18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Satelita, który miał 13 tysięcy lat?

Skurwiduplo • 2013-08-10, 04:06
Pierwsze wzmianki o dziwnym satelicie na orbicie okołoziemskiej pojawiły się w latach pięćdziesiątych. Początkowo uważano, że to, co wypatrzono na orbicie to tajny rosyjski satelita. Sprawa stała się znana w prasie, a dziwaczny obiekt nazwano Black Knight, czyli czarny rycerz.



Wiele źródeł potwierdzało, że faktycznie coś przesyłało sygnał radiowy i trwało to nieprzerwanie przynajmniej od czasu, gdy ludzie nauczyli się rejestrować takie rzeczy. Pojawiła się teoria, że pierwszym, który odebrał ten sygnał był Nicola Tesla i miało to być w 1899 roku po wybudowania urządzenia radiowego wysokiego napięcia, co miało miejsce w Colorado Springs. Przez następne dekady coraz częściej pojawiały się doniesienia o rzekomo odkodowanych transmisjach z satelity pozaziemskiego orbitującego wokół Ziemi. Sygnał radiowy, jaki wysyła ta sonda został też podobno odkodowany przez radioamatora nasłuch*jącego przestrzeni kosmicznej. Twierdzi on, że zarejestrował emisje, które wyglądały na przesyłanie koordynatów gwiezdnych jak twierdził sygnał był skierowany w stronę podwójnego systemu gwiezdnego Epsilon Boötis. To stąd właśnie wzięto szacunki, co do wieku urządzenia, ponieważ system ten, o ile był miejscem pochodzenia sondy, znajduje się około 13 tysięcy lat świetlnych od Ziemi. Jakkolwiek takie objawienia mogą brzmieć dziwacznie to obiekt jest jak najbardziej realny i znajduje się na oficjalnych zdjęciach udostępnionych przez NASA, każdy może sprawdzić, co tam widzi. Obiekt znajdował się na polarnej orbicie ( idealnej do mapowania powierzchni Ziemi) i zmierzał w przeciwną stronę niż większość ziemskich satelitów, czyli z zachodu na wschód. Wiadomo, że w pewnym okresie obiektem tym interesowała się organizacja Grumman Aircraft Corporation. Prowadzono wnikliwe obserwacje, ale rezultaty utajniono. W tej chwili nie ma już pewności, że ta sonda dalej znajduje się w przestrzeni kosmicznej. Zapewne, gdyby tylko ludzkość zdołała dokonać bezpiecznej deorbitacji zrobiono by to, dlatego nie wiadomo, czy jeszcze ten "czarny rycerz" znajduje się nad naszymi głowami.


Więcej zdjęć i informacji na ten temat - the black knight a 13000 year old alien satellite

dnr

2013-08-10, 13:05
OK, przykro mi się zrobiło jak pomyślałem, że ktoś może uwierzyć tym ekspertom od teorii względności, więc macie kilka informacji, którym możecie uwierzyć.

Paradoks splątania dotyczy przesłania INFORMACJI, nikt splątaniem nie teleportował tu satelity :roll: Efekt ten nie ma nic wspólnego z tematem.

Dylatacja czasu następuje dla poruszającego się obserwatora. Jeśli satelita leciał do nas z prędkością dowolnie bliską prędkości światła, mógł nie postarzeć się fizycznie nawet o sekundę, co nie zmienia faktu, że dla obserwatora na Ziemi czas lotu wynosił te 13 000 lat.

Paradoks bliźniąt także nie ma nic wspólnego z tematem.

Polecam się pouczyć prawdziwej fizyki zamiast czytać popularnonaukowe bajki albo oglądać Big Bang Theory. Bardzo gorąco polecam nie wypowiadanie się w tematach o których gdzieś tam się słyszało i robienia z siebie eksperta.

Np. McMenel, ten SciFun nie ma nic wspólnego z tematem. Nie można tym przesłać nawet INFORMACJI z prędkością większą od prędkości światła. Co zresztą jest powiedziane na filmie...

Ecne napisał/a:

@McMenel

fizyka kwantowa doszła już do tego jak przekraczać prędkość światła.

...

Nie pozwala to jednak użyć splątania do przesyłania informacji szybciej od światła, gdyż odczytanie zakodowanej informacji jest możliwe dopiero po porównaniu stanu obydwu fotonów, co wymaga dodatkowego podświetlnego kanału komunikacji."



:homer:

Fa...........um

2013-08-10, 13:10
Zawsze śmieszą mnie ludzie, którzy wierzą w Boga, a nie wierzą w ufo. Albo odwrotnie.

rafcyk14

2013-08-10, 13:23
Sk***iduplo napisał/a:

Nicola Tesla



:homer:

Kuźwa, Słowianin, Serb... NIKOLA DO ch*jA, NIKOLA!

McMenel

2013-08-10, 15:19
@dnr poczytaj moje posty to może zobaczysz że dokładnie to samo napisałem.

rachu3n3

2013-08-10, 15:48
yhy. 13tyś lat pikało a teraz ch*j ją strzelił.

dnr

2013-08-10, 16:06
McMenel napisał/a:

@dnr poczytaj moje posty to może zobaczysz że dokładnie to samo napisałem.



Masz rację, przepraszam, chodziło mi o kipera7 czy jak tam ch*j zwał typa co wstawił filmik SciFuna.

pi...........ja

2013-08-10, 16:21
O nie tylko ja czytam Inne Medium.

Aotearoa

2013-08-10, 18:03
McMenel napisał/a:


Widzisz nie jest mylący. By dolecieć z tej gwiazdy musiałby podróżować z prędkością światła 13 tysięcy lat. Więc musi mieć 13 tysięcy lat. Nie może mieć mniej. No chyba że stosuje jakiś napęd gwiezdny który nagina ograniczenia wynikające z prac Einsteina.




Rok świetlny – jednostka odległości stosowana w astronomii. Jest równy odległości, jaką pokonuje światło w próżni w ciągu jednego roku kalendarzowego.
W przeliczeniu na inne jednostki:
1 rok świetlny = 0,3066 pc = 63241 j.a. = 9,4607·1015 m
W szacunkowych obliczeniach przyjmowana jest zazwyczaj wartość przybliżona ≈ 9,5 bilionów km.

McMenel

2013-08-10, 18:13
Aotearoa napisał/a:




Rok świetlny – jednostka odległości stosowana w astronomii. Jest równy odległości, jaką pokonuje światło w próżni w ciągu jednego roku kalendarzowego.
W przeliczeniu na inne jednostki:
1 rok świetlny = 0,3066 pc = 63241 j.a. = 9,4607·1015 m
W szacunkowych obliczeniach przyjmowana jest zazwyczaj wartość przybliżona ≈ 9,5 bilionów km.



No cóż teraz wiem że naprawdę na świecie jest zbyt wielu idiotów.
Statek leci z prędkością światła 13 lat. Ile statek ma lat?
Mniej niż 13
Więcej niż 13
Rok świetlny to ilość czasu potrzebna aby światło przebyło ≈ 9,5 bilionów kilometrów. Czy k***a was nie uczą przekształcać wzorów w szkole ? Czy w tym kraju większość ludzi to debile którzy nie potrafią myśleć... Proszę napisz mi po jakiej szkole jesteś. Bo naprawdę nie chciałbym tam swoich dzieci posłać.

ellsworth

2013-08-10, 19:25
McMenel napisał/a:


Ot choćby wiele podobnych cech w cywilizacjach które nie mogły wg naszej wiedzy się znać. Jak Majowie i Egipcjanie. Piramidy jako przejaw architektoniczny istnieje w wielu kulturach.


Znać się nie musiały. Wystarczy, że były biologicznie podobne (bez wątpienia) oraz istniały na planecie gdzie obowiązują takie same prawa fizyki. Piramida jako forma budowy jest preferowana z uwagi właśnie na to drugie - stożkowy rozkład siły ciężkości na powierzchnię. Gdyby Majowie żyli w stanie nieważkości ich budowle byłyby pewnie inne. Może jeszcze powiesz, że zarówno jedni jak i drudzy używali drzwi jest dowodem na zewnętrzną ingerencję?

Poza tym jest całe mnóstwo udokumentowanych wynalazków i odkryć, które powstawały niezależnie od siebie a wynik był ten sam (ot choćby radio) i to całkiem współcześnie, a potem twórcy się do śmierci kłócili kto był pierwszy, więc twoje błędne z założenia rozumowanie NICZEGO nie dowodzi.

Crem0wy

2013-08-10, 20:52
vedkonner napisał/a:

Jak można być takim ignorantem, aby nie wierzyć w życie pozaziemskie? Wszechświat jest ogromny i w ch*j stary, na pewno nie jesteśmy jedynymi stworzeniami, dodatkowo na tej jednej biednej Ziemi.


Nikt nie ma problemu z obcymi którzy gdzieś są.
My mamy problem z kretyńskimi teoriami że nas odwiedzają, ale nikt o nich nic nie wie bo rządy tak wszystko tuszują a mimo to połowa stron internetowych zawiera w sobie zawsze gdzie w komentarzach jakąś wojnę ignorant vs oświecony gdzie co chwilę padają linki do "dowodów".

eNeRgOo

2013-08-10, 23:44
Widzę cała kadra fizyków i matematyków zabiera tutaj głos. lol

fhMichaelo

2013-08-11, 02:05
k***a tyle mądrych ludzi się tu wypowiada a taka bida w tym kraju. Jak żyć?