18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szach mat kreacjoniści.

ni...........¼a • 2013-06-25, 21:36
Åšmieszna reakcja Kreacjonistki na logikÄ™ Ateisty.

Angielski wymagany na poziomie honoru naszego Phłemieła.



oryginał

froqer

2013-06-26, 18:57
@2up, http://www.sadistic.pl/kto-stworzyl-wszechswiat-wedlug-stephena-hawkinga-vt183794.htm?highlight=hawking odpowiedź na niektóre z twoich pytań, przede wszystkim o rozszerzaniu się wszechświata. Tylko, że Hawking dochodzi do błędnego wniosku, że Bóg istnieje w czasie. Otóż Bóg istnieje poza czasem - absolut, którego nie możemy pojąć.

@dionizos, wybacz nie mam czasu dzisiaj czytać aż tyle i się zastanawiać. Ale jak będę miał czas z chęcią. Chyba, że chcesz coś w skrócie powiedzieć :)

di...........os

2013-06-26, 19:19
Są to kwestię apropo prawa naturalnego i sprzężonego z nim pożądania naturalnego (więcej o tym w "traktacie o człowieku"), prawa boskiego, prawa ludzkiego i nierozłącznego z nim rozumu itd. Streszczeniem były moje wcześniejsze dywagacje o prawie naturalnym, a boskim.

Gl0BaL

2013-06-26, 23:16
Ja w Boga póki co wierzę. Gdzieś przeczytałem o takim czymś:

Bóg stworzył wszystko, a zło nie jest złem, tylko zło jest brakiem dobra i brakiem boga, tak jak ciemność nie jest ciemnością tylko brakiem światła.

Wiem że dla wielu to głupie pie**olenie ale ja się przy tym póki co trzymam.

Justtin

2013-06-27, 01:40
Jeśli potrzebujecie jakiegos Zj***nEGO BOGA zeby być dobrymi ludzmi to jestescie Zj***nYMI LUDZMI.
Ja nie potrzebuje Boga, zeby nie zabijac, pomagać innym i ich szanować.

Ge...........84

2013-06-27, 10:16
@kurczak94
I co, myślisz, że jak do koncepcji nieskończonego wszechświata, której nie jest w stanie ogarnąć, dorzucisz boga to nagle się stanie zrozumiałe?

A gdzie jest ten bóg w takim razie? Skąd się tam wziął? Dodanie boga nie rozwiązuje żadnych naukowych problemów i nie odpowiada na żadne pytania.

Pewnie odpowiesz, że bóg był zawsze. Fajnie, to skoro potrafisz zaakceptować że coś było od zawsze, to może po prostu na razie przyjmij, że wszechświat był od zawsze, skoro nie ma lepszego wyjaśnienia.

Klasyczny przykład jak stosować brzytwę Ockhama.

di...........os

2013-06-27, 14:58
Gepard1984 napisał/a:

@kurczak94
I co, myślisz, że jak do koncepcji nieskończonego wszechświata, której nie jest w stanie ogarnąć, dorzucisz boga to nagle się stanie zrozumiałe?

A gdzie jest ten bóg w takim razie? Skąd się tam wziął? Dodanie boga nie rozwiązuje żadnych naukowych problemów i nie odpowiada na żadne pytania.

Pewnie odpowiesz, że bóg był zawsze. Fajnie, to skoro potrafisz zaakceptować że coś było od zawsze, to może po prostu na razie przyjmij, że wszechświat był od zawsze, skoro nie ma lepszego wyjaśnienia.

Klasyczny przykład jak stosować brzytwę Ockhama.




Nie wiem czy wiesz, ale Ockham był teologiem, przy tym mnichem katolickim przez długi czas...