18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skonfiskowana broń

phrontch • 2019-11-21, 07:33
Taką broń domowej roboty skonfiskowano w północnym Manaus




aaaaaaaaaaaaaa

2019-11-21, 07:46
Budowa broni jest całkiem prosta, więc takie coś można zbudować. Tylko pewnie będą częste zacięcia.

Myslimorda

2019-11-21, 08:24
Takie niebieskie krzesła były w każdej sali informatycznej w szkole. Wygląda na to że mają tego samego dostawcę :-)

IOI

2019-11-21, 08:28
u mnie byly takie (jak juz wogole pojawilo sie cos takiego jak informatyka w szkole)
Myslimorda napisał/a:

Takie niebieskie krzesła były w każdej sali informatycznej w szkole. Wygląda na to że mają tego samego dostawcę




woytasw

2019-11-21, 08:56
Krótka lufa z jakiegoś pistoletu, zamek swobodny. Będzie działać.

McQurwa

2019-11-21, 09:03
Magazynek pełen podziwu

siwybis

2019-11-21, 09:22
Magazynek poprawnie dobrany do potrzeb. Tam się raz w głowę nie strzela.

Salieri16000

2019-11-21, 09:29
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Budowa broni jest całkiem prosta(...)



Tak mówią Ci, którzy na broni palnej się nie znają i oceniają jej złożoność po wyglądzie zewnętrznym.





aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

(...)więc takie coś można zbudować.



Odkrywczy jesteś w ch*j, z tym stwierdzeniem. Dziękujemy- ludzkość na pewno to doceni. Niebawem zabieramy się do pracy- będziemy budować broń palną.

aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Tylko pewnie będą częste zacięcia.



Nie znasz się na broni, nie mówiąc o jej budowie i działaniu. Mogę się założyć, że broń zbudowana przez Ciebie nie zadziała, a jeśli jakimś cudem udałoby Ci się doprowadzić do zbicia spłonki przez iglicę, to rozerwałoby Ci lufę, bo na bank nie zrobiłbyś porządnej komory nabojowej (bo na bank byś o niej nawet nie pomyślał). Już widzę jaki z Ciebie jest spec...

PS Na rysunku poglądowym oraz opisie załączonym przeze mnie, zaznaczono elementy na czerwono, na potrzeby forum o broni. Nie zwracajcie na te zaznaczenia uwagi.

r061071

2019-11-21, 10:16
wygląda gorzej od naszej błyskawicy robionej na warsztatach w czasie okupacji

dla zainteresowanych wpiszcie PM Błyskawica

TB303

2019-11-21, 11:42
Brazylijska myśl techniczna, nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać.

Wiewór

2019-11-21, 12:38
Salieri16000 napisał/a:

Tak mówią Ci, którzy na broni palnej się nie znają i oceniają jej złożoność po wyglądzie zewnętrznym.
Odkrywczy jesteś w ch*j, z tym stwierdzeniem. Dziękujemy- ludzkość na pewno to doceni. Niebawem zabieramy się do pracy- będziemy budować broń palną.
Nie znasz się na broni, nie mówiąc o jej budowie i działaniu. Mogę się założyć, że broń zbudowana przez Ciebie nie zadziała, a jeśli jakimś cudem udałoby Ci się doprowadzić do zbicia spłonki przez iglicę, to rozerwałoby Ci lufę, bo na bank nie zrobiłbyś porządnej komory nabojowej (bo na bank byś o niej nawet nie pomyślał). Już widzę jaki z Ciebie jest spec...

PS Na rysunku poglądowym oraz opisie załączonym przeze mnie, zaznaczono elementy na czerwono, na potrzeby forum o broni. Nie zwracajcie na te zaznaczenia uwagi.



Tak trudna, że AK w czasie okupacji samo produkowało Steny i Błyskawice.

wasiuu

2019-11-21, 12:49
Salieri16000 napisał/a:

Tak mówią Ci, którzy na broni palnej się nie znają i oceniają jej złożoność po wyglądzie zewnętrznym.



Akurat wstawiłeś jeden z gorszych możliwych przykładów, bo to schemat glauberyta, a ten jak na broń palną jest dość prostej budowy.

emperorzbigniew

2019-11-21, 12:53
Patrząc po wymianie zdań, ten wątek ma potencjał, aby przerodzić się w rozmowę o Tupolewach i pilotażu ;-)

Salieri16000

2019-11-21, 13:14
Wiewór napisał/a:

Tak trudna, że AK w czasie okupacji samo produkowało Steny i Błyskawice.



Sten to PM (pistolet maszynowy) brytyjskiej konstrukcji. jak podaje Wikipedia: Pierwsze egzemplarze (58 sztuk) zostały wyprodukowane w Suchedniowie w fabryce FUT (jedyny zachowany egzemplarz „suchedniowskiego” stena można zobaczyć w skarżyskim muzeum im. Orła Białego). Mój pradziadek (mieszkaniec Ostojowa (woj. świętokrzyskie), z powierzonych mu części składał Steny dla partyzantów "Ponurego"... W Polsce opracowano na bazie Stena, własny ulepszony pistolet maszynowy – Błyskawica.

"Błyskawica" natomiast została opracowana przez inżyniera, który wzorował się na istniejących już karabinach Sten i MP40. W czasie powstania Błyskawice montowano w rusznikarni na ulicy Boduena. Do produkcji "Błyskawic" były użyte odpowiednie maszyny, a pistolety te były przystrzeliwane w produkującym siatki ogrodzeniowe warsztacie Franciszka Makowieckiego.

wasiuu napisał/a:

Akurat wstawiłeś jeden z gorszych możliwych przykładów, bo to schemat glauberyta, a ten jak na broń palną jest dość prostej budowy.



Wstawiłem pierwszy lepszy przekrój broni, aby pokazać laikowi, ile części ruchomych składa się na broń palną. Ale skoro twierdzisz, że to "prosta budowa", to proszę, zrób dla mnie jeden taki, działający egzemplarz...

oceloto

2019-11-21, 13:49
Taaaaa, taka prosta, że co drugi polak jest rusznikarzem i ma samoróbkę skitraną w domu do obrony miru domowego...