18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Równouprawnienie, Logika

Bombardierru • 2016-10-04, 18:13
Witam

Moja partnerka poprosiła mnie bym zapoznał się z regulaminem uczestnictwa w projekcie z unii by pomóc jej w podjęciu decyzji. Treść regulaminu, a dokładniej logika wydaje mi się zabawna.

W ptk 7 Rekrutacji można znaleźć:

spoiler


Natomiast w ptk 5 widać ze przydzielane są punkty za:

spoiler



dalej można znaleźć,

spoiler


Ok rozumiem, że głównie jest to skierowane do kobiet w szczególności niepełnosprawnych, inicjatywa piękna, zgadzam się, lecz mam wrażenie
ze ptk 5 i 7 się ze sobą kłócą :)

Czemu nie można napisać, że program jest specjalnie dla kobiet lub / i niepełnosprawnych.


Cytat:


"Choć z drugiej strony, jeśli kobietom potrzeba specjalnych programów i przywilejów przy zatrudnianiu / przydzielaniu im zasobów, to to by oznaczało, że wcale nie radzą sobie równie dobrze jak mężczyźni. Jeśli nie są w stanie z nimi walczyć i wygrywać (albo być na równi) nawet gdy się upewnimy, że mamy uczciwe zasady, niezwiązane w żaden sposób z płcią."




Pozdrawiam :)

Regulamin

Guzik

2016-10-04, 18:35
To jest takie pokrętne lewackie myślenie, coś jak walka z dyskryminacją kobiet poprzez parytety. Zwolennicy "równości społecznej" chyba uważają, że jak należysz do grupy "dyskryminowanej" - kobiet, LGBT, rasy innej niż biała etc. to dawanie ci przywilejów kosztem innych nie jest dyskryminacją tylko (uwaga) wyrównywaniem szans... bo pie**olić logikę

kalijanek

2016-10-04, 18:52
im dłużej żyje tym bardziej jestem przekonany o tym, że nie ma czegoś takiego jak idea a jest tylko własny interes

quraaq

2016-10-04, 19:16
Dla lewaków to nie jest żadne pokrętne myślenie.

To się nazywa "zrówność", czyli równianie ludzi na siłę.

Przed IIWŚ zaczęło brutalnie wprowadzać to w życie dwóch socjalistów, by potem podstępnie zmienić nieco mechanizm i jego nazwę na multikulti... ponadto jest jeszcze feminizm, lgbtzp+ itp, itd... wszystko w jednym celu.

mygyry

2016-10-04, 20:57
Albo twoja partnerka nie umie czytać ze zrozumieniem, albo w razie, gdy okaże się, że to był ch*jowy pomysł, żeby w tym uczestniczyć to obwini cię winom, że to ty ją do tego namówiłeś, polecam uważać w takich sprawach.
Sam osobiście zawsze mówię, że jest dorosła i niech sama podejmuję decyzje i liczy się z ich konsekwencjami ;-)
Poza tym piwko, że czytasz regulamin i dzielisz się faktem jak bardzo przewrotni są w tym pseudo równouprawnieniu

szogunek

2016-10-04, 22:14
par. 1 regulaminu pkt 1
Uczestnikami Projektu mogą być osoby spełniające łącznie obligatoryjne kryteria dostępu:
a. wiek 15-29 lat,
b. zamieszkujące wg Kodeksu Cywilnego w województwie małopolskim,
c. niepracujące – bierne zawodowo, które nie uczestniczą w kształceniu (tj. nie uczestniczą
w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym) ani nie szkolą (tj. nie uczestniczą
w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie
umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania
pracy; w procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje ....

jak czytasz regulamin to caly, a nie wyrywkami bo pozniej sie dziwisz ze to dla bab czy niepelnosprawnych, wiec proponuje jeszcze raz przeczytac regulamin, do twoich punktow mi sie nie chcialo nawet dobrnac bo juz pierwszy paragraf mowi co i jak, no ale nieeeee, trzeba zrobic sensacje

saikomiki

2016-10-04, 23:11
Zagoń ją do kuchni, a nie tam pierdołami się zajmuje.

parolpl

2016-10-05, 00:37
@szogunek
Brawo umiesz czytać, szkoda, że nie myśleć. To ci krótko wytłumaczę; w punkcie 7 zawarto klauzule, że nikogo się nie dyskryminuje, jednakże jest to projekt skierowany do pewnej grupy, a więc się dyskryminuje. Dalej jest jeszcze śmieszniej, bo są dodatkowe punkty za bycie kobietą, czy niepełnosprawnym.


Lori

2016-10-05, 05:19
Nikt jeszcze nie napisał, że kobieta i niepełnosprawny to to samo? xd

kaiel

2016-10-05, 07:44
kobieta koń bierze wszystko

miedzianek

2016-10-05, 08:18
Nasmarowałem do nich emaila :D

Powiedziałem, że jako pełnosprawny mężczyzna czuje się dyskryminowany tą punktacją...Ciekawe, co mi odpowiedzą :krejzi:

is...........ay

2016-10-05, 08:35
@Lori: Jak kobieta ma cycki, to już więcej sprawności nie potrzeba. ;)

PS: Pokaż nam czy jesteś "pełnosprawna". :ciasteczkowy:

nowynick

2016-10-05, 09:06
Ten projekt to duży burdel dla teratofilów*?



*-Teratofilia - pociąg do zdeformowanych ludzi ;)

Wade94

2016-10-05, 09:07
Czarna, homoseksualna, niepełnosprawna kobieta o żydowskich korzeniach, muzułmanka- każdy konkurs o stanowisko wygrany. Przebije ktoś? :mrgreen: