18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tesla system error

~_Yarko_ • 2022-11-13, 18:39
Nastąpiła awaria w oprogramowaniu, co poskutkowało niekontrolowanym rozpędzeniem samochodu do prędkości maksymalnej.


Dwie osoby zabite, trzy ranne (inne źródła podają siedmiu rannych).

Źródło:
Reuters:




STRAW

2022-11-13, 20:47
Hamulca to to nie ma?

~tedwaha

2022-11-13, 20:49
Przeraża mnie ilość kamer która zarejestrowała to zdarzenie, jak k***a w Orwelu

eliveruss

2022-11-13, 21:05
Ja tak jeżdżę w Forza Horizon i jakoś żyję

Ogórek

2022-11-13, 21:13
tedwaha napisał/a:

Przeraża mnie ilość kamer która zarejestrowała to zdarzenie, jak k***a w Orwelu



Nie bawem i u nas kwestia czasu. Będą patrzeć czy idziesz i zapie**alasz za miskę ryżu.

Nufrevi

2022-11-13, 21:23
Skośnookie chciały coś zhakować pewnie i nie pykło

~Velture

2022-11-13, 21:32
Adrianadernew napisał/a:

nie za bardzo chce mi się w takie bajki wierzyć.
Hamulec w podłogę i byłoby po sprawie - system hydrauliczny działa niezależnie od elektroniki samochodu, jedynie ABS go ogranicza ale i tak auto powinno się zatrzymać. Komuś odj***ło i to wszystko.



Już tesla obaliła te mity o samorozbijających się samochodach i teraz po którejś tam aktualizacji wszystkie tesle mają z automatu funkcję "czarnej skrzynki" która rejestruje wszystko aby potem klient nie gadał podczas wypadku, że to autopilot miał awarię czy coś.

Krzyszof.K

2022-11-13, 21:38
Adrianadernew napisał/a:

nie za bardzo chce mi się w takie bajki wierzyć.
Hamulec w podłogę i byłoby po sprawie - system hydrauliczny działa niezależnie od elektroniki samochodu, jedynie ABS go ogranicza ale i tak auto powinno się zatrzymać. Komuś odj***ło i to wszystko.






Witam domeną aut produkowanych od 2017 a w Tesli od 2019 stało się montowanie hybrydowego hamulca. Tesla działa na tzw. Drive by wire pedały nie mają bezpośredniego połączenia z układem, odpowiada za to sterownik który interpretuję siłę nacisku i wysyła sygnał bezpośrednio do układu. Jesli tesla załapała zawias systemu to mógł wciskać do oporu .....

Jestem_na_nie

2022-11-13, 22:09
Pawehan napisał/a:

wina Muska i oczywiście Tuska



wina Muska? JEBAĆ Tuska!
A tak na poważnie to raczej nie wina samochodu tylko spięcia w chińskim łbie. Ile to już filmów było że ktoś dusił gaz w p*zdu myśląc że to hamulec.

Jacek86s

2022-11-13, 22:22
Jestem_na_nie napisał/a:

wina Muska? JEBAĆ Tuska!
A tak na poważnie to raczej nie wina samochodu tylko spięcia w chińskim łbie. Ile to już filmów było że ktoś dusił gaz w p*zdu myśląc że to hamulec.



To. Huba u ciebie w rodzinie to powszechne..

ellsworth

2022-11-13, 23:20
Ogórek napisał/a:

Nie bawem


No k***a, bez jaj! Czy są jakieś granice, jak bardzo można sp***olić napisanie prostego słowa?!?


Internetgame2016

2022-11-14, 00:03
o k***a, mega często śni mi się takie coś że nie mogę zahamować i walczę żeby w nikogo nie zaj***ć

kapelan_szturmowy

2022-11-14, 01:13
tatko napisał/a:

Zaczęło się...



zeus6 napisał/a:

Zaczęło sie, pierwszy atak Skynet





smalcownki

2022-11-14, 01:59
Adrianandernev I tu sie ziomeczek myslisz Tesla urzywa system brake by wire jak wiele innych nowych zlomow co teraz robia model abs to bosch 9 abs esp premium i teraz Sluchaj ziomek kolesiowi nie odj***lo kierowca z takim ukladam brake by wire Niema :-P stycznosci noga pedal do hydrauliki tylko czujnik polozenia pedalu jak i sily nacisku wykrywa co I jak i dalej przesyla to do modulu abs ktory to wykrywa i juz pompa hydrauliczna na bloku abs tworzy cisnienie ktore potem leci do servo i tak oto samohod hamuje ale jak mu j***la elektronika to i sie Rozj***l :-P

neo001

2022-11-14, 03:53
Jestem_na_nie napisał/a:

wina Muska? JEBAĆ Tuska!
A tak na poważnie to raczej nie wina samochodu tylko spięcia w chińskim łbie. Ile to już filmów było że ktoś dusił gaz w p*zdu myśląc że to hamulec.



Za długo jechał jak dla mnie żeby się nie skapnąć i widać że próbuje omijać innych podczas jazdy.