18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Skąd się biorą wypadki ?

MaciejZKS • 2015-02-18, 11:29
Witam Sadole !
Ostatnio przeglądając interie, zauważyłem żale pewnej "kierowniczki" której odebrano prawko . Nie moge dodać linku, ale łatwo można znaleźć na poboczem pod tematem "Za taki manewr zabrano mi prawo jazdy" . Ale o co chodzi ?
Cytat:

Trasa K-3 Lubin-Legnica. Samochody wloką się niemiłosiernie. Trochę się spieszyłam. Widzę, że kierowca jadący przede mną postanawia wyprzedzać. Jako, że nie było tam tzw. podwójnej linii (a nawet pojedynczej) a manewr wydawał mi się bezpieczny, także i ja rozpoczęłam wyprzedzanie.


No spoko, do teraz jest ok . Ale czytajmy dalej :
Cytat:

Fakt. Nie zauważyłam, że przed autem dostawczym są dwa a nie jeden tir. A jako, ze mój Ford jakimś strasznie szybkim pojazdem nie jest, troszkę zabrakło na zjechanie na prawy pas drogi. Po prostu nie zdążyłam. No, ale kierowca, który nadjeżdżał z naprzeciwka zjechał na prawą stronę, aby ułatwić mi zakończenie manewru wyprzedzania.
Pech chciał, że tym kierowcą był funkcjonariusz policji, a samochodem, nieoznakowany radiowóz z aparaturą do nagrywania zdarzeń na drodze.


No szlag mnie trafił. Stwierdzenie "Fakt, nie zauważyłam" jest żałosne do potęgi, co to za usprawiedliwienie ? Dodatkowo nie widzi problemu w tym, że przed nią był zakręt i wzniesienie a ona wyprzedza na drugiego (sorka, ale mogła mieć nawet ferrari zamiast tego bieda forda - wyprzedzaiała by i tak z prędkością max z jaką jechał peugeot ). No i stwierdzenie "No, ale kierowca, który nadjeżdżał z naprzeciwka zjechał na prawą stronę, aby ułatwić mi zakończenie manewru wyprzedzania. " UŁATWIĆ ? :idzwch*j: Ten kierowca uciekał na pobocze żeby się nie zabić !! A co gdyby na poboczu szli ludzie, gdyby nie był to policjant tylko druga idiotka jak ty albo gdyby jechał TIR ? Tego mózg delikwentki nie zrozumie. Bo ona miała przerywaną to mogła wyprzedzać :lodowka: No i na końcu jej płaczu dowiadujemy się, że zły pan Policjant jej zabrał prawko, więc nasza koleżanka idzie do sądu walczyć bo przecież ona NIC takiego nie zrobiła ! :badyl:
Więc niby spoko, niby niech jej oddadzą prawko i będą materiały na harda - ale niech jeździ tylko po rosji bo ja nie chce spotkać takiej "gapci" na drodze. Prawo jazdy to nie obowiązek, to przywilej. A przerywana linia (często tragicznie oznaczona np. na zakręcie) nie oznacza że musisz wyprzedzać tylko że możesz ! A i tak wszystko rób z głową, czego tej Pani chyba brakuje.


Ok możecie już pisać że znalazł się ten święty, co nie popełnia błędów. Popełniam, ale przynajmniej wtedy nie pisze po internetach jak to mnie skrzywdzono .

Bonjo

2015-02-19, 14:05
mamut360 napisał/a:

Jeżeli linia przerywana jest źle oznaczona (tak że nie było widać auta z naprzeciwka przez wzniesienie), można się odwoływać od takich decyzji. Kolega miał taki wypadek nocą. Wyprzedza, droga z przodu prosta , linia przerywana i nagle jeb światła znikąd się pojawiają. Na szczęście tylko się obtarli bo jeden i drugi uciekł na bok. Z początku wina kumpla...wiadomo, on wyprzedzał. Jednak odwołał się i w sądzie, po ekspertyzach przyznali mu rację i winę poniósł zarząd dróg.


O czym Ty piszesz? Linia może być przerywana, ale na zakrętach i wzniesieniach nie można wyprzedzać. Nie powinno się też tego robić jeśli nie masz dobrej widoczności, a więc jadąc za innym pojazdem. Zresztą podwójna ciągła to nie to samo co zakaz wyprzedzania :)