18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skonfiskowana broń

phrontch • 2019-11-21, 07:33
Taką broń domowej roboty skonfiskowano w północnym Manaus




Sowa666PL

2019-11-21, 13:54
A w smoleńsku to był zamach i pewnie takimi mordowali kaczyńskich

Andrzejas

2019-11-21, 14:02
Salieri16000, a czy to nie jest tak, że broń powinna mieć jak najprostszą budowę, żeby zwiększyć jej niezawodność, prostotę obsługi, serwisowania oraz zmniejszyć koszty produkcji i logistyki, która w stanie wojny jest bardzo utrudniona? Czy to nie '"kałach" właśnie wygrywa na tych wszystkich frontach? Czy znów wlazłeś w temat, żeby pisać o swoich dziadkach?

MartinusYsiu

2019-11-21, 14:13
Nikt nie wspomniał o dziele Philipa Lutego? Krótkie wprowadzenie:

W Wielkiej Brytanii jest bardzo restrykcyjne prawo do posiadania broni, pewnie większość z was słyszała, że nawet brytyjscy policjanci nie mają jej podczas patroli. W Brytanii jednak jedna osoba zadała proste pytanie. Banujemy broń jako taką (pistolety, karabiny, noże :D )? A co z jej nielegalną produkcją, wiedzą jak ją robić? W którym momencie kawałek metalu staje się śmiercionośną bronią? Sąd, policja czy ustawodawcy chyba nie przejęli się gadaniem jakiegoś losowego gościa, bo produkcja broni jest zbyt skomplikowana (wg, ich wiedzy). Luty jednak zaprotestował i zrobił własny karabinek 9mm, wydał książeczkę (96 stron) jak zrobić samemu karabinek. Materiały użyte przez Lutego są ogólnodostępne w sklepach metalowych (profil metalowy, stal sprężynowa, wałek stalowy) a narzędzia użyte do projektu to pilnik, wiertarka i młotek.

Więc powinniśmy banować wiedzę?

kamil66

2019-11-21, 14:15
Andrzejas napisał/a:

Salieri16000, a czy to nie jest tak, że broń powinna mieć jak najprostszą budowę, żeby zwiększyć jej niezawodność, prostotę obsługi, serwisowania oraz zmniejszyć koszty produkcji i logistyki, która w stanie wojny jest bardzo utrudniona? Czy to nie '"kałach" właśnie wygrywa na tych wszystkich frontach? Czy znów wlazłeś w temat, żeby pisać o swoich dziadkach?



Jak naprostszą budowę i niezawodność powinna mieć broń od której oczekuje się prostoty i niezawodności.
Dlaczego zatem oddziały AT nie używają kałaszy w każdym możliwym zadaniu?
Bo każda broń ma inną charakterystykę i przeznaczenie.
A ta samoróbka z filmu nie powinna być porównywana do AK...

woytasw

2019-11-21, 14:53
Kałach jest używany w oddziałach AT w biednych krajach. Bo jest tani i osiągalny.
Dlaczego bogaci rezygnują z niego? Bo jak walniesz i nie trafisz w napastnika to pocisk zatrzyma się na ścianie następnego bloku. Jeśli trafisz w napastnika to stojący za nim też będzie ofiarą strzału.
Osobiście wolę AR. Jeśli miałbym wybrać AK to tylko na na nabój 5,54

Je...........ik

2019-11-21, 15:45
woytasw napisał/a:

Krótka lufa z jakiegoś pistoletu, zamek swobodny. Będzie działać.



Haha krotkan lufa z jakiegos pistoletu no pewnie bo ktoś odciął uwazal ze jest mu zbędna.... Wodac ze to jakas wydumka duzo spawania bylo i szlifowania. Z wiatrowki 5,5 mm mozna. Zrobic broń na. Naboje. Od kbks. 5,6mm

mit2

2019-11-21, 15:45
Salieri16000 napisał/a:

Tak mówią Ci, którzy na broni palnej się nie znają i oceniają jej złożoność po wyglądzie zewnętrznym.



No rzeczywiście, fizyka kwantowa: https://homemadeguns.wordpress.com/2018/07/22/extremely-simple-ultra-compact-clandestine-submachine-gun/





W takim Hatsanie 55 jest więcej ruchomych elementów jak w pmach strzelających z zamka otwartego.

Zresztą, wpisz sobie w google DIY SMG. A są jeszcze jednostrzałowe, łamane strzelby.

woytasw, nawet nie to jest problemem naboju 7,62x39. Problemem jest duży opad i niska celność. Nawet najlepiej wykonany AK z górnej półki ledwo co osiągają skupienie 1MOA na 100m. Zaletą jest za to spora moc obalająca względem 5,56x45.

muflonpl napisał/a:

Z wiatrowki 5,5 mm mozna. Zrobic broń na. Naboje. Od kbks. 5,6mm


Owszem, da się to zrobić, z dwoma "ale".
Lufa większości wiatrówek, a już na pewno tych niższej i średniej półki nie przechodzi kucia i hartowania. Przewód luf wiatrówkowych nie jest w żaden sposób przystosowany do prędkości pocisków broni nitro i twardych stopów, z jakich są wykonane. Po kilkudziesięciu strzałach będziesz miał rozkalibrowaną lufę.
Druga sprawa: nie przerobisz wiatrówki sprężynowej żeby strzelała ogniem ciągłym, tak jak PM na filmiku.

aaaaaaaaaaaaaa

2019-11-21, 15:52
woytasw napisał/a:

...AK to tylko na na nabój 5,54



Jeśli AK w sensie "Awtomat Kałasznikowa" to 5,45.

k***a jakiś głąb się dopie**ala i pokazuje schemat Glauberyta...
Czy ja miałem na myśli "Glauberyt jest tak prosty w konstrukcji, że zrobię go w szopie???" pie**olnij się w łeb głupi ciulu.
Prostą broń z ogólnodostępnych części zrobi każdy kumaty ślusarz w swoim warsztacie.
Ktoś wyżej wspomniał o Philipie Luty'm.....

Karboksylator

2019-11-21, 15:53
tylu ekspertów, a jednak najprostsza broń to puszka z karbidem
elementy:
puszka metalowa, po farbie, koniecznie taka z dekielkiem wciskanym
gwóźdź do zrobienia w tylnej ściance dziurki
karbid
woda
zapałki

Wiewór

2019-11-21, 16:03
MartinusYsiu napisał/a:

Nikt nie wspomniał o dziele Philipa Lutego? Krótkie wprowadzenie:
W Wielkiej Brytanii jest bardzo restrykcyjne prawo do posiadania broni, pewnie większość z was słyszała, że nawet brytyjscy policjanci nie mają jej podczas patroli. W Brytanii jednak jedna osoba zadała proste pytanie. Banujemy broń jako taką (pistolety, karabiny, noże )? A co z jej nielegalną produkcją, wiedzą jak ją robić? W którym momencie kawałek metalu staje się śmiercionośną bronią? Sąd, policja czy ustawodawcy chyba nie przejęli się gadaniem jakiegoś losowego gościa, bo produkcja broni jest zbyt skomplikowana (wg, ich wiedzy). Luty jednak zaprotestował i zrobił własny karabinek 9mm, wydał książeczkę (96 stron) jak zrobić samemu karabinek. Materiały użyte przez Lutego są ogólnodostępne w sklepach metalowych (profil metalowy, stal sprężynowa, wałek stalowy) a narzędzia użyte do projektu to pilnik, wiertarka i młotek.
Więc powinniśmy banować wiedzę?



Tyle że w UK łatwiej dostać pozwolenie na strzelbe. Idziesz na policję dajesz kwity, wplacasz kilka funtów i dostajesz pozwolenie. Tak po prostu.

Salieri16000

2019-11-21, 18:41
Andrzejas napisał/a:

Salieri16000, a czy to nie jest tak, że broń powinna mieć jak najprostszą budowę, żeby zwiększyć jej niezawodność, prostotę obsługi, serwisowania oraz zmniejszyć koszty produkcji i logistyki, która w stanie wojny jest bardzo utrudniona? Czy to nie '"kałach" właśnie wygrywa na tych wszystkich frontach? Czy znów wlazłeś w temat, żeby pisać o swoich dziadkach?



Nie- w budowie broni nie chodzi o to, żeby była prosta w budowie, bo prostota budowy nie gwarantuje niezawodności. Co masz na myśli pisząc "prostotę obsługi"? Każda broń palna działa w ten sam sposób, a co za tym idzie jej obsługa ogranicza się do tych samych czynności, zarówno podczas strzelania jak i konserwacji. Koszty produkcji- buahahahaa! Jak cię nie stać na prowadzenie wojny, to na nią nie idziesz- proste. Co do "kałacha" masz rację- według statystyk jest to najmniej awaryjna broń na świecie, choć i w AK-47 zdarzają się nieprzyjemne awarie, głównie wynikające z niewłaściwego użytkowania oraz konserwowania broni, bądź użycia wadliwej amunicji (np. rozerwanie komory nabojowej).

PS Przeszkadza Ci, że wspomniałem o pradziadku, który zrobił coś dla tego kraju? Hmmm... zaczynam podejrzewać, że Twój dziadek/pradziadek stał "po drugiej stronie" w tym olbrzymim i brzemiennym w skutkach konflikcie... Proponuję, żebyś po prostu zapomniał o tym i nie drążył tematu.

aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Jeśli AK w sensie "Awtomat Kałasznikowa" to 5,45.



Podstawowa wersja AK-47 ma kaliber 7,62x39mm, AK-74 kal. 5.45x39.

aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

k***a jakiś głąb się dopie**ala i pokazuje schemat Glauberyta...



Próbujesz brylować, ale Ci nie idzie pajacu- nie zabieraj głosu w tematach, o których nie masz bladego pojęcia. Chciałem Ci pokazać oszołomie, jak złożoną konstrukcją jest broń palna, z ilu części się składa oraz chciałem Ci zasugerować, że nie jest ona do wyprodukowania przez każdego, w każdych warunkach.

aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Czy ja miałem na myśli "Glauberyt jest tak prosty w konstrukcji, że zrobię go w szopie???" pie**olnij się w łeb głupi ciulu.
Prostą broń z ogólnodostępnych części zrobi każdy kumaty ślusarz w swoim warsztacie..



Nie wiem co miałeś na myśli baranie, ale zaprzeczasz sam sobie. Wracaj do szkoły- starczy na dziś internetów: ślusarz nie zajmuje się produkcją broni, tylko rusznikarz- no ale Ty wiesz lepiej, więc przyklaśnijmy dla świętego spokoju...

"Z ogólnodostępnych części" -BUAHAHAHAHA. Już to widzę:

W sklepie metalowym:
- Dzień dobry. Poproszę dwa zamki , komorę nabojową, trzy magazynki, wycior i może pan dorzuci mi jeszcze ze dwie kolby- tą drewnianą i wezmę jeszcze metalową składaną. Niech pan sprzedawca zapakuj mi również: szynę taktyczną, celownik kolimatorowy chwyt pistoletowy i dodatkowy chwyt przedni. Przybornik gratis? O jak miło- dziękuję!" BUAHAHAHAHA.

aaaaaaaaaaaaaa

2019-11-21, 19:12
Salieri16000 napisał/a:


Podstawowa wersja AK-47 ma kaliber 7,62x39mm, AK-74 kal. 5.45x39.
.



Ty k***a naprawdę pie**olnięty jesteś...
Gdzie napisałem, że 5,45 to AK47? (tak k***a głąbie strzelałem z tego...)
Woytasw napisał 5,54, więc nie byłem pewny, czy chodzi mu o AK, czy o broń kal 5,56 (tylko pomylił ostatnią cyferkę).
5,45 to AK74, ale też polski Tantal (tak k***a głąbie strzelałem z tego).
Tylko ja z góry nie zakładam, co ktoś ma na myśli jak ty palancie.
Jeśli wyobrażasz sobie, że ktoś pisząc "części" ma na myśli konkretne podzespoły do złożenia broni... to jebnij się w czerep, albo po żołniersku pie**olnij sobie barana z przytupem...
I wiem palancie czym zajmuje się rusznikarz, tylko dobry ślusarz potrafi zrobić cuda... nie zrobi Glauberyta, nie zrobi MSBSa, ale taką prostą konstrukcje jak powyżej bez problemu... (post mit2)
No ale h*j z tobą

krasnal_hałabała

2019-11-21, 19:33
Manema aptiti som cutra dokakasir, mad coma te ahomoco, te kura har, sele de szar, ma gale hlem zy.

edmund

2019-11-21, 19:38
Salieri16000 napisał/a:

Tak mówią Ci, którzy na broni palnej się nie znają i oceniają jej złożoność po wyglądzie zewnętrznym.
Odkrywczy jesteś w ch*j, z tym stwierdzeniem. Dziękujemy- ludzkość na pewno to doceni. Niebawem zabieramy się do pracy- będziemy budować broń palną.
Nie znasz się na broni, nie mówiąc o jej budowie i działaniu. Mogę się założyć, że broń zbudowana przez Ciebie nie zadziała, a jeśli jakimś cudem udałoby Ci się doprowadzić do zbicia spłonki przez iglicę, to rozerwałoby Ci lufę, bo na bank nie zrobiłbyś porządnej komory nabojowej (bo na bank byś o niej nawet nie pomyślał). Już widzę jaki z Ciebie jest spec...

PS Na rysunku poglądowym oraz opisie załączonym przeze mnie, zaznaczono elementy na czerwono, na potrzeby forum o broni. Nie zwracajcie na te zaznaczenia uwagi.



wyślij desilvom obrazek, niech się dokształcają,
a poważnie, niby na filmie to gówno jakieś, ale działa,
a co wygląda...................................................

FajerLewy

2019-11-21, 22:41
Salieri16000 napisał/a:

Tak mówią Ci, którzy na broni palnej się nie znają i oceniają jej złożoność po wyglądzie zewnętrznym.
Odkrywczy jesteś w ch*j, z tym stwierdzeniem. Dziękujemy- ludzkość na pewno to doceni. Niebawem zabieramy się do pracy- będziemy budować broń palną.
Nie znasz się na broni, nie mówiąc o jej budowie i działaniu. Mogę się założyć, że broń zbudowana przez Ciebie nie zadziała, a jeśli jakimś cudem udałoby Ci się doprowadzić do zbicia spłonki przez iglicę, to rozerwałoby Ci lufę, bo na bank nie zrobiłbyś porządnej komory nabojowej (bo na bank byś o niej nawet nie pomyślał). Już widzę jaki z Ciebie jest spec...

PS Na rysunku poglądowym oraz opisie załączonym przeze mnie, zaznaczono elementy na czerwono, na potrzeby forum o broni. Nie zwracajcie na te zaznaczenia uwagi.



Wygląda jak PM wz84