18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skąd się biorą wypadki ?

MaciejZKS • 2015-02-18, 11:29
Witam Sadole !
Ostatnio przeglądając interie, zauważyłem żale pewnej "kierowniczki" której odebrano prawko . Nie moge dodać linku, ale łatwo można znaleźć na poboczem pod tematem "Za taki manewr zabrano mi prawo jazdy" . Ale o co chodzi ?
Cytat:

Trasa K-3 Lubin-Legnica. Samochody wloką się niemiłosiernie. Trochę się spieszyłam. Widzę, że kierowca jadący przede mną postanawia wyprzedzać. Jako, że nie było tam tzw. podwójnej linii (a nawet pojedynczej) a manewr wydawał mi się bezpieczny, także i ja rozpoczęłam wyprzedzanie.


No spoko, do teraz jest ok . Ale czytajmy dalej :
Cytat:

Fakt. Nie zauważyłam, że przed autem dostawczym są dwa a nie jeden tir. A jako, ze mój Ford jakimś strasznie szybkim pojazdem nie jest, troszkę zabrakło na zjechanie na prawy pas drogi. Po prostu nie zdążyłam. No, ale kierowca, który nadjeżdżał z naprzeciwka zjechał na prawą stronę, aby ułatwić mi zakończenie manewru wyprzedzania.
Pech chciał, że tym kierowcą był funkcjonariusz policji, a samochodem, nieoznakowany radiowóz z aparaturą do nagrywania zdarzeń na drodze.


No szlag mnie trafił. Stwierdzenie "Fakt, nie zauważyłam" jest żałosne do potęgi, co to za usprawiedliwienie ? Dodatkowo nie widzi problemu w tym, że przed nią był zakręt i wzniesienie a ona wyprzedza na drugiego (sorka, ale mogła mieć nawet ferrari zamiast tego bieda forda - wyprzedzaiała by i tak z prędkością max z jaką jechał peugeot ). No i stwierdzenie "No, ale kierowca, który nadjeżdżał z naprzeciwka zjechał na prawą stronę, aby ułatwić mi zakończenie manewru wyprzedzania. " UŁATWIĆ ? :idzwch*j: Ten kierowca uciekał na pobocze żeby się nie zabić !! A co gdyby na poboczu szli ludzie, gdyby nie był to policjant tylko druga idiotka jak ty albo gdyby jechał TIR ? Tego mózg delikwentki nie zrozumie. Bo ona miała przerywaną to mogła wyprzedzać :lodowka: No i na końcu jej płaczu dowiadujemy się, że zły pan Policjant jej zabrał prawko, więc nasza koleżanka idzie do sądu walczyć bo przecież ona NIC takiego nie zrobiła ! :badyl:
Więc niby spoko, niby niech jej oddadzą prawko i będą materiały na harda - ale niech jeździ tylko po rosji bo ja nie chce spotkać takiej "gapci" na drodze. Prawo jazdy to nie obowiązek, to przywilej. A przerywana linia (często tragicznie oznaczona np. na zakręcie) nie oznacza że musisz wyprzedzać tylko że możesz ! A i tak wszystko rób z głową, czego tej Pani chyba brakuje.


Ok możecie już pisać że znalazł się ten święty, co nie popełnia błędów. Popełniam, ale przynajmniej wtedy nie pisze po internetach jak to mnie skrzywdzono .

Camel_06

2015-02-19, 00:52
Miałem w technikum taką nauczycielkę od geografii, żaliła nam się że już n-ty raz nie zdała prawka bo 'kolejny egzaminator się na nią uwziął'. Jak zapytaliśmy czy na pewno wszystko robiła na egzaminie jak należy, odpowiedziała 'no tak, wszystko zrobiłam dobrze, tylko myliłam się z migaczami'.

mucha86

2015-02-19, 03:19
Jak wspomniał Kolekcjoner na tej trasie bardzo często są wypadki i giną ludzie. rzadko jeżdżę do lubina (bo kto by chciał), ale wiele razy mało co nie żegnałem się z życiem. wyprzedzanie na trzeciego to tam standard, droga niby szeroka, ale pobocze uczęszczane i dużo wzniesień i zakrętów.

SpijaczWymiotów

2015-02-19, 03:21
Cytat:

Popełniam, ale przynajmniej wtedy nie pisze po internetach jak to mnie skrzywdzono



Co ty za pierdoły opowiadasz, a to co to jest?


Cytat:

www.chirurg-pomoc.pl

MaciejZKS: 22.10.2014 napisał:

Cześć, mam problem głębokiej natury. Byłem z kolegami na obozie i podczas picia zasłabłem. Rano obudziłem się z bólem pupy : ( Czy jadąc na obóz chłopaków orientacji gejowskiego popełniłem błąd? Czuje się skrzywdzony, tak nie powinno być! Czy moge mieć z tego poważne dolegliwości w przyszłości?





:lol:

Miacholl

2015-02-19, 06:37
@IOI Myślę, że policjant chciał jej dać mandat, a nie zabierać prawko. Dopiero jak usłyszał jej p***e i zrozumiał, że prawko znalazła w lays'ach to je zabrał. Masz rację, każdy popełnia błędy na drodze, ale czym innym jest się zagapić i przejechać na żółtym, a czym innym jest tak wysoki poziom nieświadomości.

roughfuck

2015-02-19, 07:56
Ktoś tu chyba nie wie co to jest wyprzedzanie na (drugiego) trzeciego.

MaciejZKS

2015-02-19, 08:33
Domyślałem się że wielu się nie zgodzi, w końcu gdzieś muszą być Ci którzy jadą jak idioci na trasie ;) Nie, nie przekonacie mnie że wyprzedzanie przed wzniesieniem, przed zakrętem, w kolumnie (bo jak widze komuś kole w oko uproszczenie "na drugiego" i tak, wiem co znaczy na trzeciego dlatego nie użyłem tego słowa) jest ok i w sumie nie groźne. Tytuł widze trafiłem, wystarczy popatrzeć na komentarze pod tym tematem i już wiemy ile osób robi to samo, a tutaj tylko usprawiedliwia samych siebie. I to jest najbardziej przerażające, każdemu się zdarza zrobić głupi błąd ale tutaj to ewidentnie nie pierwszy raz a co gorsza osobnik nie rozumie swojej głupoty.

A no i nie jeżdże tyle co kierowca zawodowy, mam prawko od prawie 5 lat i zrobiłem ok 70tys km . Nie dużo i nie mało, standard w PL. Nie mam też Micry w gazie tylko Alfe Romeo czyli przedkładam osiągi nad ekonomie. Ale gdzie można przycisnąć tam można .

ASAKKU

2015-02-19, 08:41
Niech ktoś podepnie ten filmik pod temat, bo chyba o tą sytuację chodzi 8-)

Cytat:

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem kobieta zatrzymana przez policjantów z Lubina. Kierująca wyprzedzała w bardzo niebezpieczny sposób, który mógł doprowadzić do poważnego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy.
Policjanci wydziału ruchu drogowego z lubińskiej komendy powiatowej, pełniąc służbę na drodze krajowej nr 3 (relacji Lubin – Legnica), zauważyli w pewnym momencie jadący z przeciwnego kierunku samochód, którego kierowca wykonywał manewr wyprzedzania. Za tym pojazdem kolejny kierowca zdecydował się na ten sam manewr, który jednak był na tyle niebezpieczny, że - aby uniknąć czołowego zderzenia - policjanci byli zmuszeni do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze drogi. Niebezpieczne zachowanie kierowcy zostało nagrane przez policyjny rejestrator.
Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy samochodu do kontroli, okazało się, że kieruje nim 36-letnia legniczanka. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierującej zatrzymano prawo jazdy. Sprawę popełnionego wykroczenia wyjaśni teraz lubiński sąd.


zibo111

2015-02-19, 08:58
I bardzo k***a dobrze, że jej prawko zabiorą. Nie dalej jak 3 tygodnie temu miałem praktycznie identyczną sytuację, z tym że jeden samochód wyprzedzał ciężarówkę, droga była nieznacznie węższa i trochę szybciej wyłonił się zza zakrętu. Na cb powiedzieli mi, że to baba jechała, bo sam nawet nie zdążyłem zauważyć. Na szczęście jechałem przepisowo bo i z przyczepką. Jak głupia c**a chce się rozj***ć to niech się rozpędzi i w drzewo przypie**oli, bo na mnie żona i dziecko w domu czekają.

nobas

2015-02-19, 09:23
o ile nie lubie bagiet z drogowki bo tylko sie umieja po krzorach przed koncem zabudowanego chowac tak w tej sytuacji przyznaje ze prawidlowo zrobili

Loaloa

2015-02-19, 09:44
Cytat:

A co gdyby (...) nie był to policjant tylko druga idiotka jak ty



Jak to co? Byłoby o dwie idiotki mniej.

mamut360

2015-02-19, 10:46
Jeżeli linia przerywana jest źle oznaczona (tak że nie było widać auta z naprzeciwka przez wzniesienie), można się odwoływać od takich decyzji. Kolega miał taki wypadek nocą. Wyprzedza, droga z przodu prosta , linia przerywana i nagle jeb światła znikąd się pojawiają. Na szczęście tylko się obtarli bo jeden i drugi uciekł na bok. Z początku wina kumpla...wiadomo, on wyprzedzał. Jednak odwołał się i w sądzie, po ekspertyzach przyznali mu rację i winę poniósł zarząd dróg.

KingOfDarkness

2015-02-19, 11:06
a ten filmik nie jest jakiś stary? Może troll założył taki temat żeby wywołać gównoburzę :D Jeśli nie, to gratuluję tej pani głupoty. Wszystko w tym manewrze było złe, począwszy od rozpoczęcia manewru 'bo ten z przodu zaczął wyprzedzać' :)

CCORD

2015-02-19, 11:38
Wszyscy piszą, że by jej dali mandat... A może punkty? Może dlatego straciła : P?

wolak27

2015-02-19, 12:44
Chcesz mi powiedzieć że masz taki ból dupy dotyczący jakiegoś artykułu z jakieś strony? Przecież ta sytuacja mogła nawet nie mieć miejsca w ludzkim świecie a dziennikarzyna jako zapchaj dziurę cośtam wymyślił żeby ludzie przeczyali...

EROENTUZJASTA

2015-02-19, 13:29
dziś prawie miałem spotkanie z k... z grajewa. 2 pasy lewy to prosto i lewoskręt, przed k... jedzie samochód i od dawna sygnalizuje, że ma zamiar skręcić. ja jadę prawym pasem i coś mi nie gra bo ten wieśniak z grajewa jedzie z prędkością podobną do mojej, tuż przed omijanym samochodem zjeżdża na mój pas bez kierunkowskazu, ja hamulec do końca i k***a wyszło bez otarcia ale na milimetry.jeśli to czytasz k.... w czerwonym mydełkowatym gównie co dała dupy za prawo jazdy i przyjechałaś do Białegostoku na zakupy to jesteś cwe*em i tyle w temacie