18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Systema w ruskim specnazie

oszołomek • 2013-09-16, 23:29
Tytułem wstępu:
Systema (ros. Система) – rosyjski system walki zaprojektowany dla osiągnięcia wysokiego poziomu skuteczności. Systema jest wykorzystywana przez nieliczne oddziały Specnazu. System walki opiera się na wiedzy o tym, jak różne układy ludzkiego organizmu (nerwowy, krwionośny, limfatyczny) oraz psychika reagują na oddziaływania zewnętrznych i wewnętrznych czynników takich jak: temperatura, ciśnienie, napięcie mięśniowe, ból, stres, strach itp. Podstawowym elementem metodyki jest kontrola oddechu, uzyskiwana przez specyficzne ćwiczenia oddechowe, rozwijanie intuicji oraz indywidualnych predyspozycji trenującego. Poprawne wykorzystanie oddychania pozwala kierować stanami psychiki, napięciami w mięśniach i układzie nerwowym oraz wykonywać zamierzone działanie przy wykorzystaniu minimalnej siły mięśniowej.

Tak bawi się specnaz;

A tutaj pokazy technik;



Opis z wikipedii, materiał wideo z internetów

ProVVe

2013-09-16, 23:50
Nie no za tych Panów leci browar. Widziałem sporo filmów z nimi, aż człowiek patrzy i nie wierzy...

tds1974

2013-09-16, 23:58
Gruby zajebisty, nieprawdopodobna szybkość.

SharpSe

2013-09-17, 00:17
Dlaczego w Bieslanie nie byli tacy mądrzy. Dlaczego tymi sztukami walki nie uratowali 300 sztuk dzieci? Na macie każdy potrafi ale ulica weryfikuje pewne rzeczy. Adrenalina, strach, krew i jedni sperdalają a inni zostają. Takie zycie jak na łotwie

hgh

2013-09-17, 00:54
Ernest Emerson byłby wniebowzięty gdyby ten grubasek wyskoczył mu z obroną przed jego produkcji karambitem, he he.

Sz...........an

2013-09-17, 01:12
Tak powinno szkolone być wojsko. Od zarania dziejów przyszli żołnierze byli poddawani sk***ysyńskim warunkom właśnie bo to aby odreagować to na wrogu. W starożytności jak ktoś miał iść do woja to był szkolony od dziecka i takie dziecko wyrastało na maszynę do zabijania.

Ba...........or

2013-09-17, 01:27
smieszne, bo własnie o "sistema" gadałem dzisiaj u chirurga jak byłem na przeglądzie hehe. jednak mówił prawde.

cherry_1990

2013-09-17, 09:07
Nie chciałbym panów spotkać na ulicy.

omgłomatkobosko

2013-09-17, 09:23
@up a panowie nie chcieliby spotkać Afganów na ulicy. Swoją drogą ciekawe jak się muszą szmatogłowi szkolić skoro im doj***li w Afganistanie.

Ku...........cz

2013-09-17, 10:06
@up a ciekawe jak szkolił sie Vietcong, Koreańczycy, Somalijczycy, Irakijczycy przeciwko amerykanom :] Bo nawet rosja nie dostała w Afganistanie takiego wpierdzielu jak amerykanie od dzikusów w wyzej wymienionych konfliktach.

Specnaz jest za*ebisty. Czemu nie dali rady w Biesłanie ? Bo to nie film. Mieli do wyboru 1000 ofiar od wybuchu albo 200 od ostrego wejścia. Równie dobrze mozna pytac czemu amerykanie wczoraj nie dali rady w Waszyngtonie, pół roku temu w Bostonie, rok temu na premierze Batmana, a wczesniej choćby w Columbine

The_Generat

2013-09-17, 10:13
ze specnazem to ma tyle wspolnego,ze zalozyciele tego systemu w jakis sposob z formacja byli powiazani

GangBang

2013-09-17, 10:19
Skaczą z ckm'em robiąc salta i trafiają do celu. Mają rozmach sk***ysyny

necroboss

2013-09-17, 10:32
Zacznijmy od tego, że na wszystkich filmikach, czy to Kung Fu, czy to Judo czy wszystkiego innego - poza początkowym atakiem np. nożem, agresor jest bierny i pozwala pokazywać na sobie chwyty. Zauważcie na tym drugim filmiku - wszyscy agresorzy są BIERNI. W momencie kiedy moje pchnięcie nożem ch*ja by dało, jestem w pełni świadomy, że mam drugą rękę i dwie nogi, a przeciwnik swoje dwie ręce już wykorzystał. Zrobił bym wszystko, żeby poranić mu ręce, oczy, gardło, kolano, jaja i uwolnić swoją dłoń.

Poza tym, sztuka nie polega w walce na tym, żeby robić coś takiego jak na filmikach. Tak na prawdę, gdy dwoje ludzi staje na przeciwko siebie i jeden ma nóż, to oboje są posrani. Jeżeli chcesz kogoś pchnąć nożem - atakujesz całą masą ciała, żeby wyprowadzić przeciwnika z równowagi i dźgasz wszędzie. To jest chaos. Jedyne sztuki walki, które mógłbym się uczyć i które znajdują zastosowanie to te, które mają zadawać jak największe obrażenia (np. jak biegnie na was kawał chłopa i chce was bić, to nie utrzymujcie gardy czy tam nie kopcie go po żebrach - wystarczy jeden, dobrze trafiony, celny i mocny kopniak w kolano i koleś jest wyautowany, wystarczy jeden, mocny i dobrze trafiony strzał w żuchwę (brodę) i błędnik zadziała, wystarczy mu połamać żebra), a taką sztukę oficjalnie, stosują tylko tajlandczycy i nie jest to tajski boks, niestety nazwy nie znam.

Z powodu zachowania chyba świadomości co do skuteczności różnych ataków, wyrzucili mnie z kursu samoobrony. Prowadzący kurs dał mi właśnie plastikowy nożyk, czy tam gumowy, już nie pamiętam i kazał się zaatakować. Jak się na niego rzuciłem, to się musiał mocno zaskoczyć, kiedy sztucznym nożem rozciąłem mu skórę na żebrach :) myślał, że jak każdy, wyprostuje rękę i będzie mógł sobie zastosować te swoje chwyty, a tu taki ch*j, 90kg żywej masy nagle na niego wbiegło i dźgało nożem, dzień dobry frajerze.

Poza tym nie tak dawno temu był temat na sadolu, gdzie wypowiadał się właśnie jakiś spec od różnych technik walk nożem. Powiedział jedną fajną rzecz - jeżeli w walce ktoś ma nóż, a jest to walka o życie bądź śmierć, to oboje jeśli przeżyją, będą mocno poranieni, zawsze, niezależnie od tego czy potrafią walczyć czy nie.

trolzxcvbnm

2013-09-17, 10:44
Jest zbiorczy na to z tego co pamiętam. Kiedyś się posypały filmiki I Vladimirze Starovie i Michaile Rybko czy jakoś tak. W ciągu ostatnich 2 lat.

Ojciec_Stiffmeistera

2013-09-17, 10:48
Aż chciałoby się wstąpić do takiej jednostki... Sporo kozaków, u nas w Polsce też są filmy propagandowe z 6BDS i kiedy dopytywałem ilu z nich naprawdę rozwala głowami cegły to powiedzieli ,że może z jeden taki wariat na batalion się trafia :szczerbaty: