18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ryzyko bezrobocia i biedy. Raport UE.

booore • 2013-01-08, 20:20
Według raportu UE, Polska jest obecnie w grupie krajów, w których zagrożenie biedą i wykluczeniem społecznym jest najwyższe.

Cytat:

W Polsce jest 27,2 procent osób jest zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. To wciąż więcej niż średnia unijna, ale ten odsetek spadł w ostatnich latach i nie jest to najgorszy wynik we Wspólnocie. Największe zagrożenie jest w Bułgarii - ponad 49 procent.

W raporcie liczącym ponad 450 stron unijni eksperci podzielili kraje członkowskie na trzy grupy. Polska jest między innymi razem z Bułgarią, Rumunią, Grecją, krajami bałtyckimi, Włochami, czy Węgrami. W tych państwach istnieje duże ryzyko ubóstwa i małe szanse na wyjście z niego mają osoby, które raz wpadną w pułapkę. Komisja Europejska zaapelowała o skuteczną walkę z biedą i bezrobociem, lepsze systemy zabezpieczenia społecznego, reformy na rynku pracy, dostosowanie staży do jego wymogów, czy likwidację umów czasowych. Ponaglam unijne kraje, by wdrożyły wszystkie zalecenia. Musimy zacząć już teraz, w przeciwnym razie nastąpi załamanie potencjału gospodarczego i koszty społeczne będą jeszcze większe - powiedział komisarz do spraw zatrudnienia Laszlo Andor.

Druga grupa unijnych krajów to między innymi Wielka Brytania, Belgia, Francja, Austria, ale też i Hiszpania, gdzie również istnieje duże zagrożenie biedą, ale i duże są szanse na wyjście z ubóstwa. I ostatnia grupa to między innymi Finlandia, Dania, Szwecja, Holandia. Tam zagrożenie ubóstwem jest niewielkie, ale małe są szanse na poprawę sytuacji osób, które raz przekroczą tę granicę.




źródło

Ciekaw jestem ile jeszcze Polacy wytrzymają zanim naprawdę się wk***ią.
A jak już się wk***ią, to...
No właśnie, co wtedy?

Kakutniaczek

2013-01-08, 20:38
Cytat:

Ciekaw jestem ile jeszcze Polacy wytrzymają zanim naprawdę się wk*rwią.
A jak już się wk*rwią, to...
No właśnie, co wtedy?


Ciekaw jestem ile Moderator wytrzyma z Twoimi gwiazdkami....

a nawiązując do tematu - może w końcu uda się odpalić coś, jakieś tam, gdzieś. Z resztą jak się nie znam, planować trzeba.

lemon1988

2013-01-08, 20:42
wk***ili sie juz dawno tylko brakuje osoby ktora jako pierwsza ruszy dupe z fotela i da przyklad, jak to dobrze rozegra to bez zajakniecia reszta stanie za nim

Magik2501

2013-01-08, 20:44
Nie będzie czegoś takiego, że "Polacy wezmą i się wk***ią". Jak idą wk***ieni Polacy 11 listopada w Marszu Niepodległości to nazywa się ich faszystami i wielkie oburzenie jak race polecą w organy obecnej władzy.
Najlepiej siedzieć na dupie, narzekać jak już ktoś zacznie coś robić, a potem pisać patetyczne posty na necie o tym "kiedy ten Naród się obudzi! Czas na rewolucję! Lajkujcie profil "rewolucja w Polsce" na facebooku!"



@booore to nie o tobie, tylko ogólnie

wiesiors4

2013-01-08, 20:47
Magik2501 napisał/a:

Nie będzie czegoś takiego, że "Polacy wezmą i się wk***ią". Jak idą wk***ieni Polacy 11 listopada w Marszu Niepodległości to nazywa się ich faszystami i wielkie oburzenie jak race polecą w organy obecnej władzy.
Najlepiej siedzieć na dupie, narzekać jak już ktoś zacznie coś robić, a potem pisać patetyczne posty na necie o tym "kiedy ten Naród się obudzi! Czas na rewolucję! Lajkujcie profil "rewolucja w Polsce" na facebooku!"


Dokładnie! Poza tym czekamy na wypowiedzi w temacie protuskowców i ludzi, którzy widzieli na marszu 11 listopada faszystów. Mam nadzieję, że jak zaczną przymierać głodem to przynajmniej zobaczą jacy byli naiwni..

wziuuuuu

2013-01-08, 20:48
Nikt nic nie zrobi, rozumni / wykształceni zazwyczaj albo spieprzają na zachód, albo nastawiają się na kierowanie masą, na czym trzepią dobre pieniądze.
Prawda jest taka, że pokoleniu, które nadchodzi wystarczy dać chlanie, ćpanie i miejsce do grzmocenia na imprezach i będą zadowoleni. Poza tym nie zdziwiłbym się gdyby jakaś próba "rewolucji" w Polsce zostałaby stłumiona twardą ręką pewnej miedzianego koloru włosia osoby, a w TV przedstawiliby protestujących jako morderców i zdrajców.

androgenius

2013-01-08, 20:49
Ja swoje już kedyś powiedziałem: bez wahania jestem w stanie uciąć polityczny łeb w sytuacji gdy będzie się odbywał szturm na bazę tych sk***ysynów, nie miałbym żadnych oporów ani wyrzutów sumienia. Mówię to otwarcie i wiem doskonale,że bym to zrobił. Tylko k***a, zorganizujmy się jakoś, bo sam nie będę na pałę do wawy zapie**alał. Możnaby np. stworzyć jakiś oddział specjalny z ludzi harda i wpuścić nas do jaskini rozpusty jak będzie już zewsząd otoczona. Co wy na to. Od 2 lat czekam na PW na info o akcji, ch*j i tak czekam, swoje zdanie napisałem już kiedyś pod jednym z tematów. Chyba mnie nawet jakimś sądem ktoś straszył wtedy. Powtrzam, jak będzie jazda na nich to dajcie znać, zawsze chciałem wiedzieć jakie to uczucie oberżnąć łeb komuś, kogo się szczerze nienawidzi.

booore

2013-01-08, 20:55
Kakutniaczek napisał/a:


Ciekaw jestem ile Moderator wytrzyma z Twoimi gwiazdkami....



Przyzwyczajenie. Poprawione.


A nawiązując do marszu - tego roku pierwszy raz zobaczyłem jak to naprawdę wygląda.

Nie wierzę żeby doszło do rewolucji, to nie lata osiemdziesiąte gdy sprawa była jasna kto jest kto. Jest "Republika okrągłego stołu" i wszystko rozmyte.
Działanie w ramach istniejącego prawa? OK. Siedzenie na dupie na pewno nie zmieni nic, to fakt. Tylko kto jest w stanie zebrać i zmobilizować ludzi? Nie widzę.
I to dopiero jest wk***iające do białości.

tds1974

2013-01-08, 21:37
Magik2501 napisał/a:

Nie będzie czegoś takiego, że "Polacy wezmą i się wk***ią". Jak idą wk***ieni Polacy 11 listopada w Marszu Niepodległości to nazywa się ich faszystami



Bo to są faszyści.

A ten raport to jakaś bzdura. W wielu krajach Europy jest gorzej.
Jedźcie chłopaki do Hiszpanii i pogadajcie z ludźmi na ulicach. Jedźcie do Grecji lub do południowych Włoch. Najlepiej siedzieć na dupie i pie**olić, jak to w Polsce jest źle.

pikpok

2013-01-08, 21:44
Co to znaczy wykluczenie społeczne? Tak chcą pomagać w rozwoju uboższych krajów a później chcą je wykluczać? Bo nie będą dawały myta na ich koryto? Wypie**olić nielegalnych imigrantów, to im się zwolnią miejsca pracy. Zmniejszyć podatki, skazanych morderców/gwałcicieli/pedofili i premiera wyj***ć na bezludną wyspę niech sobie sami siebie utrzymują. aa ch*j i tak sie tak nie stanie :/

booore

2013-01-08, 22:22
tds1974 napisał/a:


A ten raport to jakaś bzdura. W wielu krajach Europy jest gorzej.
Jedźcie chłopaki do Hiszpanii i pogadajcie z ludźmi na ulicach. Jedźcie do Grecji lub do południowych Włoch. Najlepiej siedzieć na dupie i pie**olić, jak to w Polsce jest źle.



Czyli według ciebie siedzą urzedasy unijne na dupie i pie**olą jak to w Polsce jest źle, ale to bzdura. W innych krajach Europy jest gorzej, więc nie ma się czym przejmować.
No to dobrze.
Jak ci pasuje jak jest.

Mnie nie pasuje. Chciałbym żeby było lepiej.

tds1974

2013-01-08, 22:38
booore napisał/a:

Mnie nie pasuje. Chciałbym żeby było lepiej.



Eee, tak to by każdy chciał. Kwinto w Vabanku nawet ubrał to w odpowiednie słowa: "ten kto ma pół miliona jest biedniejszy od tego, co ma milion".

GillesV

2013-01-09, 00:04
padło stwierdzenie, że w Grecji jest gorzej... ok w takim razie chętnie się z nimi zamienię... nie znam dokładnych danych... ale mówiąc na oko... jest 3x razy lepiej niż u nas... ale gdzież... pchajmy kase na biednych Greków;] a co do jakiegoś pospolitego ruszenia w Polsce... z przykrością muszę stwierdzić, że moje pokolenie tego nie zrobi... sam chciałbym zmienić Polskę bo tu jest do dupy. Powiem tak może jak by ludzie w przedziale wiekowym 30-40 pokazali nam jak działać itp to może by to poszło... ale z tego co się orientuje to ten przedział wiekowy jest elektoratem PO, więc lipa. Kilkuset osobowe grupy nic nie zrobią bo to łatwo stłumić policją i wojskiem - jeśli mówimy o jakiejś akcji zbrojnej. Ja osobiście byłbym byłbym za czymś pokojowym. Tylko teraz tak, by głos ludu został wysłuchany to trzeb zebrać nie tysiące a kilka milionów ludzi w jakieś organizacji, wtedy wyjść na ulice, rozmawiać z rządem itp. Może stwórzmy coś takiego.. ja się na tym nie znam, nie wiem od czego zacząć ale może ktoś...
Ja na dzisiejsze standardy jestem nazistą, homofobem, antysemitą, ksenofobem i katolem. Jestem też przeciwnikiem UE, kosmopolizmu oraz globalizacji... tak wiem, nie mam prawa bytu w dzisiejszym świecie... ale trudno....

PS: jak coś to nie planowałem samobójstwa...

Sledziu_w

2013-01-09, 10:36
Co wtedy?
Wyjdziemy na ulicę, "a na drzewach zamiast liści, wisieć będą komuniści".

A tak na poważnie, to, cytując sadoli, "gówno byśmy zrobili".

AmorPatriae

2013-01-09, 10:41
Jedyne co możemy teraz zrobić to poświęcić przynajmniej 4 godziny tygodniowo na sprawy ojczyzny! Niech kazdy w swoim miejscu zamieszkania zainteresuje się jaki działa tam ruch/stowarzyszenie odpowiadające waszym ideałom i wstępujcie tam! Działajcie! Jak nie ma to sami stwórzcie jakieś struktury. Zróbmy porządek dla naszych dzieci i wnuków żeby takie ścierwa polityczne już nigdy nie miały szansy zaistnieć. Ja wstąpiłem do Kongresu Nowej Prawicy, ale jest wiele innych organizacji dzięki którym mozemy mieniac Polske na lepszą i obalic tą żydokomune. Są ruchy narodowe, małe partie polityczne itp itp. Nie interesowanie sie otaczającą nas rzeczywistością tzw "polityką" jest jawnym idiotyzmem! Kiedys w starożytnych polis greckich ten kto sie nie interesował sprawami społeczeństwa był nazywany idiotą ( to jest własnie etymologia słowa idiota). Te k***y tylko na to liczą , że tak obrzydza nam sprawy społeczeństwa, że nikt nie bedzie miał ochoty sie nimi interesować, a oni dzieki temu będą mogli nas strzyc na kase aż do bólu. Więc do dzieła rodacy, tak jak to mówi r. Ziemkiewicz poświęćmy Polsce 4 godziny tygodniowo!!