18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Subaru + Szwajcarska autostrada

uneventful • 2014-02-11, 21:46
Koleś swoim Subaru srogo popie**ala po Szwajcarskiej autostradzie, potem piękną drogą wśród gór, na której JEST ASFALT. Oglądając to zadziwił mnie poziom jazdy i jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że nigdy w Polsce nie będzie takiej kultury na drogach jak w krajach niemiecko-języcznych. Wg przepisów ruchu drogowego lewy pas cały czas ma być wolny - kolesie mimo, że popie**alają po 170km/h, jadą cały czas prawym pasem. Zemdlałem ostatecznie jak w 1:51 koleś w srebrnym samochodzie usunął mu sie z pasa z własnej woli, żeby przejechał szybciej. W Polsce trzeba by było czekać aż sie miną albo trąbić na tumana. Muzyke da sie przezyc.





Ktoś zauważył rowerzyste w 0:50 w drugim filmie? :amused:

GND3321

2014-02-12, 11:09
Temu w 2:07 w pierwszym filmiku się koła nie kręcą, jak on jedzie?!

uneventful

2014-02-12, 11:12
Nashi napisał/a:

Widzę, że doświadczony z Ciebie kierowca... Wyjedź poza piaskownicę, a później się wypowiadaj jak jest na polskich autostradach.



to że jestem początkującym kierowcą to znaczy że nie moge mieć o tym pojęcia? otóż moge bo tego uczą w szkołach jazdy, pało

Cytat:

Nashi
wiek: 24



Ty także musisz jeździć już z 10 lat, skoro się wypowiadasz.

ffrugopl

2014-02-12, 11:36
Nie wiem po czym zemdlałeś w 1:51, ale tam gość zjechał na prawy pas, bo wcześniej wpuszczał tego grafitowego Sharana, włączającego się do ruchu. Moim zdaniem film przyspieszony, wystarczy spojrzeć jak szybko mrugają kierunki. Trochę po Szwajcarii jeździłem i nie spotkałem się z autem pędzącym nie wiadomo jak szybko. Kierowcy z tego kraju dostają małpiego rozumu jak wjadą do Niemiec. Zapieprzają jak porąbani, jak jesteś w trakcie wyprzedzania, a ktoś Ci z tyłu mruga, że masz mu zjechać (ciekawe jak będąc w połowie ciężarówki), to na 99% będzie to Szwajcar. Przeciwmgłowe tylne włączają nawet jak ktoś przed nimi zapali fajkę i wydmucha dym za okno (ironizuję, ale przeginają z tymi światłami). Wiadomo, że kultura jazdy nieporównywalnie większa niż w PL, jednak i u nas jest co raz lepiej. Masa ludzi pracuje na zachodzie, to też uczą się odpowiednich nawyków.
PS post poparty własnymi obserwacjami z czasów, gdy pracowałem dla niemieckiej spedycji, która mieściła się na styku Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Spędziłem tam dwa lata, także jakieś pojęcie mam.

karinawaw

2014-02-12, 11:59
Za dobrego ASOTa zawsze piwko. Do tego fajne widoki. Trance jest najlepszy do auta na takie trasy.

Dwalitrywodki

2014-02-12, 13:27
2:07 j***nemu koła się nie kręcą :D

PoMaluchu

2014-02-12, 13:40
Co do kultury jazdy, u Nas jest coraz lepiej. Fakt zdarzy się spotkać " Janusza" albo jego brata " Andrzeja" który ciśnie lewym bo Tak, ale na prawdę jest nie źle.
Raz też na mnie ktoś zatrąbił kiedy jechałem lewym, ale wyprzedzałem TIR i skqrwiel się zaczął ze mną ścigać... litwiniec albo ukrainiec nie pamiętam ale jak tych widzę na drodze , to mam wrażenie, krew się poleje. Jeżdżą jak poj***ni.

Poza tym filmik mi się bardzo podobał, w hd bez muzyczki to poezja.
Piwko

Ps przeczytałem komentarz o ruskich jeżdżących ładami i innym złomem...(sam jeżdżę złomem)
przypomniała mi się anegdota, autentyczna sytuacja.

Moja ciotka opowiadała jak sprowadziła( lata 80 końcówka) audi 100 / 90 nie pamiętam, z Niemiec. Pojeździła i sprzedała znajomym ruskim.
Pierwszego dnia skasowali samochód, a ich tłumaczenie mniej więcej takie.
" My nie wiedzieli, że to tak szybko zapie**ala".
No i tak jest jak się chłopina z matiza do auta większego, trochę szybszego, nie ogarnia mocy, myśli że złapał boga za nogi...i często łapie go wraz z pasażerami i ludźmi jadącymi z naprzeciwka.

Tamtaramtam

2014-02-12, 14:41
Wk***ia mnie takie gadanie na temat gustu muzycznego. Zacznijmy k***a od tego, ze jak ktoś się na muzyce zna to żadnego gatunku nie krytykuje no chyba, ze to dubstep.
Ja tam lubię Trance a nawet uwielbiam. Przynajmniej od tego gatunku komercją z kilometra nie zapie**ala.

paradox-

2014-02-12, 14:43
dziuzeppeee napisał/a:

nigdy w Polsce nie będzie takiej kultury na drogach jak w krajach niemiecko-języcznych.



No chyba Ciebie poj***ło, kultura u szfabów na drodze? Jedź z Hamburga do Berlina i zmienisz zdanie. Wystarczy jak jakiś ku*as wyskoczy tobie przed maske gdy ty jedziesz 200km/h a on 120km/h.
Można poznać kiedy jesteś blisko granicy z Polską, bo nikt Tobie się nie wpie**oli na maske


A co do filmików to dupy nie urywa.
Cytat:

W Polsce trzeba by było czekać aż sie miną albo trąbić na tumana.


Bo w Polscie jest taki przepis?

go...........11

2014-02-12, 15:29
Tam to się żyje.

pafffelek

2014-02-12, 16:26
Ściska mnie jak czytam, wypowiedzi zagorzałych patriotów, że w Polsce kultura na drodze jest równa tej w Szwajcarii. Według mnie nawet niemieccy kierowcy kulturą nie dorównują szwajcarom a co dopiero polacy!! Tam na skrzyżowaniu jeśli się zatrzymasz bo masz ustąp to kierowca który ma pierwszeństwo machnie Ci ręką, że sie zatrzymałeś mimo, że MUSIAŁEŚ!
I tak po znajomości radze sp***alać do Szwajcarii bo tam życie jest dużo prostsze. Na takie Subaru w Szwajcarii stać większość średnio zarabiających ludzi.

hpiotrekh

2014-02-12, 17:57
dziuzeppeee napisał/a:

to że jestem początkującym kierowcą to znaczy że nie moge mieć o tym pojęcia? otóż moge bo tego uczą w szkołach jazdy, pało



po kursie prawa jazdy to masz pojecie gdzie jest hamulec gaz i zbiornik płynu do spryskiwaczy.
Skoro prawo jazdy masz nawet nie cały rok to zamiast sapac podkul uszy i nie sap, bo gowno wiesz.
I jak sam troche pojezdzisz to sie o tym przekonasz.

clean_east_wood

2014-02-12, 18:28
Pierwszy film 2;08 :D kola mu się nie kręcą :D

iceman_

2014-02-12, 19:53
Achelus napisał/a:

Wszyscy którzy uważają że w Polsce nie ma problemu z "królami lewego pasa", jadącymi po nim:

- bo tak
- bo jedzie o 5km/h szybciej niż poprzedzający pojazd, ale przecież nie będzie przyspieszał przy wyprzedzaniu bo więcej gazu spali i jeszcze się junkers zepsuje
- bo na prawym pasie są koleiny
- bo będzie skręcał w lewo za 50 km
- bo ograniczenie jest do: 50, 90, 100, 120,140 - więc prowadzi świętą krucjatę i będzie wszystkim pokazywał jak należy jeździć
- inne

prawdopodobnie:
- jeżdżą resorakami po dywanie w ulice
- samochód prowadzili jedynie w wirtualnej rzeczywistości
- podróż samochodem ogranicza się do 5km przejazdów z domu do punktu oddalonego o 20 minut spaceru
- trollują forum
- jeżdżą po zadupiach, gdzie wrony już przez plecy zawracają
bądź:
- to właśnie oni są tymi przyklejonymi do lewego pasa, więc dla nich nie ma problemu.


Problem w naszym kraju z jazdą lewą stroną jest OGROMNY, objeżdżam cały kraj w służbowych delegacjach, non stop za kółkiem i nie ma takiej drogi, takiego miejsca żeby nie trzeba było wyprzedzać prawą stroną całych serii "pędzących" lewym pasem.



to ja nie wiem, może mam jakiegoś farta ale codziennie robie ~70km po S7 i 3razy w miesiącu jakaś dłuższa trasa i jak dla mnie nie jest tak źle ;) tempomacik i można usnąć, a czasem to nawet się ciesze że jakiś janusz nie chce zjechać, bo jest co robić

~PowerBoBass

2014-02-12, 20:41
MudPie napisał/a:



U nas też są takie przepisy że lewy pas jest tylko do wyprzedzania. I większość kierowców tego przestrzega.
U nas też zjeżdzają samochody z własnej nieprzymuszonej woli i też jest to większość kierowców. Musisz bardzo mało jeździć pisząc takie banialuki, albo co gorsza w ogóle nie masz prawa jazdy i się wypowiadasz.



Przepisy owszem. Ale że samochody zjeżdżają z własnej nieprzymuszonej woli to przesadziłeś. Większość? pie**olisz. Pozdrawiam.

marcinek329

2014-02-12, 21:14
musiałem wyciszyć głośniki :(