18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rewolucja w języku

~Polimaty • 2015-03-31, 18:44
W naszym języku wiele razy dochodziło do prawdziwej (r)ewolucji. Niektóre słowa podstępnie zmieniały swoje znaczenie. O jakie przypadki chodzi? Czy znacie inne przykłady? :)



Bibliografia:
- Kopaliński Władysław, Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych, Wydawnictwo MUZA SA, Warszawa 1999.
- Boryś Wiesław, Słownik etymologiczny języka polskiego, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2005.
- Długosz-Kurczabowa Krystyna, Wielki słownik etymologiczno-historyczny języka polskiego, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2008.
- Kurkowska Halina, O zmianach znaczeń wyrazów, http://www.staff.amu.edu.pl/~hjp/teksty/Kurk1.pdf
- Kaźmierczak Maryla oraz Ewelina Zając, Przemiany kulturowo-językowe wsi polskiej pogranicza wielkopolsko-małopolsko-mazowieckiego (przełom XIX i XX wieku), http://repozytorium.uni.lodz.pl:8080/xmlui/bitstream/handle/11089/5179/223-230.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Brückner Aleksander, Słownik etymologiczny języka polskiego, Warszawa 1989

Catacombe

2015-04-01, 22:03
Putis napisał/a:

@up mam wrażenie, że 3 ostatnie posty, pisał autor tego kanału :v W ogóle ja tego nie rozumiem, wiem, że sadol daję dużo wyświetleń no ale k***a... Skoro widać, że to ludziom się nie podoba to zerwijcie tę współpracę... Przecież macie u góry Adtaily oraz normalne reklamy... Całę szczęście, że jest przycisk IGNORUJ. To tyle bajoo



Bo połowie użytkowników nic się nie podoba, na wszystko pie**olą i narzekają.

kave

2015-04-01, 22:17
Jak dobrze, ze jest przycisk "IGNORUJ"

szejq

2015-04-01, 22:56
Tak, mnie też wk***ia w tv...

qwerq221

2015-04-01, 23:18
k***a... kobieta no za to go polubiłem do końca... (?) super się czuję ubliżając im mówiąc do nich ty jesteś kobietą... w sumie to od dawna zdawałem sobie sprawę, że słowo kobieta to rodzaj samego w sobie jakiegoś ubliżenia (i nie wiedziałem dlaczego one tak się obnoszą z tym, że są kobietami hmm chyba dlatego, że są głupie) no ale też nie wiedziałem w sumie dlaczego tak wewnętrznie uważam... nie rozumiałem tego do końca a teraz się okazało, że mam mózg pochodzący z XVII-tego wieku :-D he he zabawne, ale tak poważne to dość zaskakujące bo osobiście nic nie mam do kobiet jako takich. Zdaje sobie sprawę z paru istotnych faktów ich dotyczących np. że są głupie, że nie mają własnego zdania, że tak naprawdę nic ich nie interesuje oprócz nich samych, ale ok cóż poradzić trudno. No i dla mnie odkrycie tych faktów było równoznaczne z pogodzeniem się z nimi i tak oto w tym momencie nie jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi prawie, żadna kobieta prawie ponieważ oczywiście zawsze zdarzają się wyjątki (inteligentne kobiety bardzo bardzo rzadko dlatego są wyjątkami). No i przecież bez nich nie da się żyć na dłuższa metę. A i wrócę jeszcze do tego całego ubliżania... w moim wypadku to nie jest tak, że ja chce usilnie im ubliżać nie, nie bo jak już wcześniej pisałem one są głupie więc po co im ubliżać? Ubliżając jakiejś kobiecie w normalny sposób czyli np. wyzywając ją od kurew i szmat mogę się spodziewać, tego samego z jej strony czyli tego, że ona zacznie ubliżać mi od ch*jów i sk***ieli. Ale biorąc pod uwagę, że ja to ja jej przezywanie dla mnie będzie zwyczajnie śmieszne. Bo głupi ludzie są zazwyczaj śmieszni. :-)

pieki21

2015-04-02, 11:19
Sklep to jest skrót-Stój Kliencie Lub Ewentualnie Poproś.

karimata2121

2015-04-03, 11:11
O Radeczek już ładnie poszedł w górę : ) A pamiętam jak z tydzień temu, gdy wrzucał pierwsze nagrania