18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Równouprawnienie, Logika

Bombardierru • 2016-10-04, 18:13
Witam

Moja partnerka poprosiła mnie bym zapoznał się z regulaminem uczestnictwa w projekcie z unii by pomóc jej w podjęciu decyzji. Treść regulaminu, a dokładniej logika wydaje mi się zabawna.

W ptk 7 Rekrutacji można znaleźć:

spoiler


Natomiast w ptk 5 widać ze przydzielane są punkty za:

spoiler



dalej można znaleźć,

spoiler


Ok rozumiem, że głównie jest to skierowane do kobiet w szczególności niepełnosprawnych, inicjatywa piękna, zgadzam się, lecz mam wrażenie
ze ptk 5 i 7 się ze sobą kłócą :)

Czemu nie można napisać, że program jest specjalnie dla kobiet lub / i niepełnosprawnych.


Cytat:


"Choć z drugiej strony, jeśli kobietom potrzeba specjalnych programów i przywilejów przy zatrudnianiu / przydzielaniu im zasobów, to to by oznaczało, że wcale nie radzą sobie równie dobrze jak mężczyźni. Jeśli nie są w stanie z nimi walczyć i wygrywać (albo być na równi) nawet gdy się upewnimy, że mamy uczciwe zasady, niezwiązane w żaden sposób z płcią."




Pozdrawiam :)

Regulamin

PaczekDNA

2016-10-05, 09:08
Pamiętam taki projekt, współfinansowany przez UE i UM Warszawy. Wyglądało to tak:

- Masz pomysł na biznes -> Wypełniasz ankiety i różne testy ->Jeśli się zakwalifikujesz to Cię szkolą itd. -> Piszesz biznes plan, który jest oceniany w niezależnej skali punktowej i na tej podstawie dostajesz dotacje, wsparcie mentorów itd.

ALE!

Dotacja i wsparcie dostaje minimum 50% kobiet w programie. ch*j, że miałem więcej punktów w niezależnej ocenie. Dla mnie to jest dyskryminacja nawet bardziej kobiet niż mężczyzn bo z góry zakładają, że będą gorsze?

PoliteP

2016-10-05, 09:43
Trochę masło maślane. Kobiecość to niepełnosprawność przecież.

gnat8

2016-10-05, 09:48
kalijanek napisał/a:

im dłużej żyje tym bardziej jestem przekonany o tym, że nie ma czegoś takiego jak idea a jest tylko własny interes



W tym wypadku strzal w 10

Tak szlachetna idea jak np równouprawnienie kobiet zostala wymyslona przez elite rzadzacych banksterow zeby sciagac podatek dochodowy od obu plci. Na tym ze panie wychowywaly dzieci i prowadzily domy nikt nie zarabial.

Równouprawnienie jest sprzeczne nie tylko z logika ale i z natura ludzi.

fabiothethird

2016-10-05, 09:49
Ja się zajmuję pisaniem wniosków o dotację. Prowadzę fundację, która pozyskuje miliony złotych rocznie. Teraz w zasadzie we wniosku nie pisze się, co chcesz zrobić w ramach danego projektu, tylko jak bardzo będziesz przestrzegał właśnie zasady równości szans i niedyskryminacji, co UE zowie politykami horyzontalnymi.

Po kolejnych latach tych konkursów widać jak UE odrywa się od rzeczywistości i jak sama prowadzi siebie do upadku.

MadZdzich

2016-10-05, 09:52
Bo dyskryminacja jest tylko wtedy kiedy zdrowy, silny, młody, biały, mężczyzna ma równe prawa z innymi. Taka debilna logika.

AN...........or

2016-10-05, 10:01
Wniosek jest oczywisty - poszukaj sobie innej dziewczyny.

janlew

2016-10-05, 11:26
Wolicie żydokobolszewickie wartości płynące z unijnych komisji, to się przyzwyczajajcie. Przecież nie będzie wam Rzym mówił co jest etyczne a co nie.

Bombardierru

2016-10-05, 12:12
mygyry napisał/a:

Albo twoja partnerka nie umie czytać ze zrozumieniem, (...) niech sama podejmuję decyzje i liczy się z ich konsekwencjami ;-) (...)
Poza tym piwko, że czytasz regulamin i dzielisz się faktem jak bardzo przewrotni są w tym pseudo równouprawnieniu



Zazwyczaj nie umie :P Dlatego czasem wolę spędzić te 10 min na przeczytaniu tego o co prosi by potem nie było ryku i płaczu.


@szogunek - Sugerujesz, że nie ma niepracujących (Praca na czarno przypomnę to praca nieoficjalna) i nieszkolących się mężczyzn w tym wieku? (Znam takie osoby)

Galin

2016-10-05, 12:50
To jest prawdziwa perełka lewackiego myślenia. Tzw. Dyskryminacja Pozytywna(sic!)

BigCohones

2016-10-05, 13:59
Tam gdzie równouprawnienie tam kończy się logika... zaczyna się lewactwo

teken

2016-10-05, 14:43
jeszcze trochę i pełnosprawni mężczyźni wyjdą na ulicę wykrzykiwać swoje hasła o równouprawnienie.
A nie sorry, tacy mają wyj***ne i wolą spić browar.

Lori

2016-10-06, 01:59
isitsaturday napisał/a:

@Lori: Jak kobieta ma cycki, to już więcej sprawności nie potrzeba. ;)

PS: Pokaż nam czy jesteś "pełnosprawna". :ciasteczkowy:



To niskie masz wymogi wobec kobiet.
Realista.

miedzianek

2016-10-06, 13:41
spoiler


Odpowiedź od nich, masło maślane, odpisujemy dalej :D

spoiler

The_Mountain

2016-10-06, 17:50
Wyrównywanie szans nie daje każdemu po równo, tylko wyrównuje poziom. Jeżeli szacunkowo w konkursie weźmie osób 500 mężczyzn i 50 kobiet, punktowanie sprawia, że tyle samo kobiet ma dostać szansę na wzięcie udziału (czy czegoś tam), jak mężczyzna.
Ale i tak prawica i inni antyeuropejscy faszyści tego nie zrozumieją. Lepiej jest naj***ć PROFESOROWI, który mówił po niemiecku xD taki wygląd wasz, zgraja bezmózgich prawicowców po podstawówce dało wpie**ol profesorowi



Ehh... bierze udział np 500 mężczyzn, 150 kobiet i 30 osób niepełnosprawnych. Statystycznie kobiety mają mniejsze szanse, a niepełnosprawni prawie żadne. ale "matma to h*j" a "nałka to lewadzka propaganda" :)

miedzianek

2016-10-07, 03:21
The_Mountain napisał/a:

Wyrównywanie szans nie daje każdemu po równo, tylko wyrównuje poziom. Jeżeli szacunkowo w konkursie weźmie osób 500 mężczyzn i 50 kobiet, punktowanie sprawia, że tyle samo kobiet ma dostać szansę na wzięcie udziału (czy czegoś tam), jak mężczyzna.
Ale i tak prawica i inni antyeuropejscy faszyści tego nie zrozumieją. Lepiej jest naj***ć PROFESOROWI, który mówił po niemiecku xD taki wygląd wasz, zgraja bezmózgich prawicowców po podstawówce dało wpie**ol profesorowi



Ehh... bierze udział np 500 mężczyzn, 150 kobiet i 30 osób niepełnosprawnych. Statystycznie kobiety mają mniejsze szanse, a niepełnosprawni prawie żadne. ale "matma to h*j" a "nałka to lewadzka propaganda" :)



A z jakiej paki ja, za to, że jestem mężczyzną pełnosprawnym, mam nie dostać tych 15pkt? Skoro każdy jest równy to każdy powinien być tak samo punktowany! Co mnie, że tyle czy tyle osób bierze udział.

Może k***a na maturze zróbmy +10pkt dla kobiet za to, że są kobietami?