18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Skąd się biorą wypadki ?

MaciejZKS • 2015-02-18, 11:29
Witam Sadole !
Ostatnio przeglądając interie, zauważyłem żale pewnej "kierowniczki" której odebrano prawko . Nie moge dodać linku, ale łatwo można znaleźć na poboczem pod tematem "Za taki manewr zabrano mi prawo jazdy" . Ale o co chodzi ?
Cytat:

Trasa K-3 Lubin-Legnica. Samochody wloką się niemiłosiernie. Trochę się spieszyłam. Widzę, że kierowca jadący przede mną postanawia wyprzedzać. Jako, że nie było tam tzw. podwójnej linii (a nawet pojedynczej) a manewr wydawał mi się bezpieczny, także i ja rozpoczęłam wyprzedzanie.


No spoko, do teraz jest ok . Ale czytajmy dalej :
Cytat:

Fakt. Nie zauważyłam, że przed autem dostawczym są dwa a nie jeden tir. A jako, ze mój Ford jakimś strasznie szybkim pojazdem nie jest, troszkę zabrakło na zjechanie na prawy pas drogi. Po prostu nie zdążyłam. No, ale kierowca, który nadjeżdżał z naprzeciwka zjechał na prawą stronę, aby ułatwić mi zakończenie manewru wyprzedzania.
Pech chciał, że tym kierowcą był funkcjonariusz policji, a samochodem, nieoznakowany radiowóz z aparaturą do nagrywania zdarzeń na drodze.


No szlag mnie trafił. Stwierdzenie "Fakt, nie zauważyłam" jest żałosne do potęgi, co to za usprawiedliwienie ? Dodatkowo nie widzi problemu w tym, że przed nią był zakręt i wzniesienie a ona wyprzedza na drugiego (sorka, ale mogła mieć nawet ferrari zamiast tego bieda forda - wyprzedzaiała by i tak z prędkością max z jaką jechał peugeot ). No i stwierdzenie "No, ale kierowca, który nadjeżdżał z naprzeciwka zjechał na prawą stronę, aby ułatwić mi zakończenie manewru wyprzedzania. " UŁATWIĆ ? :idzwch*j: Ten kierowca uciekał na pobocze żeby się nie zabić !! A co gdyby na poboczu szli ludzie, gdyby nie był to policjant tylko druga idiotka jak ty albo gdyby jechał TIR ? Tego mózg delikwentki nie zrozumie. Bo ona miała przerywaną to mogła wyprzedzać :lodowka: No i na końcu jej płaczu dowiadujemy się, że zły pan Policjant jej zabrał prawko, więc nasza koleżanka idzie do sądu walczyć bo przecież ona NIC takiego nie zrobiła ! :badyl:
Więc niby spoko, niby niech jej oddadzą prawko i będą materiały na harda - ale niech jeździ tylko po rosji bo ja nie chce spotkać takiej "gapci" na drodze. Prawo jazdy to nie obowiązek, to przywilej. A przerywana linia (często tragicznie oznaczona np. na zakręcie) nie oznacza że musisz wyprzedzać tylko że możesz ! A i tak wszystko rób z głową, czego tej Pani chyba brakuje.


Ok możecie już pisać że znalazł się ten święty, co nie popełnia błędów. Popełniam, ale przynajmniej wtedy nie pisze po internetach jak to mnie skrzywdzono .

kozojebca1231

2015-02-18, 12:27
ja miałem kiedyś zajebistą sytuacje na drodze. Zaczełem wyprzedzać tira, za koleś też zaczął (wiecie szeroka prosta droga więc nie bałem się), tylko zastanowiło mnie dlaczego koleś z tyłu sp***olił, zrezygnował z manewru. Moja Panda cholernie powolutku wyprzedziła TIR'a i wtedy się okazało o co chodzi, w trakcie wyprzedzania, tir też zaczął wyprzedzać drugiego TIRA :O :O :O (jezdnia bez pasów i jakoś nie ogarnełem)

KolekcjonerDobrego

2015-02-18, 12:34
a więc, na tym odcinku drogi jest kilkadziesiąt zdarzeń rocznie w tym wypadki śmiertelne. Po drodze stoi mnóstwo krzyży a droga jest naprawdę niebezpieczna. nie raz miałem tam sytuację wymuszenia przy wyprzedzaniu i jedyne co przychodzi na myśl to zawrócić, dogonić i napier***ć pałą po pustym łbie - co bagiety powinny przy okazji tej interwencji zrobić.

IOI

2015-02-18, 14:08
a jest jakies nagranie z tego? bo moze akurat babka wcale nie stworzyla takiego ogromnego zagrozenia.
ja jak widze ze ktos wyprzedza z przeciwka i mu braknie to zjezdzam na pobocze, nie oslepiam dlugimi, nie trabie, korona mi nie spadnie jak komus zjade. (mowie o utwardzonym poboczu np. S7 od Plonska na polnoc)

edit:
ok, znalazlem filmik, babka faktycznie stworzyla zagrozenie, ale bez przesady, wyprzedzala w dozwolonym miejscu, jak sie radiowoz pojawil to juz byla w trakcie wyprzedzania, wystarczylo zdjac noge z gazu, ja na jej miejscu tez bym poszedl do sadu jakby mi zabrali prawko.

Grzegorz.C

2015-02-18, 14:31
Bo prawo jazdy to powinien być k***a przywilej jak studia w międzywojniu! Zresztą tak samo jak prawo do posiadania dzieci.

MaciejZKS

2015-02-18, 14:38
#UP IOI
Czytaj ze zrozumieniem, w tej sytuacji się udało bo mógł zjechać. Ale nie o to chodzi, przecież po poboczu mogli iść ludzie, mógł stać samochód, mógł jechać ktoś i się zagapić. Jest miliard możliwości, a tu chodzi o to że ona "nie zauważyła" a ktoś może pójść do piachu spokojnie jadąc swoim pasem. Odebrał bym jej prawko i dla przykładu kazał sprzątać pobocza na tej drodze !

An...........or

2015-02-18, 14:45
Głupia kobieta.
Faktycznie szokujące :-D


I nie, mężczyźni nie są mądrzejsi. Jest masa idiotów, ale część przynajmniej potrafi jeździć samochodem.

IOI

2015-02-18, 14:50
@MaciejZKS :" Odebrał bym jej prawko" - a ja nie :) na mandat zasluzyla, ale nie na zabranie prawka.

najlepiej siedziec w domu i wogole nie jezdzic bo moze cos sie wydarzyc.

pewnie jestes typem kierowcy co dojezdza do tira i jedzie za nim 20 km, bo sie boi wyprzedzic, po chwili dojezdza nastepna p*zda i tak dalej. pozniej trzeba wyprzedzic tira i 10 osobowek, bo zaden nie wyprzedzi bo sie boi, ale bedzie jechal poprzednikowi na zderzaku i nie da wyprzedzic innym ?
bo jesli sie myle i zdaza Ci sie wyprzedzac to nie wierze ze nie zdazylo Ci sie tak kiedys kogos nastraszyc.

kazdy popelnia bledy, moge sie zalozyc ze kazdemu kto jedzie gdzies dalej jakby zamontowac rejestrator i rozliczyc z przewinien to by stracil prawko.

An...........or

2015-02-18, 15:05
@IOI zauważyłeś w jakim tonie jest jej wypowiedź? "Po prostu hehe" "nic strasznego" "2 tiry? nie widziałam hehe" "świnia mnie nagrała"
Owszem, każdemu zdarza się popełnić błąd ale kwestią jest, jak często się to może zdarzyć. Każdy dobry kierowca powinien nie dopuszczać do siebie myśli,że coś takiego jest normalne. Należy starać się unikać jakichkolwiek błędów i wyciągać wnioski.
Ta babka mi na taką nie wygląda.
Faktycznie raz na kilka lat każdemu zdarzy się popełnić błąd, ale ważna jest skala tego błędu. Jeśli ktoś na trudnej trasie nie jest pewien swoich umiejętność to powinien jechać ostrożnie. Jakim idiotą trzeba być by nie zauważyć ciężarówki?
IOI napisał/a:

moge sie zalozyc ze kazdemu kto jedzie gdzies dalej jakby zamontowac rejestrator i rozliczyc z przewinien to by stracil prawko.


Jeżeli ktoś kto wyjeżdża w dalszą trasę i regularnie popełnia na niej błędy to powinien stracić prawko.
To przez nastawienie "prawko dla każdego,paliwo się sprzedawać musi" jest tyle wypadków.



Nie przyszło wam nigdy do głowy,że jak ktoś regularnie popełnia błędy za kółkiem to się nie nadaje do tego i nie powinien posiadać uprawnień?

IOI

2015-02-18, 15:16
@Antalor , nie wiem co masz na mysli piszac 'popelnia bledy' , ja mowie o wykroczeniach jakie kazdy popelnia (np ograniczenia predkosci, zolte swiatlo itp). jesli ktos twierdzi ze nie lamie nigdy przepisow to albo nie ma prawka i jezdzi autobusem, albo jest j***nym hipokryta.
pozdrawiam :)

An...........or

2015-02-18, 15:25
IOI napisał/a:

@Antalor , nie wiem co masz na mysli piszac 'popelnia bledy' , ja mowie o wykroczeniach jakie kazdy popelnia (np ograniczenia predkosci, zolte swiatlo itp). jesli ktos twierdzi ze nie lamie nigdy przepisow to albo nie ma prawka i jezdzi autobusem, albo jest j***nym hipokryta.
pozdrawiam :)



No ok, o przepisach w ogóle nie mowie, bo jak to się mówi - znaki są dla pijanych,żeby się nie zabili :-P
Ale tu chodzi o to,że babka nie potrafiła zauważyć,że jechały przed nią dwie ciężarówki a nie jedna. Tym samym wyjechała innemu kierowcy na czołówkę. Przy odrobinie pecha poboczem mogliby iść piesi a facet nie miałby gdzie zjechać, spanikowałby i się wlepił na czołówkę.
Może się źle zrozumieliśmy :)
A podejście w stylu "on mnie widzi,niech zwalnia" to najgorsze kurestwo z jakim się spotkałem na drodze. W popie**olonym trójmieście (nie pozdrawiam gdańskich ogórów) 90% kierowców tak jeździ i trzeba się cały czas pilnować i poprawiać za innych. k***icy idzie dostać.
Nigdzie nie spotkałem się z takim prostactwem a zjeździłem całą Polskę, jedynie przez warszawę autem nie jechałem więc się nie wypowiem.


Również pozdrawiam.

IOI

2015-02-18, 15:58
@Antalor , spoko, ja Ciebie rozumiem :)
tylko ja bedac policjantem bym jej dal mandat, ale nie zabral prawka bo wg. mojego skromnego zdania nie zasluzyla na taka kare :P

saves

2015-02-18, 16:37
@IOI
A jakby się z Tobą czołowo jebnęła lub zmuszając Cię do zjazdu na pobocze, na tymże poboczu zatłukłbyś czwórkę rodzeństwa idącego do szkoły to zmieniłbyś zdanie?

Nie jestem zawodowym kierowcą, ale parę setek tysięcy już zrobiłem i takich sytuacji też kilka miałem (np. autobus wynurzający się z mgły na moim pasie, a ja z przyszłą żoną w "maluchu") Jak p*zda nie potrafi prowadzić, to niech zajmie się tym co najlepiej potrafi: gotowaniem albo robieniem laski.

Obejrzałem filmik
Nosz kurna... POD GÓRKĘ WYPRZEDZA?????????? Ma szczęście, że kilku pał nie dostała. Za głupotę.
EDIT
Świeżo wrzucony filmik
http://www.sadistic.pl/dwoje-ludzi-skasowanych-vt345767.htm
Pomyśl, że to Ty uciekasz białym samochodem przed tą kobietą.

~olivier

2015-02-18, 19:19
Ciągle gdyby, gdyby, gdyby... Nieoznakowany miał gdzie uciekać, piesi nie szli, ona była w trakcie a nie wyj***ła się mu przed samą maskę, z daleka Ją już było widać tylko pan mundurowy zamiast zjechać wcześniej to jedzie jak idiota swoim pasem...

Ma baba rację, bo nie raz miałem taka sytuację (po obu stronach) i za to się prawka nie zabiera...

No ale tu same dzieci co jedynie jadą z tatą albo kierowca autobusu szkolnego na wycieczki... Sam z siebie często zjeżdżam, żeby jadący z naprzeciwka mogli zacząć wyprzedzać nie przejmując się mną... No ale jak ktoś zrobi kiedyś jakieś km na trasie to może zrozumie i nie będzie się pienił jak większość wyżej...

EDIT:
W ogóle co to za moda na zabieranie prawka wg widzimisię pana policjanta... Były punkty i było dobrze (choć lepiej w ogóle było zanim punkty wprowadzili)... Wiadomo było co za ile i na ile można sobie pozwolić... Teraz jedzie się z zerowym kontem a można stracić prawko za wyprzedzanie... Co za czasy...

kydeM

2015-02-18, 21:22
Ja to k***a nie wiem skąd są te wypadki. Jadę sobie ostatnio spokojnie 140 na godzinę a tu jakiś wariat mnie wyprzedza...