18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Święcenie koszyka

phrontch • 2020-04-11, 13:28
W czasach kwarantanny




dreszcz

2020-04-11, 15:46
ciemnogród , kiedy to kurestwo się w końcu skończy

fieryangel

2020-04-11, 15:54
Coordinator napisał/a:

Mnie już od dzieciaka zastanawiało - skoro bóg jest wszędzie i wszystko widzi, to czemu trzeba używać jakichś przedmiotów, typu woda święcona? Jeśli jesteś człowiekiem wierzącym i modlisz się codziennie do swojego boga, a on cie kocha, to czemu musisz "użyć" wody święconej, jak w jakiejś grze komputerowej? Bóg (czyli najinteligentniejsza istota we wszechświecie) serio tego wymaga? A najlepsze, ze przecież księża to ludzie niby wykształceni i inteligentni, a bawią się w magiczne wymachiwanie kijem
murzyny w Afryce tez używają np. świętego zęba aligatora lub magicznego pióra kuropatwy



Poczytaj Biblię. Zobaczysz jakie tam się odstawia science-fiction. A plebs w to wierzy, mimo iż nawet nie zdają sobie z tego sprawy jak bardzo to jest poj***ne co tam jest wypisane...

-Lubisz sci-fi?
-nie, bo to bajki.
-wierzysz w Boga?
-tak oczywiście.

Logika wierzących. Obojętne jakiego wyznania.
Poza wiarą w LPS - on jest prawdziwy.

dreszcz napisał/a:

ciemnogród , kiedy to kurestwo się w końcu skończy



Niedługo. Jeszcze kilka pokoleń. Kościół mocno traci na znaczeniu w ostatnich latach. Niedługo zniknie, jak szamani.
Pytanie tylko co go zastąpi? Lewackie ideologię? Komunistyczne myślenie mające na celu stworzenie człowieka sowieckiego? Radykalny islam? Pedalstwo?
Są gorsze rzeczy od Kościoła...

THER1899

2020-04-11, 15:54
Jeszcze mógł na masce przymocować koszyczek na pieniążki by ciemnogród płacił...

Ivanek25

2020-04-11, 15:57
i ch*j wam do tego co robia, na takiej wsi to k***a zombie się pojawi prędzej niz jakiś wirus

marekLRybnik

2020-04-11, 16:01
Wolę to niż wszystko inne co się odpie**ala na zachodzie. Lepsza zaściankowa Polska średniowieczna aniżeli LGBT i inny syf.

KrólikBugs

2020-04-11, 16:09
Coordinator napisał/a:

Mnie już od dzieciaka zastanawiało - skoro bóg jest wszędzie i wszystko widzi, to czemu trzeba używać jakichś przedmiotów, typu woda święcona? Jeśli jesteś człowiekiem wierzącym i modlisz się codziennie do swojego boga, a on cie kocha, to czemu musisz "użyć" wody święconej, jak w jakiejś grze komputerowej? Bóg (czyli najinteligentniejsza istota we wszechświecie) serio tego wymaga? A najlepsze, ze przecież księża to ludzie niby wykształceni i inteligentni, a bawią się w magiczne wymachiwanie kijem
murzyny w Afryce tez używają np. świętego zęba aligatora lub magicznego pióra kuropatwy



W Chrześcijaństwie to tłumaczy się tym, że należy urzeczywistnić swoją wiarę, do tego są obrzędy. Podstawa każdej religii, to nadaje w ogóle sens wspólnocie. To o czym ty mówisz, to wiara indywidualna, która dla wielu jest bezwartościowa, bo nie daje poczucia związku z innymi. Koniec końców każdy wierzy w to co go uszczęśliwia. Takie rzeczy są wszędzie w społeczeństwie, nie tylko w religii. Jedni kroczą własną drogą, a inni chcą iść w stadzie. A w ogóle zakładasz, że będąc dobrym człowiekiem i modlącym się w domu to spełniasz Bożą wole. Pal sześć czy ty osobiście wierzysz czy nie. No to założyłeś pewne zasady które kierują cię do nieba. No to cię zaskoczę, bo ci co chodzą do kościoła, dają się machnąć wodą, też tak założyli i robią tak bo wierzą, że to dla nich dobrze się skończy. W Biblii były obrzędy, no to co niby mają robić chrześcijanie?

Maras0803

2020-04-11, 16:12
Jupnik napisał/a:

Państwo z gówna i dykty, oto, gdzie żyjemy. Przecież to jest skandal.



Nie zesraj się przypadkiem. Nikt cie tu k***a nie trzyma, bierz mandżur i nara.

Archer

2020-04-11, 16:12
Juzwa napisał/a:

O, jest pierwsza zesrana na myśl o wyłączeniu Internetu.



Nie ma to jak cwaniakować na odległość...


Juzwa napisał/a:

Nie zesrajcie się. [... ] To jest wasz BÓG. Nie wpie**alajcie się do tych, co czczą innego Boga.



Ależ mnie zawsze wk***iają obrońcy katoli, liczę, że cała ta religia jak i wszystkie inne wreszcie kiedyś znikną z tego świata, bo przyniosły ludziom blokadę intelektualną, wojny i śmierć w imię "wyższego dobra" a w czasach dzisiejszych ciągną pieniądze za wciskanie kitu o jakimś pacanie na patyku.

A przy okazji pacana na patyku, wczoraj coś słuchałem, że jak on już NIBY skonał przybity, to ktoś tam ponoć kazał wszystkim krzyżowanym łamać kości w nogach, ale jakiś strażnik czy ch*j wi kto zamiast to zrobić, to dźgnął go w bok i wyleciała krew i woda. Myślę, że motłoch byłby odrobinę bardziej wierny, gdyby faktycznie połamali mu kulasy, a on by przyszedł za dwa czy trzy dni na własnych nogach :amused:

borys123

2020-04-11, 16:23
Dwudziesty k***a pierwszy wiek....

Kujda

2020-04-11, 16:25
W sumie całkiem niezły pomysł. Są ludzie, którzy potrzebują żyć według tradycji. Jeżeli tradycja da się unowocześnić starą astrą to dlaczego nie. Mnie tam nie przeszkadza, krzywdy nikomu nie robią.

T0B1

2020-04-11, 16:29
UkrytaPodNickiem napisał/a:

co za ciemnogród... ryzykować własnym zdrowiem żeby szaman pokropił jedzenie


Ryzyko śmierci z powodu koronawirusa jest znikome, wręcz zaniedbywalne.

bakus1233

2020-04-11, 16:35
Juzwa napisał/a:

Nie zesrajcie się. Ciekawe jak głośno byście darli ryje, gdyby ktoś zrobił pstryk i wyłączył Internet. To jest wasz BÓG. Nie wpie**alajcie się do tych, co czczą innego Boga.



Wiesz jaka jest różnica? Internet przynajmniej istnieje i można to udowodnić

:mrgreen:

Także ten :lol:

Catchcart

2020-04-11, 16:36
Zj***ni moderniści zapluci wilki w owczej skórze. Kiedy trzeba bronić kościoła kwiczą żeby je zamknąć (prymas), a kiedy robi się coś co jest bez sensu są pierwsi do roboty. Tak mówię że święcenie pokarmów jest bez sensu bo po reformie bugniniego '55 straciło swój wyraz i stało się pustą tradycyjką dla p0lackiego plebsu. Oby te czasy przeminęły bo się wk***iam. Ave Maria Deus VULT! 8-)

Wiewór

2020-04-11, 17:13
Haha. Polska skansen ciemnogrodu. Enklawa dzikusów w środku cywilizowanego kontynentu.
j***ncy wyłażą na ulicę żeby czarodziej zlał im żarcie bakteriami kałowymi.
Ten kraj to takie gówno i nieporozumienie przez to że tu jest tyłu idiotów wierzących w takie kłamstwa.

Juzwa napisał/a:

Jest i następny pie**olnięty na punkcie nienawiści do Katolików. Co oni ci k***a zrobili zjebie.
Z daleka ode mnie złamasie! Czyim jestem obrońcą to ch*j cię obchodzi. Jak ci k***a pedale nie pasuje to wypie**alaj do Chin. Ufunduje ci bilet na tramwaj w jedną stronę.



Wymordowali tylko dziesiątki milionów ludzi i zatrzymali rozwój świata na kilkanaście stuleci. Księża okradają całe państwa. Ogłupiają i sieją nienawiść.
Ale tak to to totalnie nic nie zrobili.