18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Równouprawnienie, Logika

Bombardierru • 2016-10-04, 18:13
Witam

Moja partnerka poprosiła mnie bym zapoznał się z regulaminem uczestnictwa w projekcie z unii by pomóc jej w podjęciu decyzji. Treść regulaminu, a dokładniej logika wydaje mi się zabawna.

W ptk 7 Rekrutacji można znaleźć:

spoiler


Natomiast w ptk 5 widać ze przydzielane są punkty za:

spoiler



dalej można znaleźć,

spoiler


Ok rozumiem, że głównie jest to skierowane do kobiet w szczególności niepełnosprawnych, inicjatywa piękna, zgadzam się, lecz mam wrażenie
ze ptk 5 i 7 się ze sobą kłócą :)

Czemu nie można napisać, że program jest specjalnie dla kobiet lub / i niepełnosprawnych.


Cytat:


"Choć z drugiej strony, jeśli kobietom potrzeba specjalnych programów i przywilejów przy zatrudnianiu / przydzielaniu im zasobów, to to by oznaczało, że wcale nie radzą sobie równie dobrze jak mężczyźni. Jeśli nie są w stanie z nimi walczyć i wygrywać (albo być na równi) nawet gdy się upewnimy, że mamy uczciwe zasady, niezwiązane w żaden sposób z płcią."




Pozdrawiam :)

Regulamin

Bombardierru

2016-10-07, 16:54
miedzianek napisał/a:



A z jakiej paki ja, za to, że jestem mężczyzną pełnosprawnym, mam nie dostać tych 15pkt? Skoro każdy jest równy to każdy powinien być tak samo punktowany! Co mnie, że tyle czy tyle osób bierze udział.

Może k***a na maturze zróbmy +10pkt dla kobiet za to, że są kobietami?



Zgadzam się, co innego gdyby projekt miał nazwę "Aktywizacja zawodowa kobiet i niepełnosprawnych", w regulaminie, że jest specjalnie skierowany do podanego targetu ALE mamy też tyle i tyle miejsc dla ludzi zdrowych płci męskiej.

The_Mountain

2016-10-08, 00:48
miedzianek napisał/a:



A z jakiej paki ja, za to, że jestem mężczyzną pełnosprawnym, mam nie dostać tych 15pkt? Skoro każdy jest równy to każdy powinien być tak samo punktowany! Co mnie, że tyle czy tyle osób bierze udział.

Może k***a na maturze zróbmy +10pkt dla kobiet za to, że są kobietami?


Ach, ten brak logiki u prawaków.

Nie dostaniesz 15 pkt, bo takich jak ty są setki. A na maturze nikt nie dostanie +10 pkt, bo każdy, kto ukończy liceum, jest do niej dopuszczany - nie mają 500 miejsc, tylko tyle miejsc, ile jest osób dopuszczonych.

Ale dalej nie rozumiesz, prawda?