18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w Siedlcach

mrkler • 2015-01-09, 11:53
Kierowca samochodu z Sokołowa Podlaskiego nie zachował odpowiedniej ostrożności i śmiertelnie potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. :dead: Jak widać pieszy też nie jest bez winy bo wszedł na pasy bez uprzedniego rozejrzenia się.
Jakość trochę ch*jowa ale dosyć dobrze widać moment uderzenia.

Motorider121

2015-01-10, 11:33
Piesi często kompletnie nie myślą. Jestem właśnie z tego miasta. Jakieś 3/4 lata temu mój brat motocyklem strącił pieszego.
Jechał ulicą 3 maja. Rozpędzał się od ronda krzyżującego tę ulicę z ulicą Kilińskiego. Był korek, on wyprzedzał samochody lewym pasem. Przeciągnął motocykl na wysokim biegu, a że jest to Honda VT 1100 Shadow- ryku było co nie miara. Zza samochodów wyskoczyła mu starsza kobieta. Brat zaczął hamować i prawie udało mu się uniknąć uderzenia tej kobiety. Prawie, bo strącił ją kierownicą w łuk brwiowy. Na szczęście dla brata ta kobieta przechodziła w miejscu nie dozwolonym czyli za blisko pasów żeby mogła sobie tak po prostu przejść przez drogę w dowolnym miejscu. Brat mógł domagać się odszkodowania za rozbity kierunkowskaz i kilka rys na motocyklu (jak to mówią położył motocykl czyli się wypie**olił), ale nie chciał.
Kto jest z Siedlec może kojarzyć tę sytuację

ajeinot

2015-01-10, 12:02
jest k***a prawo i trzeba go przestrzegać a nie k***a jedziecie po pieszych... Kierowca ma przed przejściem zachować szczególną ostrożność, pieszy ma pierwszeństwo i tyle.. Po ch*j tutaj rozprawiać, że to wszystko wina pieszych.. Nie umiecie zachować podstawowych zasad bezpieczeństwa za kierownicą to nie wsiadajcie i tyle.. Nie bronie tutaj pieszych przechodzących nie na przejściach ale jak jest przejście to jest zasada

jeloo

2015-01-10, 12:09
@up

Pieszy nie ma pierwszeństwa. Pieszy ma OBOWIĄZEK się UPEWNIĆ czy może przejść przez jezdnię i czy nie stworzy zagrożenia.

ajeinot

2015-01-10, 12:15
jeloo napisał/a:

@up

Pieszy nie ma pierwszeństwa. Pieszy ma OBOWIĄZEK się UPEWNIĆ czy może przejść przez jezdnię i czy nie stworzy zagrożenia.



a kierowca nie ma obowiązku przepuścić pieszego?? zwolnić przed przejściem?? a ten gość w samochodzie nie wyglądał jak by chciał zwalniać.. a poszkodowany wcale nie wbiegł na przejście tylko wszedł sobie spokojnie

karoru

2015-01-10, 12:27
k***a widziałem z okna jak policja podjechała, nie wiedziałem, że stało się tam coś tak pięknego..

Motorider121

2015-01-10, 12:31
Tak. Całkiem niedawno weszło prawo, że kierowca MUSI przepuścić pieszego na pasach.
Wina leży po obu stronach: kierowca powinien jechać z mniejszą prędkością szczególnie przy przejściu dla pieszych, pieszy powinien sprawdzić najpierw czy może bezpiecznie przejść. Każdy może popełniać błędy, sam nieraz prawie władowałem się na pasy pod jadący samochód przez nieuwagę.

rzymcio9

2015-01-10, 12:53
Sam na tym przejściu rozjechałbym babkę, na szczęście zdążyłem wyhamować.

trumpor113

2015-01-10, 12:56
Piesi przestają odpie**alać takie cuda kiedy sami zostają kierowcami...

Blurey

2015-01-10, 13:07
Pamiętajcie, na pasach, wine i swój los ponosi tylko i wyłącznie pieszy i to on decyduje, czy zostanie przejechany, kierowca może conajwyżej uratować mu życie, to pieszy wchodzi na kurs kolizyjny i pieszy odpowiada (obojętnie czy prawnie czy k***a nie prawnie, on odpowiada i to on jest decydentem całego zdarzenia) za całe zdarzenie, nawet jak kierowca jedzie 200 km/h (k***a jak można nie usłyszeć zapie**alającego samochodu???)


Cytat:

a kierowca nie ma obowiązku przepuścić pieszego??




ścierwo, które wymyśliło ten przepis, ma krew na rękach, codziennie. Ten przepis jest podobnie absurdalny, jak pociąg, który musiałby ustąpić pierwszeństwa osobówkom, NIGDY nie stosuje się do tego przepisu i jako pieszy, dla mnie samochód i jego kierowca, to świętość, prawo silniejszego, zawsze przepuszczam, lub czekam na uprzejmość I POWIADAM, ŻE NIE STRACIŁEM NIC PRZEZ TO, ŻE SIĘ NIE Wpie**alAM NA SIŁĘ POD KOŁA. MOGĘ POCZEKAĆ TE 10 SEKUND.

A debil, który kończy pod kołami, jest dla mnie śmieciem, nic nie wartym gównem, które dało się przejechać jak pie**olony szczur.
Nie warte trudu przeżycia istnieje, nie szanujące życia.

Co jak co, ale trzeba mieć jaja k***a ze stali, by iść, widząc kątem oka, że na ciebie napie**ala 2 tony stali. haha

mrthebenek

2015-01-10, 13:23
Ludzie ktorzy wlaza pod kola "bo przeciez jestem na pasach wiec mam pierwszenstwo" sami pchaja sie na wozek..
Przy skrajnych przypadkach gdzie kierowca nie ma szans na wyhamowanie auta pelna odpowiedzialnosc za zdarzenie drogowe powinien ponosic pieszy.. koszty naprawy auta, uraz psychiczny kierowcy itp..

Blurey

2015-01-10, 13:27
Cytat:

Przy skrajnych przypadkach gdzie kierowca nie ma szans na wyhamowanie auta pelna odpowiedzialnosc za zdarzenie drogowe powinien ponosic pieszy.. koszty naprawy auta, uraz psychiczny kierowcy itp..



Przy każdych przypadkach, gdzie pieszy wymusza pierwszeństwo na samochodzie powinno coś takiego być i w ciągu dwóch tygodni NAGLE ilość ofiar spadnie o k***a 90%. Niesamowite...

sufczy

2015-01-10, 14:20
ajeinot napisał/a:

jest k***a prawo i trzeba go przestrzegać a nie k***a jedziecie po pieszych pieszy ma pierwszeństwo i tyle.. .



podejrzewam że pieszy z filmu miał takie samo podejście :amused:

ajeinot

2015-01-10, 14:41
Prawo jest skonstruowane dobrze.. Gdyby kierowca miał pewność że nie poniesie odpowiedzialności to miał by wyj***ne i nie zachowywał szczególnej odpowiedzialności, a tak jest uczony na kursach jazdy że powinien zwolnić. Gdyby to samochody miały pierwszeństwo to przez przejście byś przebiegał jak poj***ny gdybyś np. się gdzieś spieszył.. Jesteście ograniczeni, to nie jest prawo silniejszego. Róbcie jak myślicie to prędzej czy później pójdziecie siedzieć :-) Ja przed przejściami zawsze zwalniam pozdrawiam pieszych:)

I to może nie myślenie pieszych trzeba zmienić, żeby wam się pod koła nie pchali tylko wy powinniście pomyśleć żeby bardziej uważnie i ostrożnie jeździć,

pozorny

2015-01-10, 14:52
karoru napisał/a:

k***a widziałem z okna jak policja podjechała, nie wiedziałem, że stało się tam coś tak pięknego..


która cela?

Blurey

2015-01-10, 14:52
Cytat:

Jesteście ograniczeni, to nie jest prawo silniejszego.



Czytaj ze zrozumieniem.
Jako pieszy, tyczy mnie prawo silniejszego/znajdującego się w gorszym położeniu.

Prawo jest sp***olone. Kierowca powinien mieć wyj***ne, to pieszy chce przejść przez przejście, a jak mu się śpieszy, to ma ogromnego pecha, następnym razem wyjdzie wcześniej, albo zastanowi się nad swoim życiem, po ch*j się zawsze śpieszyć. (w ogóle o czym my dyskutujemy 10 sekund nikogo nie zbawi, a spóźniony pasażer autobusu, jest pasażerem następnego autobusu)


Cytat:

Róbcie jak myślicie to prędzej czy później pójdziecie siedzieć :-) Ja przed przejściami zawsze zwalniam pozdrawiam pieszych:)




Możesz robić co chcesz, ale jak w końcu natrafisz na "tego" pieszego, to jeb i tyle : ;-) ;-) ;-) Nie pomoże ci nic, jebniesz go aż mu buty wypie**oli na 100 metrów, czemu go pie**olniesz? Bo ci wyjdzie 2 metry przed maską. Nie wyszedłby, jakby prawo nie było pie**olnięte.

Przechodzenie na przejściu jest podobne, do włączania się do ruchu. Przepuszczasz wszystkich, by cie nic nie pie**olnęło i się włączasz, k***a, czemu to akurat na przejściach jest problem, zmiana prawa i jak odjął wszystkie problemy z głowy + 1000% większe bezpieczeństwo na drodze, bo kierowca nie będzie rozkojarzony tymi śmieciami na pasach. Wyj***ć jeszcze śmieszne fotoradary i już będzie malina, będzie można sobie wygodnie, bez rozpraszania podróżować, a to, że zawsze się znajdzie kretyn co zapie**ala 160, cóż, nigdy się to nie zmieni.