18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Tu 22M3 katastrofa

~mg_schutze • 2019-01-26, 23:09
"Ministerstwo obrony przekazało, że pilot maszyny miał problemy w trakcie lotu treningowego, spowodowane m.in. silną burzą śnieżną. Załoga podjęła decyzję o próbie lądowania w bazie w Olenegorsku w regionie murmańskim. Nie udało się jednak przeprowadzić z sukcesem manewru i Tu-22 uderzył o płytę lotniska. Odrzutowiec został zniszczony przez siłą uderzenia. Dwaj członkowie załogi ponieśli śmierć na miejscu. Dwaj pozostali trafili z ciężkimi obrażeniami do szpitala."

Halman

2019-01-26, 23:13
kruca fix ..... we właściwym miejscu o właściwym czasie....

~DMT

2019-01-26, 23:42
Od 1:10... Czy tylko mi się wydaje, że to lądowanie modelu RC w dużej skali i perspektywa?

~mg_schutze

2019-01-26, 23:47
~MaszAyahuaskę napisał/a:

Od 1:10... Czy tylko mi się wydaje, że to lądowanie modelu RC w dużej skali i perspektywa?



Wydaje ci się.
Szczerze też miałem wątpliwości. Podało to jednak niedawno Viesti więc raczej film legitny.
https://www.vesti.ru/doc.html?id=3109189&cid=8

panta_rhei

2019-01-26, 23:54
mg_schutze napisał/a:

Nie udało się jednak przeprowadzić z sukcesem manewru



Widać sukces to pojęcie względne, bo jak dla mnie wszystko przebiegło pomyślnie :D

Salieri16000

2019-01-27, 00:23
Źródło, które sam podałeś (Вести.Ru) podaje, że:

Lądowanie odbyło się na macierzystym lotnisku w Olenegorsku, w regionie Murmańska. W wyniku katastrofy, która miała miejsce około godziny 22:40, 22 stycznia, dowódca załogi, jego asystent i operator zginęli na miejscu, zaś nawigator po kilku operacjach został przeniesiony do moskiewskiego szpitala, gdzie pozostaje do dnia dzisiejszego.

Samolot został wyprodukowany w 1986 r. I poddany gruntownej przebudowie w 2012 r. Odbywał lot treningowy i początkowo doniesiono, że nie nosił żadnej broni, ale w raporcie opublikowanym później zauważono, że pod lewym skrzydłem bombowca znajdował się pocisk przeciw okrętowy X-22N.

Bzdura- na filmie wyraźnie widać, że ten bombowiec nie przenosił żadnej broni! Pocisk X-22N (oznaczany również jako Kh-22N lub AS-4) jest tak duży, że ciężko byłoby go nie dostrzec pod maszyną:



Przyczyny wypadku są co najmniej dwie: ograniczona widoczność i zbyt duża prędkość przyziemienia. Pilot poniewczasie chciał poderwać maszynę i w tym momencie doszło do przeciążenia, gdyż zadziałały na samolot dwie przeciwstawne siły- siła ciążenia i siła ciągu, które doprowadziły do pęknięcia i odłamania się przedniej części kadłuba. Reszta jest na filmie...

Wiedza mało ważna i bezużyteczna:

Naddźwiękowy bombowiec dalekiego zasięgu Tu-22M3 został zaprojektowany do niszczenia celów lądowych i morskich za pomocą kierowanych pocisków i bomb powietrznych w odległości do 2200 kilometrów od obszaru bazowania. Pierwszy lot odbył się 20 czerwca 1977 r. Samolot ten został przyjęty do służby w marcu 1989 r. Lotnictwo Federacji Rosyjskiej jest uzbrojone w ponad 60 maszyn tego typu. Samoloty, w tym te znajdujące się na lotnisku Vysokiy w pobliżu Olenegorska, były wykorzystywane do ataków przeciw terrorystom w Syrii.

Essent

2019-01-27, 00:49
I czekamy teraz znowu , na powiązania o smoleńsku :homer:

Gamera

2019-01-27, 01:22
Powołać komisję Macierewicza. 20tyś miesięcznie, nowa teoria co 4miesiące, śmieszki z tytanowej brzozy....

~mg_schutze

2019-01-27, 01:29
1:23 pod płomieniem przebija widok rakiety na skrzydle.

Salieri16000

2019-01-27, 02:44
mg_schutze napisał/a:

1:23 pod płomieniem przebija widok rakiety na skrzydle.



Masz na myśli to co zaznaczyłem na screen shocie?



...chyba nie- bo to jest wlot powietrza do silnika:



A jeśli masz na myśli "to coś" co zaznaczyłem na tym screen shocie to muszę Ci powiedzieć, że to jest moment w którym odłamuje się skrzydło...



Omawiany przez nas pocisk jest tak duży, że wystaje poza obrys skrzydła i na pewno byłby widoczny w momencie przyziemienia:



Ukazało się wstępne sprawozdanie z tej katastrofy i zawiera szczegółowe informacje:



Wstępne wyniki dochodzenia wojskowego wskazują, że przyczyną wypadku był błąd pilota.

...dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

zdun

2019-01-27, 07:06
I w p*zdu i wyladowal