18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strajk na nutę Despacito

Ca...........on • 2019-04-12, 09:04
Ja naprawdę nie wiem, jak to skomentować... Pewnie pojawi się na Les Debiles albo gdzieś, o ile tego typu portale nie zostaną zamknięte. Paralelum polelum, rzeczywistość dogoniła sadistic...

Mordor86

2019-04-12, 14:08
Zwolnić kilka dla przykładu. Mogą iść na normalny etat na 168h miesięcznie. Ile mają na godzinę ? A to że są lenie i chcą jak najmniej godzin pracować ale zarabiać jak inni w fabrykach na produkcji za ciężką pracę ? W głowach się im poprzestawialo. Kto ma tyle wolnego co oni ? Nikt ich siła nie trzyma w zawodzie ,mogą się przebranżowić ,ostatnio to podobno modne się stało .

polakwrocek

2019-04-12, 14:08
Zwolnić wszystkich. Wyeliminować kartę nauczyciela. Wprowadzić zasady zatrudniania oparte na osiągnięciach nauczyciela.
Dyrektorzy powinni odzyskać możliwość zwolnienia osób które przez 5 lat nauczania czytają z książki i robią te same kartkówki we wszystkich klasach pie**oląc że 70% uczniów dostaje 2/3.

stefanwtiorturiowanyprzez

2019-04-12, 14:13
I się zaczyna w p*zdu pie**olenia,które jest z powodowane,kto za małym ch*jem z Żoliborza kto nie.Pada tekst nauczyciele brali dzieci na zakładników,ale jak Policjanci wzięli bezpieczeństwo ludzi za zakładników przed 11 listopada,to pedalski elektorat pisowski klaskał,jak dano,tacy z was sk***iele nic więcej

Rabisz

2019-04-12, 14:35
o k***a to moja podstawówka XD

dzikidzik1

2019-04-12, 14:44
Jak ktoś chciałby potrollować i nabić głosy na "nie mam zdania"
Kod:

curl -i -H "User-Agent: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:60.0) Gecko/20100101 Firefox/60.0" -H "Accept: */*" -H "Accept-Language: pl,en-US;q=0.7,en;q=0.3" -H "Accept-Encoding: gzip, deflate, br" -H "Referer: https://wiadomosci.radiozet.pl/" -H "content-type: application/json" -H "origin: https://wiadomosci.radiozet.pl" -H "Content-Length: 35" -H "DNT: 1" -H "Connection: keep-alive" --data "{\"vote\":\"5cb033165cf62c60ee15d46d\"}" https://pool.eurozet.pl/api/poll/vote

avic

2019-04-12, 14:55
Prawda jak zwykle gdzieś po środku leży. Gdzieś: czy bliżej (nie)rządu, czy bliżej nauczycieli - nie mnie oceniać, mam za małą wiedzę. Ale mam kilka obserwacji, którymi się z Wami, czy tego chcecie czy nie, podzielę:

1. Mam koleżankę. Skończyła chemię na uniwerku. Pracowała w jednym laboratorium, drugim, potem w zakładzie produkcyjnym...A dziś pracuje na Wyspach, nie w zawodzie, bo się nie opłaca. Może była słaba? Może. Ale pamiętając poziom nauczania do szkoły średniej - byłaby przezajebista. W międzyczasie słała CVki do wszystkich możliwych szkół w dawnym województwie konińskim. A jest ich trochę. Przez 3 lata dostała: propozycję pracy na zastępstwo, propozycję pracy na pół etatu, dwa razy po 1/4 etatu. Żeby się gdzieś "dostać" trzeba wychodzić sobie miejsce, mieć rodzinę, albo poczekać jak ktoś odejdzie na emeryturę. Inna koleżanka po polonistyce próbowała załapać się na nauczyciela polskiego - była po polonistyce. Obecnie dłubie DTP gdzieś w jakimś podrzędnym portalu, w Warszawie. Proszę nie pie**olić, że są wakaty, bo to nie jest prawda. Stara gwardia, która została mentalnie w latach 90 ma się dalej całkiem nieźle i odejść nie chce.

2. Moja ciotka jest nauczycielką. Informatyki. Dawniej w gimnazjum, teraz do SP. Zerowa wiedza i kompetencje zawodowe, wyj***ne po całości. Narysujcie obrazek w Paincie, zaprogramujcie w "pajączku" (ktoś to pamięta?) albo "zapoznajcie się z wordem". Skąd to wiem? Bo w moich czasach w gimnazjum miałem z nią czasem zastępstwa. pie**olenie o radach pedagogicznych, czy kartkówkach do sprawdzania w domu... Nosz kuwa. Serio? Mówiła mi ile czasu się na to poświęca.. Nie, nie jest to 2-3 h codziennie. Nie i ch*j. Koniec pracy o 13, czasem 14. Lekcje po 45 minut. Nosz k***a..rano czasem dłużej piję kawę i przerzucam maile po przyjściu do pracy, a oni już jednej z 4 godzin pracy w danym dniu.

3. Jak "wszystkim dajo, to czemu nam nie"? Tu jest główne źródło problemów. Z moich ciężko zarobionych pieniędzy dają na 500+, dają na na socjale, na mopsy, dają na górników itp itd. Podwyższyli w Policji, podwyższyli w wojsku (dobrze kojarzę?), po spaleniu kilku opon - dorzucą rolnikom. Dali pracownikom sądowym, pielęgniarkom. To czemu nie im? Nauka dziadostwa jest bardzo łatwa. Za chwilę będą strajkować urzędasy, strażnicy miejscy, strażacy itp. A z czego im dadzą? Z mojego i z Waszego. Bo przecież państwo nie ma pieniędzy.

4. Nie może budzić sympatii w narodzie strajk w czasie egzaminów. Nie lubię szantażystów. Bardziej bym ich szanował, jakby zaczęli palić opony pod MEN albo KPRM czy Sejmem. Zdecydowanie bardziej. Póki co odpada mi problem z tym, że nie mam z kim zostawić dzieci, bo się ich jeszcze niestety nie dorobiłem, ale dezorganizacja życia wielu rodzin, zdecydowanie wpływa na to, że te rodziny ich nie popierają. A tych rodzin z kaszojadami jednak trochę jest. Cóż, strajk ma być skuteczny. Co by nie mówić, ten jest. A co najmniej się na taki zapowiada.

5. Za dobrze jest w budżetówce. Pensja na czas, bez większego stresu, nacisków na realizację targetów, brak perspektywy masowych zwolnień. W dupach się przewraca. Co ja mogę zrobić w ramach protestu, jako tzw. przedsiębiorca? Przestać płacić ZUS/VAT i ogłosić strajk okupacyjny w firmie? Zazdroszczę im tej stabilności, także w okresie strajku. Zawsze można zrobić jak Stonoga i okleić auto: pie**olę fiskusja i złodziei z wiejskiej. Tylko..co mi to da?

Rejti

2019-04-12, 15:23
Za ten żałosny bunt powinno się im obniżyć pensję, a największych podżegaczy wyj***ć z pracy razem z zakazem wykonywania zawodu. Państwo to nie jest dojna krowa, a wszelkie przejawy postkomunistycznego myślenia trzeba tępić jak zarazę.
Jeśli ktokolwiek tutaj zasługiwał na podwyżkę, to nauczyciele z przedmiotów ścisłych. Za co, k***a, ma mieć podwyżkę nauczyciel wuefista albo plastyk? Chociaż polonista dopominający się o podwyżkę to też śmiech na sali...
Edit: Chyba co niektórzy nauczyciele zdali sobie sprawę z tego w jakie gówno wkopali ich ludzie Grabiarza. Już połowa chce rezygnować z dalszego strajkowanie z powodu "nienawiści i presji społecznej oraz braku rezultatów". :mrgreen:

Lizodup

2019-04-12, 15:23
lebry niech do rooboty sie wezmom

cezar910426

2019-04-12, 16:44
Do roboty leniwe prukwy. Gównianą piosenkę macie czas ułożyć, a dzisiaj polska młodzież to półdebile. Dzięki waszej właśnie k***a ciężkiej pracy. Zasrańcy wcale tak ciężko nie macie. 2 miesiące wakacji płatne pasuje? Powinni was wyj***ć na morde na chodnik. Dzisiaj co drugi gimnazjalista to półanalfabeta, który na mapie świata Polski nie umie pokazać. Tylko srajfony i playstacjone.

wujawlade

2019-04-12, 17:10
Jak patrze w ich twarze to nie grzeszą inteligencją. Prawda taka że mało nauczycieli z powołania.

pve11

2019-04-12, 18:05
Ja nie rozumiem jak można w ogóle pomyśleć, żeby dać komuś podwyżkę tylko dlatego, że wykonuje dany zawód, nie patrząc na to czy wykonuje swoją pracę dobrze, czy źle. Przecież to jest jakiś absurd, a jeszcze większym absurdem jest to, że nikogo to k***a nie dziwi. Czy to może ja jesteś jakiś nienormalny?

raffal81

2019-04-12, 18:17
Ja dzisiaj jadę do pewnej szkoły, bo zamówienie zrobili, wchodzę przez pierwsze drzwi, chwytam za klamkę zamknięte, spoglądam przez szybę, siedzą te frędzle, stoły połączone razem, na nich ciasta torty napoje czego tam nie było. Pukam przez szybę to z łaską jedna przyszła otworzyła, wróciła do stołu i jak przekupki, smięszki choelra jasna, do roboty!!! nieroby!

SirPEWLOK

2019-04-12, 18:43
[quote="poligon6"]

Za dużo na Sadolu to ja się nie udzielam, nie wypowiadałem, bo po co, mamy tutaj ekspertów od wszystkiego.
Zacznę od początku. Ostatnio nauczyciele dostali dwie podwyżki, wyszło tego prawie 10% do pensji podstawowej. Pani minister zalewska chwaliła się po podwyżkach że dzięki tym podwyżką Polska zaoszczędzi miliony złotych.
Większość nauczycieli po tych dwóch wielkich podwyżkach, zarabia tyle samo co przed podwyżkami...
Wydłużono wiek awansu zawodowego o 5 lat...

Ostatnie propozycje podwyżek, które pojawiły się zaraz przed strajkiem, miały być w całości sfinansowane przez aktualne pensje nauczycieli.
Teraz pytanie do Ciebie przyjacielu:
Czy Ty byś się nie wk***ił, gdyby ktoś powiedział Ci że dostaniesz podwyżkę 100zł, ale będziesz musiał pracować dłużej i nie będziesz dostawać premii w wysokości 300zł?
Strajk był ogłoszony na początku stycznia. Rząd nic nie zrobił, olał sprawę. Pokazywał w TVP tylko wiadomości o tym że nauczyciele zarabiają po 5k na łape i mają tyle wolnego (nie, nie mają całych wakacji wolnych, uprzedzam wariatów).
Czemu piszesz kłamstwa że ludzie charytatywnie poszli do szkoły na egzaminy? Rząd płacił 450 zł dla każdej osoby która pojawiła się na egzaminie i nie trzeba było mieć wykształcenia pedagogicznego.

avic

2019-04-12, 19:00
SirPEWLOK napisał/a:

Czemu piszesz kłamstwa że ludzie charytatywnie poszli do szkoły na egzaminy? Rząd płacił 450 zł dla każdej osoby która pojawiła się na egzaminie i nie trzeba było mieć wykształcenia pedagogicznego.



Jesteś pewien, czy rozsiewasz niesprawdzone informacje, że płacili po 450 zł każdemu obecnemu? Pokaż choć jedno źródło, że każdy nie-nauczyciel obecny przy egzaminach, w każdej szkole w Polsce dostawał 450 zł. Jeśli pokażesz - przeproszę. Jeśli nie uważam, że mam pełne prawo nazwać Cię idiotą i lemingiem. Ale dam Ci małą podpowiedź - nie ma jednolitej stawki 450 zł za zastępowanie tych szantażystów.