18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

BananoVyJoe

2019-10-06, 21:25
Kojarzę tego kolesia z programu "Gry małżeńskie" na Polsat Play :mrgreen:

Angevil

2019-10-06, 21:27
sanctusdiavolos napisał/a:

Chrzanicie nienawistne mendy. Sympatyczny, pozytywny koleżka. Gdybym ja był taki pozytywny, też bym amanitki i psylocybki wpieprzał. Niestety jestem ponurym, wiecznie wnerwionym ciulem i nawet po witaminie c łapię badtripa, więc niestety do mistycznych doznań muszą mi wystarczyć wóda, świece i kadzidło.



I mirra, wy w kościele na mszy używacie też mirry.

BananoVyJoe

2019-10-06, 21:28
Kojarzę tego kolesia z programu "Gry małżeńskie" na Polsat Play :mrgreen:

chiefo

2019-10-06, 21:48
Toksyczne ale w mniejszym stopniu niż większość ludzi myśli. Zawiera muscymol, kwas ibotenowy oraz muskazon i muskaryne w śladowych ilościach. Wskazana jest obróbka termiczna aby większość kwasu ibotenowego zmieniła się w muscymol. Na surowo może być trochę bolesne spożywanie tego grzybka.



Dzisiejsze zbiory.




Jadłem jak widać mam się dobrze.
A skoro to sadistic i lubicie zdjęcia kotków to prosz




maniu_1962

2019-10-06, 21:49
Broda? to sklejka z łoniaków

mig1988

2019-10-06, 21:57
Znaczenie

We wszystkich atlasach grzybów opisywany jest jako grzyb trujący. Ze względu na charakterystyczny wygląd, do przypadkowych zatruć dochodzi rzadko, najczęściej u dzieci. Bywają zatrucia samobójcze i u osób spożywających ten gatunek grzyba w celach odurzających.

W krajach europejskich używano go w przeszłości jako trucizny na muchę domową, ponieważ w kontakcie z muchomorem, mucha padała jak martwa. W rzeczywistości, mucha jest jedynie odurzona i ożywa po około 3 dniach, lecz do tej pory domownicy zazwyczaj sprzątną tak leżące muchy, pozbywając się ich. Bardzo często muchomory w ten sposób były używane przy tradycyjnych piecach na biomasę, co powodowało śmiertelne wysuszenie muchy po upadku na rozgrzaną płytę[8][9].
Toksykologia i biologiczne działanie substancji aktywnych

Zawiera muskarynę – trujący alkaloid o działaniu parasympatykomimetycznym, oraz pochodne 3-hydroksyizoksazolu, kwas ibotenowy i muscymol (panteryna C4H6N2O2). Wieland i Motzel w 1953 zidentyfikowali bufoteninę jako substancję halucynogenną, żadne późniejsze badania jednak nie potwierdziły jej obecności w muchomorach; współcześnie uważa się, że jej nie zawierają[10].

Głównym trującym składnikiem wbrew łacińskiej nazwie grzyba, nie jest muskaryna, lecz kwas ibotenowy[7]. Muskaryna występuje w muchomorze czerwonym w znikomej ilości (około 0,0002%)[8]. Kwas ibotenowy jest nietrwały i podczas dekarboksylacji przechodzi w mniej szkodliwy muscymol. Dlatego właśnie świeże osobniki są znacznie bardziej trujące niż suche. Ze względu na przeciwstawne działanie składników toksycznych objawy zatrucia są mniej wyrażone. Zmiany świadomości czy objawy zatrucia zaczynają się od 30 minut do 2 godzin po spożyciu i są podobne do objawów wynikających z konsumpcji roślin atropijnych mianowicie Datura stramonium, Atropa belladonna i Hyoscyamus niger. Podczas kontrolowanych badań u różnych ludzi zanotowano różne objawy, najczęściej stan zmęczenia, pomieszanie postrzegania przestrzennego, wizualnego i utrata poczucia czasu (także u niektórych odczucie że czas wcale nie płynie), suchość w ustach, rozszerzenie źrenic i pocenie się. Artykuły naukowe nie są zgodne czy późniejsze objawy dotyczące rozdrażnienia układu pokarmowego i inne typowe reakcje organizmu na zatrucie są charakterystyczne dla zatrucia substancjami zawartymi w grzybie. Tak czy inaczej u niektórych ludzi były notowane wymioty, biegunka, duszność oraz zwolnienie (a czasami przyspieszenie) tętna. Żadne uszkodzenia organów wewnętrznych nie były nigdy zanotowane, chociaż podejrzewa się, że mogą powstać zmiany patologiczne w mózgu gdy grzyb jest zażywany często. Po dwóch godzinach po zażyciu człowiek staje się bardzo senny, najczęściej zasypia głębokim i malowniczym snem który trwa średnio 8 godzin. Wszystkie efekty po spożyciu najczęściej zanikają po 24 godzinach. Biologiczne efekty zależą od czasu zebrania tych grzybów. Te zebrane w późniejszych miesiącach jesieni powodują więcej mdłości i są mniej narkotyczne niż te zebrane we wcześniejszych miesiącach. Różnica w stężeniu różnych substancji indywidualnych grzybów jest wielka, a co za tym idzie potencjał toksykologiczny i halucynogenny grzyba. Efektywna dawka dla myszy to 2.5 mg kg−1, a dla szczurów 3.5 mg kg−1. Generalnie szacuje się, że śmiertelna dawka surowego grzyba dla człowieka to 15 średniej wielkości okazów. Śmiertelne ofiary zatrucia po zjedzeniu muchomora czerwonego są bardzo rzadkie i często przypisywane konsumpcji muchomora plamistego, który jest najbardziej zbliżonym w wyglądzie gatunkiem, a różnica w składzie chemicznym obu jest wielka, szczególnie pod względem koncentracji muskaryny i kwasu ibotenowego[11]

Grzyb ten bioakumuluje pierwiastek chemiczny wanad, w koncentracjach nawet 400 razy wyższych niż te zazwyczaj odkrywane w glebie. Wanad istnieje w grzybie pod postacią amawadinu, związku złożonego o wzorze Ca(H2O)5 [V{NO[CH(CH3)CO2]2}2]2. Funkcje biologiczne tego składnika w grzybie, jak i efekty wywierane na organizm zwierzęcy są jak dotąd niezbadane[12][13].

Leczenie polega na wykonaniu płukania żołądka, administracji węgla aktywowanego oraz leczeniu objawowym, najlepiej w ośrodku intensywnej terapii. Nie ma specyficznej odtrutki[14].

woytasw

2019-10-06, 22:00
Wiewiórka nadgryzła - można jeść

szczepan1234

2019-10-06, 22:22
Posłuchajcie ostatnie kilka sekund

Ratilt

2019-10-06, 22:33
Tak się je muchomory, a nie jak jakiś hipster


atomboy

2019-10-07, 01:21
cubensisy to chyba każdy gatunek jadłem... muchmory jadłem 2 razy raz świeże i męczyłem się dosyć. Natomiast suszone inna bajka.
O ile cubensisy wolę właśnie świeże w jajówie albo po prostu w jakiejś kanapce to suszone ciężko mi wchodzą.

Jak ktoś lubi lepiej.. to sobie soczkiem popić z jagód :D .


Rodzime lancetowate to faza bardzo ok twórcza, fraktali nawet przy dużych ilościach nie uświadczyłem ale zbieranie tego to katorga.
Poza tym w okresie jak teraz dosyć ryzykowne np. bieszczady czy okolice przed górami Jabłonka to celnicy czają się jak GÓpki .
Nie warto chwycić 3 lata za to :P

A bywało tak, że wchodząc na łąki mijało się kilka osób z nosem w trawie ......


Osobiście wolę cubensis najbardziej mi przypadł golden teacher, pensacola po tym nie mam roztroju żołądkowego a po jednej aplikacji chodzę miesiąc zadowolony z życia. Po spożyciu minusem jest tylko jakby alkoholowstręt nie jetem w stanie wypić nawet piwa przez min. dwa tygodnie.

sa...........os

2019-10-07, 01:39
Angevil napisał/a:

I mirra, wy w kościele na mszy używacie też mirry.



Panie Kolego, ja to "w kościele na mszy" bywam ino na pogrzebach i to tylko jak kipnie ktoś, kogo bardzo lubię.

Gambi

2019-10-07, 05:57
Grzyb trawi się długo. Kolo rozcieńcza kwasy wodą. Toteż nic się nie trawi w tak krótkim czasie. A po wyłączeniu kamery po prostu idzie rzygać. Zgadłem? Pytam, bo nie wiem.

MrNeko

2019-10-07, 08:06
Ciekawe co się stanie jak ktoś też postanowi zjeść takiego grzyba przekonany tym filmem, że nic mu nie będzie. I trafi na tego bardziej trującego. Pomyśleliście ile wtedy będzie wspaniałych filmików na hardzie?

poligon6

2019-10-07, 09:04
~sanctusdiavolos napisał/a:

Chrzanicie nienawistne mendy. Sympatyczny, pozytywny koleżka. Gdybym ja był taki pozytywny, też bym amanitki i psylocybki wpieprzał. Niestety jestem ponurym, wiecznie wnerwionym ciulem i nawet po witaminie c łapię badtripa, więc niestety do mistycznych doznań muszą mi wystarczyć wóda, świece i kadzidło.



LOL, ch*ja w wiatrak też mozna sobie na luzie wsadzić i bedzie cool. A jak widać kazdy pajac znajdzie na necie swoich wyznawców.

Po pierwsze zadnego grzyba nie powinno sie jeść bez termicznej obróbki. W przypadku muchomorów najlepiej zrobic wywar, inaczej nasze tak porządane halucynacje spedzimy zasrani i zarzygani.

Po drugie po jednym grzybie nic nie poczuje. Zwykła bajka dla dzieci, które sie jaraja internetowymi oszołomami.

Po trzecie zgholiłby tą j***na brodę bo wygląda jak kozojeb.

P1NX

2019-10-07, 10:49
Wygląda jak gość z kanału nowy hejter tylko z brodą