to mi się otwiera nóż w kieszeni, chociaż nie mam go w kieszeni, bo zostawiłem w Polsce... Taka debilka i jej pie**olenie wyzwala we mnie większą agresję niż Postal, Manhunt i Punisher razem wzięte.


Od Franka się odpie**ol!!!
To mój idol z dzieciństwa :)

niwet

2013-11-13, 19:38
Gry powodują taką agresje , to straszne... Ciekawe jak wytłumaczą mi w co w takim razie grali ludzie z czasów wojny światowej, krucjat, ewentualnie innych wydarzeń historycznych. Tylko zwykly imbecyl i debil nie potrafi odróżnić zabijania i agresji od normalnego świata, wydawać by się mogło, że wszędzie pełno debili, jednak ja żadnej śmierci nie zauważyłem, oprócz tej pokazywanej w mediach. Czyżby kolejna sprytna zagrywka próbująca odwrócić uwagę, oraz zrzucić winę za agresje na gry komputerowe?