18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Świeże bułeczki jadą!

~Velture • 2023-03-11, 09:44
Nie mam info o ch*j tu chodzi 8-)
Wydaje mi się, że hamulce mu siadły i starał się wyhamować w jakiś sposób.


Karboksylator

2023-03-12, 09:52
zajebiste wytracanie prędkości. akurat o przystanek...

lysybog

2023-03-12, 11:37
Zulu-Gula napisał/a:

Przy pneumatycznych hamulcach, niewykonalne.
Jakakolwiek awaria jest równoznaczna z blokadą kół.



To po co w górach robi się specjalnie rampy do hamowania ciężarówek, które straciły hamulce?
Taka zagadka...

Jako kierowca zawodowy powiem ci w sekrecie, że jest jeszcze magiczne zagadnienie przegrzania hamulców,
po to min w górach używa się hamowania np spalinami, czyli wszelkiej maści retarderów...żeby temu zapobiegać.

Poszukaj sobie pod hasłem Runaway truck ramp


truna

2023-03-17, 21:26
Zulu-Gula napisał/a:

Przy pneumatycznych hamulcach, niewykonalne.
Jakakolwiek awaria jest równoznaczna z blokadą kół.
Stojąc w miejscu, w nieodpalonym wózku siodłowym, masz mechanicznie zblokowane zaciski.
Zwalnia je/rozpiera nabite do układu sprężone powietrze.
Hamowanie nie polega na zwiększaniu ciśnienia płynu hamulcowego, tylko wręcz odwrotnie, hamując spuszczasz powietrze z układu i naciąg mechaniczny zaciska klocki hamulcowe.
W ciężarówkach typu TIR, awaria układu hamulcowego jest równoznaczna z blokadą wszystkich kół.
Nie wnikając w szczegóły, patrząc na zapis wideo, zawinił człowiek, który w ogóle nie hamował.
... a co robił - zasłabł, walił konia, jest już historią.



Wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz gdzie. Sprężyna w ciężarówce jest od hamulca ręcznego. Zasadniczy Hamulec, działa na zasadzie(im więcej ciśnienia, tym większa siła hamowania). Gdy dojdzie do pęknięcia przewodów, to będzie tak jak piszesz (zejdzie ciśnienie i sprężyna z ręcznego zahamuje auto) Co innego jak podanie coś przy pedale hamulca, lub nawali coś ze sterowaniem. To może być efekt jak na filmie. Aha, tam nie ma żadnego płynu hamulcowego