18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Torbiel włosowa

screamoza • 2021-09-14, 19:45
Siema, wstawiam zdjęcie dzień po operacji (już 3ciej w ciągu kilku lat) usunięcia torbieli. 15 cm wycięte, ale kurestwo lubi się odnawiać...

Torbiel włosowa lub pilonidalna (łac. cystis pilonidalis)[1] – choroba zapalna tkanki podskórnej szpary międzypośladkowej, powstający pęcherz znajduje się w okolicach kości ogonowej. W jego wnętrzu znajdują się włosy, które wyrosły podczas infekcji oraz płyn (ropa) zawierająca obumarłe komórki i płyn tkankowy. Występuje u około 0,7% populacji[2]. Dotyczy głównie osób młodych w przedziale wiekowym od 20 do 40 lat.




Gromm

2021-09-14, 21:54
Przyznaj, że po prostu chciałeś świecić dupą w internecie jak koleżanki z instagrama

Usztafik

2021-09-14, 21:56
Mordo nie wiem gdzie to robiłeś, ale jeżeli operacyjnie usuwasz to gówno to nie pozwalaj zakładać szwów, nawrót masz gwarantowany. Lekarz mi powiedział, że jak zostawi się otwartą ranę i poprzez ziarninowanie sam rana się zagoi to masz 95 % pewności, że nie wróci. Minęło już 10 lat i już zapomniałem o tym upokarzającym przeżyciu jaka jest torbiel. Jedyny minus tej metody jest taki, że chodzisz dosłownie z dziurą w dupie z 2-3 miesiące ( ja miałem wygrzebane mięcho aż do kości ogonowej) i co tydzień wymieniasz opatrunek. Upierdliwość potworna, ale lekarz mi mówił, że zoperował setki dupsk w ten sposób i miał tylko kilka nawrotów.

Black_Orchid

2021-09-14, 22:06
Dlaczego sądzisz, że kogoś interesuje Twoja dupa?

screamoza

2021-09-14, 22:09
TaFeuSz napisał/a:

Mordo nie wiem gdzie to robiłeś, ale jeżeli operacyjnie usuwasz to gówno to nie pozwalaj zakładać szwów, nawrót masz gwarantowany. Lekarz mi powiedział, że jak zostawi się otwartą ranę i poprzez ziarninowanie sam rana się zagoi to masz 95 % pewności, że nie wróci. Minęło już 10 lat i już zapomniałem o tym upokarzającym przeżyciu jaka jest torbiel. Jedyny minus tej metody jest taki, że chodzisz dosłownie z dziurą w dupie z 2-3 miesiące ( ja miałem wygrzebane mięcho aż do kości ogonowej) i co tydzień wymieniasz opatrunek. Upierdliwość potworna, ale lekarz mi mówił, że zoperował setki dupsk w ten sposób i miał tylko kilka nawrotów.



Wiem znam sprawę, jednak lekarze powiedzieli ze Mi zaszyja tym razem i jest 50%procent szans że się uda bez otwierrtej rany. Jak zacznie się babrać to otworzą i będzie się goiło jak mowisz

TaFeuSz napisał/a:

Mordo nie wiem gdzie to robiłeś, ale jeżeli operacyjnie usuwasz to gówno to nie pozwalaj zakładać szwów, nawrót masz gwarantowany. Lekarz mi powiedział, że jak zostawi się otwartą ranę i poprzez ziarninowanie sam rana się zagoi to masz 95 % pewności, że nie wróci. Minęło już 10 lat i już zapomniałem o tym upokarzającym przeżyciu jaka jest torbiel. Jedyny minus tej metody jest taki, że chodzisz dosłownie z dziurą w dupie z 2-3 miesiące ( ja miałem wygrzebane mięcho aż do kości ogonowej) i co tydzień wymieniasz opatrunek. Upierdliwość potworna, ale lekarz mi mówił, że zoperował setki dupsk w ten sposób i miał tylko kilka nawrotów.



Wiem znam sprawę, jednak lekarze powiedzieli ze Mi zaszyja tym razem i jest 50%procent szans że się uda bez otwierrtej rany. Jak zacznie się babrać to otworzą i będzie się goiło jak mowisz

Black_Orchid napisał/a:

Dlaczego sądzisz, że kogoś interesuje Twoja dupa?



Nie moja dupa, ale przypadłość która jest torbiel. Pomyśl że z takim czyms co mam na dupie wykonujesz najprostrze czynności typu siadasz, wstajesz z łóżka idziesz się myć, kładziesz się. Nawet dupki porządnie nie wyr*chasz

bonczek89

2021-09-14, 22:09
Jestem sadolem więc nie mogę powstrzymać się od komentarza. Fajna Dupa......r*chałbym :p A tak serio to zdrowia życzę ziomek , niech się Dupa szybko zrasta:p

Tulkas

2021-09-14, 22:11
miałem rok temu operacje, nic przyjemnego. Swoją drogą to nasz NFZ rozwala kasę na prawo i lewo zamiast zrobić coś dobrze, ta torbiel jest tego przykładem, można ją wypalić laserowo i nie mieć żadnych nieprzyjemności ale oczywiście tego NFZ nie refunduje a koszt to średnio 4-5 k PLN i po tygodniu powrót do pracy, zamiast tego NFZ woli wybulić za operację, wizyty u chirurga z raną pooperacyjną i chorobowe w moim przypadku L4 trwało 4 miesiące...

Annnnnaaa

2021-09-14, 22:14
pazuzu napisał/a:

Mam ambiwalentne uczucie do tego postu, niby fajny materiał ale z drugiej strony dać piwo za męską dupę



Ja dałam

pazuzu

2021-09-14, 22:16
Annnnnaaa napisał/a:

Ja dałam



Kumu? ;-)

Liton

2021-09-14, 22:18
To nie k***a torbiel włosowa, tylko czyściutko zaszyta rana po leczeniu takowej. Gorsze widuję codziennie w pracy, a nawet chirurgiem nie jestem.

przemo3251

2021-09-14, 22:19
pazuzu napisał/a:

Kumu?



każdemu kto zapytał. Nie pytaj skąd wiem

Krwiokał

2021-09-14, 22:52
Też zmagałem się z tym kurestwem... pojawiło się po raz pierwszy gdy miałem 16 lat, u mnie dodatkowym problemem było to, że dopiero trzeci lekarz chirurg potrafił postawić prawidłową diagnozę. Przez to, że mój stan był już na tyle poważny i zaawansowany, lekarz za moją zgodą, wyciął mi to na żywca, na miejscu w swoim gabinecie. Pewnie miał w sobie jakiś pierwiastek sadysty, żeby tak na żywca kogoś kroić :mrgreen: ale i tak jestem mu niezmiennie wdzięczny, ponieważ chyba bym nie doczekał w tym stanie do terminów z NFZ-tu. Wracając do mojego meritum, moim zdaniem patrząc na zdjęcie Twojej dupy zabieg wykonali niepoprawnie... Rana nie powinna być do końca zaszyta, a wśrodku rany powinieneś mieć tgzw. sączek, który powinien częściowo wystawać i być wymieniany co 2-3 dni (boli jak cholera) i przez ten czas rana nie może się w pełni zagoić i zrosnąć. Proste prowizoryczne wycięcie, w tym gabinecie wyglądało właśnie tak jak, na tym zdjęciu gdzie tylko wyciął torbiel i zaszył ranę. Lekarz uprzedzał mnie, że to prawdopodobnie nie wystarczy i żebym od razu zapisał się na operacje. Niestety miał rację. Udało się dopiero za drugą operacją, z sącznikiem i przepukiwaniem rany jakimiś gównami. Życzę powrotu do zdrowia. Wrazie jakby zabieg okazał się nieskuteczny, polecam poczytać o tym na necie i pogadaj z chirurgiem, najlepiej prywatnym... Pozdro

An...........20

2021-09-14, 22:52
Ładna dupeczka :p

Kaczor_Donald

2021-09-14, 23:20
Pedały z sadistica szczęśliwe :-/

Heliar

2021-09-14, 23:34
Oj oj palec grzebalec tam się kręci :mrgreen:

ecomare

2021-09-14, 23:39
Obrzydliwe fuj.