18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Subaru + Szwajcarska autostrada

uneventful • 2014-02-11, 21:46
Koleś swoim Subaru srogo popie**ala po Szwajcarskiej autostradzie, potem piękną drogą wśród gór, na której JEST ASFALT. Oglądając to zadziwił mnie poziom jazdy i jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że nigdy w Polsce nie będzie takiej kultury na drogach jak w krajach niemiecko-języcznych. Wg przepisów ruchu drogowego lewy pas cały czas ma być wolny - kolesie mimo, że popie**alają po 170km/h, jadą cały czas prawym pasem. Zemdlałem ostatecznie jak w 1:51 koleś w srebrnym samochodzie usunął mu sie z pasa z własnej woli, żeby przejechał szybciej. W Polsce trzeba by było czekać aż sie miną albo trąbić na tumana. Muzyke da sie przezyc.





Ktoś zauważył rowerzyste w 0:50 w drugim filmie? :amused:

igorektgk

2014-02-12, 02:42
state of trance.. dla mnie idealna muzyczka na autostrade w nocy

MudPie

2014-02-12, 02:52
dziuzeppeee napisał/a:

Wg przepisów ruchu drogowego lewy pas cały czas ma być wolny - kolesie mimo, że popie**alają po 170km/h, jadą cały czas prawym pasem. Zemdlałem ostatecznie jak w 1:51 koleś w srebrnym samochodzie usunął mu sie z pasa z własnej woli, żeby przejechał szybciej. W Polsce trzeba by było czekać aż sie miną albo trąbić na tumana. Muzyke da sie przezyc.



U nas też są takie przepisy że lewy pas jest tylko do wyprzedzania. I większość kierowców tego przestrzega.
U nas też zjeżdzają samochody z własnej nieprzymuszonej woli i też jest to większość kierowców. Musisz bardzo mało jeździć pisząc takie banialuki, albo co gorsza w ogóle nie masz prawa jazdy i się wypowiadasz.

nokia324

2014-02-12, 04:07
Muzykę da się przeżyć?! Człowieku to jest Armin!! ASOT

white_rabit

2014-02-12, 06:58
Szwajcaria- jeden z krajów w którym panuje największa kultura w ruchu drogowym, przepisy ruchu drogowego są respektowane przez stanowczą większość społeczeństwa, a mandaty są jednymi z najwyższych na całym świecie...
Polska może taki poziom osiągnie za 300-400 lat przy dobrych wiatrach.

Byłem, widziałem, słyszałem i rozmawiałem z ludźmi którzy tam mieszkają.

iceman_

2014-02-12, 07:03
ale co wy gadacie, normalnie w pl jedziesz lewym i tylko kierunek wrzucasz (też lewy) i zjeżdżają - wiadomo czasem się trafi jakiś janusz i trzeba mignąć albo trąbnąć, ale nie jest aż tak źle jak to przedstawia autor

wirachuj

2014-02-12, 07:12
coraz wiekszy chłam tutaj sie pojawia

blueman87

2014-02-12, 08:08
Piwko za widoki i muzykę, Trance to najpiękniejsza muzyka na świecie! :)

Achelus

2014-02-12, 08:48
Wszyscy którzy uważają że w Polsce nie ma problemu z "królami lewego pasa", jadącymi po nim:

- bo tak
- bo jedzie o 5km/h szybciej niż poprzedzający pojazd, ale przecież nie będzie przyspieszał przy wyprzedzaniu bo więcej gazu spali i jeszcze się junkers zepsuje
- bo na prawym pasie są koleiny
- bo będzie skręcał w lewo za 50 km
- bo ograniczenie jest do: 50, 90, 100, 120,140 - więc prowadzi świętą krucjatę i będzie wszystkim pokazywał jak należy jeździć
- inne

prawdopodobnie:
- jeżdżą resorakami po dywanie w ulice
- samochód prowadzili jedynie w wirtualnej rzeczywistości
- podróż samochodem ogranicza się do 5km przejazdów z domu do punktu oddalonego o 20 minut spaceru
- trollują forum
- jeżdżą po zadupiach, gdzie wrony już przez plecy zawracają
bądź:
- to właśnie oni są tymi przyklejonymi do lewego pasa, więc dla nich nie ma problemu.


Problem w naszym kraju z jazdą lewą stroną jest OGROMNY, objeżdżam cały kraj w służbowych delegacjach, non stop za kółkiem i nie ma takiej drogi, takiego miejsca żeby nie trzeba było wyprzedzać prawą stroną całych serii "pędzących" lewym pasem.

COOHk

2014-02-12, 09:21
Piwko za trance gdyby ktoś nie wiedział to to jest kręcone jako klip pod muzykę a nie że ktoś wrzucił tą muzykę pod swoją jazdę :roll:

Michal1391

2014-02-12, 09:31
Nie wiem czym się jarać w kulturze jazdy na tym filmiku, pojedź na polską autostradę to jak ktoś wyprzedzi to też zawsze zjeżdża. Może nie bywam na autostradach codziennie ale mało razy mi się zdarzyło żeby ktoś bezczelnie blokował lewy pas. Sam tez unikam takich sytuacji i pomiędzy wymijanymi samochodami chowam się na prawy. Autor chwali cudze tylko po to by poniżyć krajowe. Moim zdaniem w Polsce autostrada jest takim rarytasem, że Polacy zachowują się tam jakby ich ich pierwszy raz do opery wysłali i skutecznie udają kulturę co jest pozytywnym zjawiskiem. Btw. o wypadek na naszej A dosyć trudno (hmm może dlatego, że tam jest pusto).

Artekkoz

2014-02-12, 09:47
Kultura jazdy faktycznie- do pięt im nie dorastamy. Ale 170 to to nie jest, filmik jest srogo przyśpieszony i nawet tuman powinien to zauważyć- choćby po tym jak w 1.51 Galaxy przed nim zmienia pas. Kierunkowskaz miga jakby mu co najmniej masa nie dolegała;] Poza tym k***a- wiecie jakie tam są mandaty za taką jazdę? jakby faktycznie darł tam te 170 to dopiero byłby z niego kozak;]

ska

2014-02-12, 09:56
W polsce trzeba by było przeznaczyć pół wypłaty na paliwo żeby nagrać ten film

GrzesMk4

2014-02-12, 10:09
piwko za armina, a porównanie polskiej autostrady do tej jest ch*jowe. Często latam po tych polskich a szczególnie po A4, byłeś kiedyś u nas ? natężenie ruchu na filmiku jest ŻADNE. A u nas ? U nas w dzień na A4 to poszukaj sobie na YT. Druga sprawa to wyprzedzające się ciężarówki. Osobówką jak widzi że siedzisz mu na tyle to ucieka na bok, a tu blokują oba pasy. Ja rozumiem gości że czesto trzeba się wyprzedzić ale czemu do k***y nędzy jeden nie zwolni żeby drugi mógł szybko wyprzedzić i nie blokować lewego ? choć o 10 km/h

Nashi

2014-02-12, 10:12
dziuzeppeee napisał/a:

Koleś swoim Subaru srogo popie**ala po Szwajcarskiej autostradzie


170km/h na autostradzie to jest dla Ciebie "popie**ala"? Normalna dynamiczna jazda.

dziuzeppeee napisał/a:

potem piękną drogą wśród gór, na której JEST ASFALT.

Zapraszam w Sudety.

dziuzeppeee napisał/a:

Oglądając to zadziwił mnie poziom jazdy i jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że nigdy w Polsce nie będzie takiej kultury na drogach jak w krajach niemiecko-języcznych. Wg przepisów ruchu drogowego lewy pas cały czas ma być wolny - kolesie mimo, że popie**alają po 170km/h, jadą cały czas prawym pasem. Zemdlałem ostatecznie jak w 1:51 koleś w srebrnym samochodzie usunął mu sie z pasa z własnej woli, żeby przejechał szybciej. W Polsce trzeba by było czekać aż sie miną albo trąbić na tumana.


Cytat:

dziuzeppeee
Wiek: 18


Widzę, że doświadczony z Ciebie kierowca... Wyjedź poza piaskownicę, a później się wypowiadaj jak jest na polskich autostradach.