18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Then Who's Joint Is It?

Bapsy • 2017-06-28, 09:09
Fragment serialu siódme niebo. Ktoś wniósł do domu ciężkie dragi. Ojciec postanawia dowiedzieć się do kogo należy tytułowy joint - rak na zdrowym ciele rodziny. Stare fh*j. Enjoy 8-) :maryska:








Po tagach nie znalazłem ale jeśli było... :fuck-off:

nano50

2017-06-28, 12:16
AleDlaczego napisał/a:

Widzę Panowie nie rozróżniają zakazów od brania odpowiedzialności za to co się robi.



No właśnie i tu jest problem kolego. To zdanie, które właśnie wielu rodziców takiego patologicznego wychowywania przywołuje.
Problem polega na tym, że dla jednych rodziców gwałt na koleżance jest młodzieńczą fantazją, a dla innych 10 minut więcej na komputerze to poważna zbrodnia. Grunt to widzieć tu złoty środek, a to co piszesz o tej zdolności nie świadczy.

voidinfinity

2017-06-28, 12:19
@up2

Dobry system odpowiedzialności to był kiedyś i nazywał się "wpie**ol od starego" ;-)

jerry280

2017-06-28, 12:35
@AleDlaczego Ty to jeszcze chyba dzieci nie masz co? Znałem kilku takich teoretyków i szybko im te teorie wyszły bokiem jak się swoich dorobili.

Dopisze jeszcze bo mam chwilkę. Dziecko jeżeli nie jesteś ojcem z wpadki to oczekiwana istota którą się chcesz opiekować. Zrozumie to tylko ktoś kto dzieci ma - to jest miłość bezwarunkowa od pierwszych chwil dzieciaka na świecie. I chociaż przez większość czasu możesz k***ować i narzekać bo małym potworem trzeba się ciągle zajmować (wstajesz o 3 w nocy bo zatrucie i cała pościel w rzygowinach) to jednak sumarycznie wychodzisz z pozytywnym podejściem i kochasz dzieciaka bezgranicznie.

Teraz jeżeli w wieku 16 lat odpie**ala jakieś numery to znaczy, że ty też coś spieprzyłeś w tej relacji. I nie ma tak że nagle zakazy wszystko rozwiązują - wywalisz z domu kogoś dla ciebie najbliższego? Będziesz się starał coś zrobić z tematem. A jeżeli nie i uważasz takie rozwiązanie za dobre to lepiej tych dzieci nie posiadaj. Kłopot z głowy a i na sadisticu można poteoretyzować.

~Velture

2017-06-28, 13:03
Ja już zapomniałem o czym jest ten filmik bo niezła dyskusja się rozwinęła :amused:

Cytat:

dla jednych rodziców gwałt na koleżance jest młodzieńczą fantazją


No już daj spokój temu biednemu Sosnowcowi 8-)

manson__

2017-06-28, 14:17
Założyć dzieciakowi chomąto i wynajmować do orania pola. Jedno piwo - 100 hektarów. Jak chce chlać - niech nieco popracuje. :krejzi:

saves

2017-06-28, 16:46
Serial "Siódme niebo". Jessica Biel była taka niewinna... :D

KillerLaugh

2017-06-28, 18:24
Up. Właśnie miałem napisać, że jeszcze nikt nie wspomniał o Jessice Biel, wówczas młodej i niewinnej, nie puszczającej się z żydem Timberlake'em :-P

Essent

2017-06-28, 20:11
nano50 napisał/a:



Tak się szerzy głupota...
W ten sposób nie wychowa się normalnego człowieka.



Ośle,fajnie jest jak mama woła na obiad ? Zapracuj na rodzinę wtedy może zrozumiesz jak jest utrzymać średnio 3-osobową rodzinę z kredytem na łbie.Własne dziecko każdy wychowuje na swój sposób i na pewno nie toleruje nadmiaru używek.Na swój sposób zawsze ojciec jako prawa ręka rodziny pozwoli na używanie.Z tego co napisałeś,jesteś prawdopodobnie studentem na garnku mamusi.Mogę się mylić ale i tak mnie wk***iłeś darmozjadzie
:idzwch*j:

Maciek1039

2017-06-28, 23:36
@Velture
Ty chyba szukasz współlokatora a nie dziecka...

k***a nie @Velture tylko @Aledlaczego

~Velture

2017-06-28, 23:50
Maciek1039 napisał/a:

@Velture
Ty chyba szukasz współlokatora a nie dziecka...

k***a nie @Velture tylko @Aledlaczego


Już chciałem wykorzystać warna aby ci pocisnąć ale się poprawiłeś :amused:

nano50

2017-06-29, 08:12
orisuniek napisał/a:



Ośle,fajnie jest jak mama woła na obiad ? Zapracuj na rodzinę wtedy może zrozumiesz jak jest utrzymać średnio 3-osobową rodzinę z kredytem na łbie.Własne dziecko każdy wychowuje na swój sposób i na pewno nie toleruje nadmiaru używek.Na swój sposób zawsze ojciec jako prawa ręka rodziny pozwoli na używanie.Z tego co napisałeś,jesteś prawdopodobnie studentem na garnku mamusi.Mogę się mylić ale i tak mnie wk***iłeś darmozjadzie
:idzwch*j:




Drogi kolego. Po pierwsze napisałem w tym temacie koło 6 postów, więc mógłbyś się nie przypie**alać do jednego. Po drugie tak jak napisałem w odwołaniu się do posta użytkownika #Aledlaczego chodzi o całkowity zakaz alkoholu, używek itp, nie o sporadycznym przyzwoleniu. Z doświadczenia(Wielu znajomych) znam takie przypadki, a nawet miałem przez 4 lata dziewczynę, której rodzice mimo wieku już 18-19 lat nakazywali wracać o 21 i kontrolowali najmniejsze spóźnienia. Nic dobrego.

Jeżeli chodzi o mnie to tak, pomyliłeś się i nie. Jestem studentem, ale bardzo szanuję pieniądze i wiem jak ciężko je zarobić. Dlatego zaraz po maturze wyjechałem do Anglii, gdzie po dostaniu promocji kierowniczej zdecydowałem się zostać na 1 rok(po obiecaniu rodzicom, że studia zrobię mimo przerwy). Odłożyłem na 3 lata i przez te 3 lata nie wziąłem nawet złotówki, żeby im trochę ulżyć i płacę absolutnie za każdy segment swojego życia.

Także drogi Kolego odpie**ol się Pan ode mnie i nie oceniaj pochopnie. Do tego zalecam przeczytać resztę moich wypowiedzi pod tym tematem, a nie jak jakiś leming. Pozdrawiam

vax

2017-06-29, 11:38
Nawiązując do dyskusji powyżej:
Przykłady z mojego życia i moich znajomych ze studiów - osoby trzymane na krótkiej smyczy przez rodziców po pójściu na uczelnie wyższą nagle zamieniały się w dzikie zwierzęta (no, w większości, ale wyjątków jest mało). Alkohol, puszczanie się po kątach, wieczna impreza, debilizm taki że głowa mała. Natomiast osoby, co przeżywały wcześniej ten okres buntu, np. w liceum/gimnazjum na studiach są o wiele poważniejszymi ludźmi. może dlatego że takie życie ich zaczęło nudzić, lub stało się codziennością. Wnioski z tego można wyciągnąć następujące - każdy musi przeżyć swój okres buntu i wolności, a im później to się stanie, tym później dana osoba będzie kompetentnym człowiekiem. Do tego chciałbym dodać, że bunt w okresie szkolnym, pod nadzorem rodziców jest dużo bezpieczniejszy, bo istnieje strach/szacunek przed rodzicami. A jak okres buntu przechodzi się kiedy to samemu się o sobie decyduje, to puszczają wszelkie hamulce i nie wiadomo, co dana osoba odpie**oli.

Taumantis

2017-06-29, 11:52
nano50 napisał/a:

AleDlaczego. Tak zawsze moi rodzice mówili, także ich wiedzę przekazuję, a przykłady takich rodziców jakim Ty chcesz być widziałem nieraz na oczy.
Nie chodzi o to, że masz go uczyć, że tatuś wszystko wybaczy i da pieniążki. Chodzi o to, żeby mieć zaufanie do dziecka i dawać mu wolną rękę do wszystkiego do czasu, aż nie przekreśliłby tego. Ludzie, którzy są trzymani pod takim kloszem często mają żal do rodziców, różne fobie i spaczony światopogląd. Często po osiągnięciu dorosłego wieku im odbija pod względem właśnie choćby używek.
Dziecko powinno być traktowane dojrzale i z głową. Chce się napić niech się napije, ale z rozumem. Chce wrócić o 4 rano niech wróci, ale wszystko ma być w porządku.
Traktując dziecko jak niepełnosprawne zwierzę, które po dostaniu jakiejkolwiek swobody kogoś zabije lub coś sobie zrobi będziesz tworzył tylko dziury w psychice.



Widziałem chorych ludzi co tak wychowali dziecko. I mamy dzisiaj partię .razem. Twoje rozwiązanie jest patologiczną drugą skrajnością. Generujesz `wszystko mi wolno` i przestępców.

voidinfinity

2017-06-29, 13:22
@up

Skoro warunkowe zaufanie do dziecka jest skrajnością - to co w takim razie co powiesz o ludziach, którzy mają wyj***ne na swoje gówniaki? :amused:

Jak czytam posty co niektórych to wierzę, że lepiej dla ogółu jak się ich będzie traktować jak zwierzęta.

dziamdziol

2017-06-29, 18:39
przejawia sie tu ciagle główna myśl, troche zalatuje korwinizmem.. że za prawie cała psychika dziecka odpowiadają rodzice poprzez wychowania, (sam korwin chyba to przyznal jak go pytali o jego dzieci, z tego co pamietam córka poszla w całkiem innym kierunku niz by chcial tatus przeciwnie synek ale jeszcze nic nie wiadomo;) w rzeczywistości cieżko ocenić w ile % maja wpływ na nie. Jest tyle zmienych, że szkoda czasu na wymieniania... poza chociażby takimi czynnikami genetycznymi, są wpływy środowiskowe, w którym sie wychowuje i jesli dołożymy do tego wpływy mass mediów, w tym internetów a nawet sadistica to wychodzi jeden wielki kogel mogel i niewiadoma