18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kajtol

2013-03-11, 21:40
Dawajcie jeszcze więcej takich genialnych obrazków, na pewno lekarze coraz chętniej będą podejmować się trudnych zabiegów.

Statystyki, jeśli prawdziwe (w co wątpię) są zawyżone przez ratowanie trupów, bo w karetce nie musi być lekarz, a do stwierdzenia zgonu i zaprzestania ratowania już musi.

Już teraz jest problem, żeby znaleźć zabiegowca do wykonania trudnego zabiegu, np. usuwania ropnia z okolic pnia mózgu (przy szansach na niepowodzenie oszacowanych na ok. 30%), bo taki lekarz ma przesrane kilka lat życia na procesy. Niestety, przy takim nastawieniu społeczeństwa, które podjudza się faktami z Super Expresu nawet jeśli rodzina pacjenta jest świadoma ryzyka, akceptują przed zabiegiem, podpisują co trzeba, po nieudanym zabiegu większość idzie do sądu. Często bywa tak, że lekarz traci prawo wykonywania zawodu po latach targania się po sądach za to, że np. ktoś uprzejmy zezna, że mył ręce przed zabiegiem bez szczotki, a pacjent zmarł po krwotoku.

System jest chory, sądownictwo i przyznaję, część lekarzy również. Ale przede wszystkim ludzie mają tendencje to permanentnych pretensji, mimo że sami gówno wiedzą i gówno potrafią.

Dziękuję.


sz...........an

2013-03-11, 21:41
@vass

ręce opadają jak się czyta takiego gimba :homer:

@gawron1987

no cóż... moim zdaniem w kraju jest coraz gorzej i tyle... z resztą jak widać to nie tylko moje zdanie

pi...........ka

2013-03-11, 21:42
bo w tym kraju to trzeba mieć zdrowie żeby chorować

cloud1one

2013-03-11, 21:42
sddddsdgfafd sdgfdsgdnsgbg hjfyutrsdghjttudrydhjfutryfhjkfitufhjkhiyftufhjgtuyrgh*jUedfdjgydhfjgkdtur

KimDzongIl

2013-03-11, 21:45
Po pierwsze istnieje przepis że osoba hospitalizowana NIE MOŻE być transportowana poza szpitalem niczym innym jak karetką nawet jeśli jest to 200m, a inne karetki wtedy brały udział w akcjach. Po drugi jak ktoś trochę oleju w głowie to, wie że służba zdrowia jest tak w cholernie złym stanie nie tylko za rządów PO tylko od 20 lat. Po trzecie winę za ten stan nie ponoszę tylko rządzący(czy to 10 czy 15 lat temu) lecz również szefowie którzy zarządzają szpitalami. Wielu z zarządzających szpitalami podpisuje kontrakty na zasadzie "co ja uzyskam z tej umowy a nie szpital"(chodzi o wybór firm które na przykład pod pozerem szkoleń wysyłają na chloernie drogie wycieczki itp. itd.) Jest kilka szpitali w Polsce które są dobrze zarządzane i nie mają długów ale są to odosobnione przypadki. Po czwarte odsetek jest tak naprawdę mniejszy, ponieważ w innych krajach UE ludzie starsi, którzy są na wykończeniu trafiają do hospicji co ratuje szpitale przed tym rankingiem. W Polsce miejsca w hospicjach często są zajmowane przez osoby starsze ale zdrowe bo nie chce zajmować się nimi rodzina (wiem jaki jest niekiedy ciężarem starsza osoba ale takie powinny trafiać do domów spokojnej starości a nie do publicznych hospicji)

Pamiętajcie nic nie psuje się od razu. To że w Polsce nie jest tak różowo nie jest przyczyną ostanie 5 lat tylko 20 zeszłych lat lecz żadna partia nie ma na tyle jaj żeby zrobić prawdziwe reformy.

Zapewne część gimnazjalistów nazwie mnie lewacką k*rwą choć nie wie co te słowa oznaczają :)
Jak zwykle czekam na konstruktywny hejt


kapelan_szturmowy

2013-03-11, 21:46
Zaraz Koniec Świata napisze że to wina 2 lat rządów Kaczyńskiego.

vass

2013-03-11, 21:52
szer.Lucjan napisał/a:

@vass

ręce opadają jak się czyta takiego gimba :homer:


To nie czytaj gamoniu, chcesz coś napisać to napisz, a nie pierdzisz bez sensu.

Lordzik92

2013-03-11, 21:57
Dlatego w XXIw. nie ma miejsca na moralne pie**olenie ze pieniadze nie sa potrzebne. Albo inwestujesz w wiedze i dazysz do bycia bogatym albo zapie**alasz na etacie i umierasz przez biede... panstwowa opieka sie skonczyla, zyjemy w nowym systemie w ktorym nie ma na to miejsca. Otrzasnij sie z letargu i przestan myslec starymi zasadami lub gin, takie jest prawo natury.

Miszogun

2013-03-11, 22:02
Taka sama ściema jak z tymi 800 000 głodujących dzieci. Etatowy pracownik PiSdolniętych wrzuca wam gówno a wy to łykacie. Czy wy wiecie ile to jest 18%? Co szósta operacja musiała by się kończyć zgonem.
A gdyby tak było prokuratura zamknęła by już dawno wszystkie szpitale. Był taki rysunek Mleczki na którym nosorożec pociskał żyrafę. Podpis pod nim brzmiał -"Obywatelu nie pieprz bez sensu". Dedykuję go autorowi tej agitki.

kizug666

2013-03-11, 22:16
Zawsze mnie cieszy, jak ktoś jedzie po politycznym przeciwniku swojej ukochanej partii i wykazuje taką znajomość tematu, że wlicza Szwajcarię i Norwegię do UE :D

KimDzongIl

2013-03-11, 22:19
kmieciuz,

Masz racje ludzie szczególnie młodzi co nie mają pojęcia o życiu łykają wszystko jak leci. Najbardziej śmieszy mnie jak ludzi urodzeni po 89 mówią że nie ma wolności słowa, jest nadal komunizm itp. Jestem ciekaw czy w latach 80, któryś z nich by się odezwał :P dostał by dwa razy pałą po plecach i by się więcej nie odezwał.

Rasznu

2013-03-11, 22:33
kmieciuz napisał/a:

Drogie gimbusy. Jesteście już na tyle dorośli i potraficie korzystać z ujka Google, aby zweryfikować źródło oraz krytyczne uwagi, co do prawidłowości przyjętej metodyki obliczeń. http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(13)60161-0/fulltext

Lepiej jednak łykać wszystko jak młody pelikan. k***a, wielcy sadisticowi rewolucjoniści i naprawiacze świata.



Drogi gimbusie. Artykuł z linku zawiera raport z 2011 roku. Sprawdź ten z 2012. Skorzystaj z google - podobno potrafisz.

kmieciuz

2013-03-11, 22:45
Rasznu napisał/a:



Drogi gimbusie. Artykuł z linku zawiera raport z 2011 roku. Sprawdź ten z 2012. Skorzystaj z google - podobno potrafisz.



Taaa, i śmiertelność w ciągu roku wzrosła o taki procent. Tusk chodzi z pawulonem i zabija patriotów.

horizn

2013-03-11, 22:46
@The_Grimm:
bo sporo z tych debilizmow ma swoje korzenie jeszcze w latach 70-80 i do ich zmiany potrzeba zmiany konstytucji. niestety politycy wszystkich partii sa skupieni na walce glownie miedzy soba i z czystej zlosliwosci jedni zablokuja drugich. zgadzam sie w 100% ze nie tyle co przez ostatnie 6, co przez ostatnie 20 lat mozna bylo zmienic na lepsze i to sie powoli dzieje - niestety zbyt powoli.