18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szach mat kreacjoniści.

ni...........a • 2013-06-25, 21:36
Śmieszna reakcja Kreacjonistki na logikę Ateisty.

Angielski wymagany na poziomie honoru naszego Phłemieła.



oryginał

WhoCaresAboutNik

2013-06-25, 21:47
A się kurewka zdziwiła, skoro bóg stworzył wszystko to jest dobrem oraz złem. Chyba jej zwoje w mózgu nie zaskoczyły i nie potrafiła zinterpretować prostych logicznych argumentów. Jestem ateistą, chcę być po prostu dobrym człowiekiem i nic przez to nie stracić.

Miziou

2013-06-25, 21:54
Ok, podejrzewam, że poszedłeś po opisie filmiku pisząc swój opis.

Z tego co wiem ja, to nie jest żaden ateista, tylko "znawca" między innymi Islamu. Program lubi dyskutować na tematy wiary, ale jest wycelowany na wiarę chrześcijańską (w sensie, że chrześcijański jest). Zresztą, pojawiali się już panowie na forum. To tutaj jest takim samym szach matem dla kreacjonistki, jak i dla nich. Toż to ten sam bóg, tyle, że z dinozaurami problem jest ;)

Łot, logika...

A nie, mamy wolną wolę, to nie boga wina, że mamy grzech pie**oloworodny... :P

krag

2013-06-25, 22:19
W żadnej wierze nie doszukamy się logiki i tak już pozostanie. Jedyni bogowie przychodzą, inni odchodzą. Wczoraj krwawe bożki z Mezopotamii, dzisiaj Jezus, Allah, a za 2 tyś. lat Kapitan Kirk.

Mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości gdy z mojego ścierwa nie zostanie już nic to ludzie jednak zaczną skłaniać się ku pełnej akceptacji nauki i nie szukać "niewidzialnej boskiej interwencji" żeby usprawiedliwić coś czego nie rozumieją na obecną chwilę.

Ja...........ro

2013-06-25, 23:52
za "Phłemieła" piwko :krejzi:

DamianH

2013-06-26, 01:05
WhoCaresAboutNick napisał/a:

A się kurewka zdziwiła, skoro bóg stworzył wszystko to jest dobrem oraz złem. Chyba jej zwoje w mózgu nie zaskoczyły i nie potrafiła zinterpretować prostych logicznych argumentów



Trochę płytkie myślenie... Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma zła, jest tylko brak dobra, podobnie jak z ciemnością. Nie ma zjawiska ciemności, jest tylko brak światła.

Bożek

2013-06-26, 01:35
Ehh dzisiaj już nie ma takich Bożków jak kiedyś.

ti...........ax

2013-06-26, 01:48
Ta ch*jogłowa pie**olonych część ateistów jest chyba zbyt tępa aby zrozumieć wiarę. k***a chyba chodzi o to w chrześcijaństwie żeby wierzyć w coś czego nie można zobaczyć. To jest fundament tej wiary, no nie?
Fakt że robią na tej wierze biznes, czasem jakieś poj***ne zasady chcą wprowadzać. Ale trzeba przyznać żę to spokojna religia, w której głównie się mówi a nie działa i co najważniejsze polega raczej na wybaczaniu a nie mordowaniu (mówię o obecnych czasach). Cwaniakują ateiści bo wiedzą tylko co najwyżej popie**olą i się po wk***iają na nich.
Akurat w tym filmiku trafili na jakaś ciotę to się im mordy ucieszyły.
Weźcie się kura pajace za islam chyba że macie za cienkie dupki do tego.

zypon

2013-06-26, 01:53
@up
oj nie zesraj się z tej ekscytacji

Gorgor

2013-06-26, 08:37
tihomax napisał/a:

Ta ch*jogłowa pie**olonych część ateistów jest chyba zbyt tępa aby zrozumieć wiarę. k***a chyba chodzi o to w chrześcijaństwie żeby wierzyć w coś czego nie można zobaczyć. To jest fundament tej wiary, no nie?
Fakt że robią na tej wierze biznes, czasem jakieś poj***ne zasady chcą wprowadzać. Ale trzeba przyznać żę to spokojna religia, w której głównie się mówi a nie działa i co najważniejsze polega raczej na wybaczaniu a nie mordowaniu (mówię o obecnych czasach). Cwaniakują ateiści bo wiedzą tylko co najwyżej popie**olą i się po wk***iają na nich.
Akurat w tym filmiku trafili na jakaś ciotę to się im mordy ucieszyły.
Weźcie się kura pajace za islam chyba że macie za cienkie dupki do tego.



W normalnych, zdrowych okolicznościach osoba wierząca w niewidzialne istoty jest uważana za chorą psychicznie. Fundamentem wiary zawsze była władza, dlatego to nie wierni ustalają zasady tylko ci którzy na tym korzystają. To są takie banały, że wstyd tego nie wiedzieć.

Q67

2013-06-26, 13:59
Jeśli można w skrócie prosił bym o wytłumaczenie. Mój angielki jest na słabym i wciąż się uczę tak więc proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

@EDIT

Nie trzeba, wszedłem na yt z napisami. Wybaczcie.

ni...........a

2013-06-26, 14:05
Q67 napisał/a:

Jeśli można w skrócie prosił bym o wytłumaczenie. Mój angielki jest na słabym i wciąż się uczę tak więc proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.



Libertarian napisał/a:

oryginał



@EDIT :roll:

brzezniak

2013-06-26, 14:11
Miziou napisał/a:

Ok, podejrzewam, że poszedłeś po opisie filmiku pisząc swój opis.

Z tego co wiem ja, to nie jest żaden ateista, tylko "znawca" między innymi Islamu. Program lubi dyskutować na tematy wiary, ale jest wycelowany na wiarę chrześcijańską (w sensie, że chrześcijański jest). Zresztą, pojawiali się już panowie na forum. To tutaj jest takim samym szach matem dla kreacjonistki, jak i dla nich. Toż to ten sam bóg, tyle, że z dinozaurami problem jest ;)

Łot, logika...

A nie, mamy wolną wolę, to nie boga wina, że mamy grzech pie**oloworodny... :P



Gówno prawda. Program nazywa sie The Atheist Experience a prowadzący Matt Dillahunty systematycznie występuje w debatach jako ateista i antyteista.

froqer

2013-06-26, 15:06
Szkoda, że ten wywód logiczny opiera się na błędnych przesłankach. Na pytanie czy może się coś stać bez woli Boga powiedziała nie, powinna odpowiedzieć tak. Jeśli pytanie brzmiałoby czy coś może się stać bez wiedzy Boga, wtedy odpowiedź jest nie.

A tak a marginesie:

Słowa Jana Pawła II z 1996 roku: „Nowe zdobycze nauki każą nam uznać, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą”. Krytykują też przedstawicieli „fideistycznego kreacjonizmu, którzy interpretują dosłownie biblijne opowiadanie o stworzeniu świata (...) i na tej podstawie kwestionują nauczanie o ewolucji w szkole”. Uznają też, że „fundamentalistyczny kreacjonizm nie jest zgodny z nauką katolicką”.

Więc nie wyznawała religii rzymsko-katolickiej. A kreacjoniści, to nie jest sekta jakaś? Czy tam marginalny Kościółek?

brzezniak

2013-06-26, 15:16
W jaki sposób taka zmiana pytania "ratuje" sytuacje? Mam rozumieć, że nie uważasz boga za wszechmogącego i wszechwiedzącego?

Edit: Kreacjonizm w dalszym ciągu jest oficjalnym stanowiskiem, tylko odrobine zmienionym. Zamiast "bóg stworzył świat w kilka dni" mówią, że bóg stworzył ludzi przez ewolucje. Czy jest to kreacjonizm fundamentalny nie ma znaczenia w stosunku do tego argumentu.