18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

R41NM4N

2017-06-28, 09:43
Ja pie**ole na następnej paradzie równości pedały będą bronić hawajskiej przed dyskryminacją...
Znaczy kto nie lubi ten rasista ksenofob i naziol
a kto lubi ten postępowy europejski i ssie ku*asy

kevlarx

2017-06-28, 09:48
nie, ja w przeciwienstwie do LalaOli nie pluje na kosciol

The_Generat

2017-06-28, 10:51
Polacy nie mają gustu i smaku... no jak się popatrzy na te ociekające "gustem" sp***oliny z tęczowych marszów, na te wyszukane potrawy z hells kitchen itp. to k***a... może to i lepiej

vax

2017-06-28, 10:55
Ja pie**ole, niech każdy je to co lubi i nie zagląda innym do talerza... Jest tyle problemów na świecie, a debile o jakiegoś ananasa na pizzy będą się kłócić.

hellbwoi

2017-06-28, 11:18
@up, bo ten cały post to właśnie test na polactwo...

Manowarrior

2017-06-28, 11:41
Kto je pizze z ananasem
Ten lubi jak go koledzy
r*chają w dupę ku*asem.

krecikprecik

2017-06-28, 12:14
@Abraxus

A może ktoś się nie zna, i k***a nie chce Cie obciążać, i chce po prostu prostą kawę, wsypać 2 łyżeczki i po sprawie, i kto tu wychodzi na stulejarza, albo co gorsza, HIPSTERA?!

kamil-c

2017-06-28, 12:16
A mnie zastanawia najbardziej kto dał 12 piw temu dziadostwu...

InsanityMotion

2017-06-28, 12:16
@Abraxus
wpie**alasz wszystkich do jednego wora. Pizza czy z ogórkiem czy z ananasem to jest abstrakcja i tyle. We Włoszech by patrzyli jak na debila jakbyś taką pizzę próbował zamówić. Natomiast co kto sobie robi to teoretycznie jego sprawa. Gusta guścikami kmiocie.

Nie wspominając, że taka szama np. na wyspach sklepowa i nie tylko (pieczywo, mięso, warzywa) to jest 5x gorszy syf od tego co występuje w Polsce. Dla samego porównania weź pie**olony czosnek, którego dwa/trzy ząbki wystarczą na dużą miskę sosu czosnkowego, a na wyspach musisz doj***ć z dwie główki.
Schab, szynka, drób, wołowina to wszystko jest jakościowo dużo gorsze. Sami angole to potwierdzają, a Ci którzy byli w polsce zachwalali polską kuchnię, jej jakość i różnorodność. Szok nad tym ile fajnych potraw z ziemniaków można zrobić, jakie proste schabowe są zajebiste, zapiekanki domowe, cukinie nadziewane mięsem mielonym, bigos, zupy (nad nimi z pracy angolka to dwa tygodnie się spuszczała jakie to nie są zajebiste, jakby domowego rosołu przynieść to laskę by zrobiła pewnie) i setki innych dobrych potraw, które stołują na stołach zwłaszcza weselnych często :)

Jak widzę taką p*zdę co szkaluje naszą domową wieloletnią i wielopokoleniową kuchnię z tradycją to mam ochotę mu wypie**olić jaja przy samych uszach by kurestwo nie rozmnażało się.

Ale nie, bo wpie**alałem jakieś fancy gówno ch*j wie gdzie to jestem znawco i polska nie ma gustu ani smaku.
:plzdie:

Wiewór

2017-06-28, 12:29
@up Nie dziwię się, że musisz siedzieć w UK na zmywaku skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
W którym zdaniu szkaluję polską kuchnię?
Ja jestem kmiotem? Siedzę sobie w klimatyzowanym biurze w pracy w Polsce. Ty zapie**alasz na obczyźnie u angielskie pana. Więc jeszcze raz. Kto jest kmiotem? :)
pogromcababilonu napisał/a:

@Abraxus
Słyszałeś może kiedyś o kawie po turecku?


I dla ciebie kawa po turecku to jest to samo co plujka ze szklanki? :-|

~Velture

2017-06-28, 13:08
Dobra gównoburza o kawałek pie**olonego ananasa.

Aż dam piwo aby to weszło na główną i zobaczymy shitstorm miesiąca.

KociBolec

2017-06-28, 13:40
Kiedyś na gastro wpie**oliłem bułkę ze smalcem, nutellą i majonezem więc niech mi nie pie**oli o kompozycjach smaków.

TB303

2017-06-28, 13:50
j***na pasta dotycząca j***nej pizzy z ananasem rozpoczęła gówno-burzę? Ta strona nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. No, ale przynajmniej jest zabawnie :amused:

Wiewór

2017-06-28, 14:10
Każdy powód do gównoburzy jest dobry:D

~Velture

2017-06-28, 14:22
Cytat:

Kiedyś na gastro wpie**oliłem bułkę ze smalcem, nutellą i majonezem więc niech mi nie pie**oli o kompozycjach smaków.


Ja pamiętam jak chciałem coś szybko i ciepłego.
Ugotowałem makaron od spaghetti a sos zrobiłem w filiżance dając koncentrat pomidorowy, śmietanę, mleko, pieprz, sól, czosnek granulowany i zioła prowansalskie a potem podgrzałem w mikrofalówce :D
5 minut roboty i ciepłe żarcie gotowe :amused: