18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Test głośników

cipek_cipeusz • 2016-11-01, 11:55
Szczerze nie spodziewałem się tego.
Eskperci...?

muraaas

2016-11-02, 00:12
baraq napisał/a:

A ja sie pochwale ze mam membrane pasywna :mrgreen: kto wie co to jest to zrozumie dlaczego sie chwale (kolumny od B&W jakby co) :lol:



Miałem Bang & Olufsen z membraną pasywną i nie ma się czym chwalić ;)

baraq

2016-11-02, 00:29
@muraaas

Ja osobiscie sobie bardzo chwale takie rozwiazanie; u mnie konstrukcja lat 90tych, maja "charakter" i naprawde ladne brzmienie, no ale wiadomo to subiektywna opinia i zapewne znajda sie fani bassrefleksow i nowoczesnych konstrukcji, ktorzy beda mieli swoje argumenty, ja jednak wole stare modele, nie ukrywam ze w znacznym stopniu ze wzgledow finansowych :mrgreen:

erpi

2016-11-02, 02:23
Like a G6...


If u know what i mean :P

xorxor

2016-11-02, 03:50
eunstachy napisał/a:

Serio potrzeba Ci do tego eksperta?

No dobrze... Fala dźwiękowa (fala mechaniczna) powstaje na wskutek drgań w powietrzu. Membrana głośnika tworzy w/w falę wychylając się w przód i tył. Przy ruchu do przodu w głośniku powstaje podciśnienie, w związku z tym przez rezonator (czy jak wolisz tubę basową) wsysane jest powietrze do środka. Wraz z tym powietrzem została również wessana puszka napoju który widzimy na filmie.

Trzeba być idiotą żeby nie rozumieć podstawowych praw fizyki.




A Taki ch*j !!!

Puszka odkąd zacznie być wciągana do momentu wypadnięcia z tunelu wewnątrz kolumny porusza się dobrą sekundę. choćby nie wiem jak nisko ten wooferek był zestrojony to w tym czasie membrana jak i powietrze w tunelu kilkadziesiąt razy zmieniło kierunek. To inne zjawisko, nie zgadłeś. Podpowiedzią niech będzie puszczanie kółek z dymu.

normale

2016-11-02, 06:48
wysyp k***a inżynierów widzę. 3/4 tych która go zjechała nie potrafi tego wyjaśnić. Ale, bo tak i ch*j debilu...

BrunerOvned

2016-11-02, 08:35
KrisCFC napisał/a:



Trzeba być idiotą, żeby wyzywać innych od idiotów tylko dlatego, że czegoś nie wiedzą, poluzuj pasek. ;)


Może to już wie... Teraz czekamy na Jego eksperckie pytanie: jakie to uczucie, kiedy puka się pierwszy raz?
A potem sobie pojedziemy po Koledze... :mrgreen:

Irenvelle

2016-11-02, 10:49
KrisCFC napisał/a:



Trzeba być idiotą, żeby wyzywać innych od idiotów tylko dlatego, że czegoś nie wiedzą, poluzuj pasek. ;)



Jak by koles mial 15 lat i o to pytal, to spoko. Ale on ma k***a 21 lat i nie zna podstaw z gimnazjum, wiec jest idiota albo gorzej.

KrisCFC

2016-11-02, 15:15
Velture napisał/a:


Aha. Ok.

Czyli nie wolno mi zwyzywać kogoś od idiotów jak ma powiedzmy 20 lat i nie umie pisać albo jakiegoś kogoś kto pie**oli, że ziemia jest płaska itd.?



O k***a... :szczerbaty:
Idąc Twoim tokiem rozumowania przeprowadź sobie mały test:
Pokaż każdemu z rodziny i znajomych powyżej 20 roku życia (szczególnie kobietom) ten filmik i zapytaj dlaczego tak jest (ale przy rozmowie w 4 oczy, a nie przez internet, żeby sobie nie poszukali w necie). Pochwal się ilu idiotów masz w rodzinie. ;) Co w tym dziwnego, że ktoś nie wie jak działa głośnik? No, k***a... Tak samo ma prawo nie wiedzieć jak działa fontanna, no i ch*j, zamiast wyzywać weź k***a mu wyjaśnij co i jak, to będzie chłop mądrzejszy a od wyzwisk mądrości nikomu nie przybyło, co najwyżej się zamknie w sobie jak ma kruchą psychikę i już o nic nie zapyta bo się będzie bał (znałem takich).

muraaas napisał/a:



Można nie znać kolejności zapłonu na cylindrach w silniku wieśwagena 1,9 TDI. Ale jak działa głośnik to uczą się dzieci na pierwszych lekcjach fizyki.



Może 10 lat temu uczyli, odwiedź szkołę jakąś to się załamiesz. ;)

NessTV

2016-11-02, 15:20
Eee jakim cudem ta puszka zostaje wessana jak membrana drga minimum 20 razy na sekundę?

highlogic

2016-11-02, 19:07
eunstachy napisał/a:

Serio potrzeba Ci do tego eksperta?

No dobrze... Fala dźwiękowa (fala mechaniczna) powstaje na wskutek drgań w powietrzu. Membrana głośnika tworzy w/w falę wychylając się w przód i tył. Przy ruchu do przodu w głośniku powstaje podciśnienie, w związku z tym przez rezonator (czy jak wolisz tubę basową) wsysane jest powietrze do środka. Wraz z tym powietrzem została również wessana puszka napoju który widzimy na filmie.

Trzeba być idiotą żeby nie rozumieć podstawowych praw fizyki.



A co z tzw "odwrotką basową"?