18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Systema w ruskim specnazie

oszołomek • 2013-09-16, 23:29
Tytułem wstępu:
Systema (ros. Система) – rosyjski system walki zaprojektowany dla osiągnięcia wysokiego poziomu skuteczności. Systema jest wykorzystywana przez nieliczne oddziały Specnazu. System walki opiera się na wiedzy o tym, jak różne układy ludzkiego organizmu (nerwowy, krwionośny, limfatyczny) oraz psychika reagują na oddziaływania zewnętrznych i wewnętrznych czynników takich jak: temperatura, ciśnienie, napięcie mięśniowe, ból, stres, strach itp. Podstawowym elementem metodyki jest kontrola oddechu, uzyskiwana przez specyficzne ćwiczenia oddechowe, rozwijanie intuicji oraz indywidualnych predyspozycji trenującego. Poprawne wykorzystanie oddychania pozwala kierować stanami psychiki, napięciami w mięśniach i układzie nerwowym oraz wykonywać zamierzone działanie przy wykorzystaniu minimalnej siły mięśniowej.

Tak bawi się specnaz;

A tutaj pokazy technik;



Opis z wikipedii, materiał wideo z internetów

-Pepe-

2013-09-17, 14:17
The_Generat napisał/a:

@PEPE - ja jestem instruktorem z 20 letnim doswiadczeniem, w tym i wojskowym


A ja jestem... W internecie możesz być każdym, ja na przykład jest tajnym super agentem ;)

PolaczekBuba

2013-09-17, 14:50
I to są porządne służby :D

The_Generat

2013-09-17, 16:45
Pepe sam sobie przeczysz, na agentow nie bierze sie idiotow, trzeba przejsc szereg testow psychologicznych i rozmowe z psychiatra/psychologiem

Penc

2013-09-17, 17:02
Za jakość filmików- murzyńska dzida w dupę bolszewikom!



P.S. Mówił kiedyś pewien Góral: Polska będzie aż po Ural. Za Uralem będą Chiny, was nie będzie Sk***YSYNY!
17.09.1939r. POLSKA PAMIĘTA!

ssn20

2013-09-17, 17:27
gwindak napisał/a:

Dlaczego w Bieslanie nie byli tacy mądrzy. Dlaczego tymi sztukami walki nie uratowali 300 sztuk dzieci? Na macie każdy potrafi ale ulica weryfikuje pewne rzeczy. Adrenalina, strach, krew i jedni sperdalają a inni zostają. Takie zycie jak na łotwie



Trzeba to określić inaczej- udało im się uratować ok 800 osób. A te osoby równie dobrze też mogły zginąć, bo to terroryści mieli ich na widelcu, wystarczyło by, że by wszystkie ładunki wybuchowe zdetonowali. A odnośnie tych sztuk walki to uważasz, że uzbrojony po zęby terrorysta, który ma pas szahida i w każdej chwili może się wysadzić w powietrze, dopuści do walki wręcz? Ktoś przytoczył dodatkowo ruską interwencje w afganistanie- no tak im afgany doj***ły- straty ruskich- ok 15 tys zabitych, rannych z 54 tys, afgan- od 700 tys do około 2 milionów ofiar.

robson101

2013-09-17, 18:05
w realu to już tak ładnie nie wygląda, jak ktoś wyciągnie nóż to wyczynem będzie nie posrać się w gacie

Yeebunny

2013-09-17, 20:51
trenowałęm przez 3 lata systema kadochnikova polecam każdemu :)

TelewiZorro

2013-09-19, 09:02
co z tego skoro i tak to kacapy i kacapami pozostaną :>