18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rewolucja w języku

~Polimaty • 2015-03-31, 18:44
W naszym języku wiele razy dochodziło do prawdziwej (r)ewolucji. Niektóre słowa podstępnie zmieniały swoje znaczenie. O jakie przypadki chodzi? Czy znacie inne przykłady? :)



Bibliografia:
- Kopaliński Władysław, Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych, Wydawnictwo MUZA SA, Warszawa 1999.
- Boryś Wiesław, Słownik etymologiczny języka polskiego, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2005.
- Długosz-Kurczabowa Krystyna, Wielki słownik etymologiczno-historyczny języka polskiego, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2008.
- Kurkowska Halina, O zmianach znaczeń wyrazów, http://www.staff.amu.edu.pl/~hjp/teksty/Kurk1.pdf
- Kaźmierczak Maryla oraz Ewelina Zając, Przemiany kulturowo-językowe wsi polskiej pogranicza wielkopolsko-małopolsko-mazowieckiego (przełom XIX i XX wieku), http://repozytorium.uni.lodz.pl:8080/xmlui/bitstream/handle/11089/5179/223-230.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Brückner Aleksander, Słownik etymologiczny języka polskiego, Warszawa 1989

Ag...........ei

2015-03-31, 23:42
nic bardziej mylnego...

nafta666

2015-04-01, 01:54
ja bym mu te ręce poucinał

Grzegorz.C

2015-04-01, 09:45
To ten pipek od milenium banku?

Pomurnik666

2015-04-01, 09:52
za Polimaty zawsze piwko,z chłodnej PIWNICY :D

kondradzen

2015-04-01, 10:05
wygląda trochę jak odcinek na prima a prilis

wildu88123

2015-04-01, 10:07
Ocho, hejty się już zaczynają... ludzie, co was tak k***a boli? Czemu wszystko tu działa tak, hmmm... szablonowo?
Co raz częściej widzę, że jeżeli dany kanał odnosi jakiekolwiek sukcesy (szczególnie osoba go prowadząca) to jest do dostateczny powód, żeby kogoś nie lubić i obrażać. Przecież jeszcze nie tak dawno rozpływaliście się nad wartością merytoryczną jego filmików i ciekawym sposobem ich prezentowania... A teraz? zdecydowanie za długo jest na tym Youtube, już nikt się nim nie zachwyca, więc trzeba zacząć bluzgać. Ja pie**ole.
Może was zaskoczę, ale koleś nadal trzyma poziom, tylko czasami trzeba nacisnąć play, pie**olone gimbusy.

qwachu

2015-04-01, 10:08
Grzegorz.C napisał/a:

To ten pipek od milenium banku?

Sam jestes pipek.


I uprzedzam głupie pytania, że kilka piw na na głównej: POLIMATY mają partnerstwo z Sadolkiem


I tradycyjnie: Wincyj!!!

// Ed:
@wildu88123: Takie ludki miały tylko jedną dziewczynę: Renię Rączkowską, nic nie osiągnęli, w niczym nie byli dobrzy, to lecza sobie kompleksy.

eterhal

2015-04-01, 10:11
wildu88123, nie ma co się produkować. Kretyni pokroju Grzegorza.C sami nie potrafią nic osiągnąć, i z zazdrości, że ktoś był od nich lepszy próbują mu uprzykrzyć życie jak tylko mogą. Ja nie wiem, jak można być tak żałosnym, żeby myśleć, że biorąc udział w reklamie Radek się "sprzedał". No k***a. Wy dzieci w ogóle wiecie co znaczy się sprzedać? Czy tylko bezmyślnie powtarzacie, bo widzieliście już w komentarzach i wam się spodobało?

Putis

2015-04-01, 10:20
@up mam wrażenie, że 3 ostatnie posty, pisał autor tego kanału :v W ogóle ja tego nie rozumiem, wiem, że sadol daję dużo wyświetleń no ale k***a... Skoro widać, że to ludziom się nie podoba to zerwijcie tę współpracę... Przecież macie u góry Adtaily oraz normalne reklamy... Całę szczęście, że jest przycisk IGNORUJ. To tyle bajoo

RayCHG

2015-04-01, 10:27
normalnie nie da się na typa patrzeć jest tak ch*jowy że aż szczypie w oczy

wildu88123

2015-04-01, 10:29
Putis, masz bardzo dobre wrażenie, nie mam co robić, tylko zakładam multikonta, patrz na liczbę piwek, to zobaczysz ile ich już powstało.
Ja natomiast nie rozumiem czego Ty nie rozumiesz ;p przecież w tym trzech ostatnich postach wszystko jest wytłumaczone.

qwachu

2015-04-01, 10:31
Putis napisał/a:

@up mam wrażenie, że 3 ostatnie posty, pisał autor tego kanału :v W ogóle ja tego nie rozumiem, wiem, że sadol daję dużo wyświetleń no ale k***a... Skoro widać, że to ludziom się nie podoba to zerwijcie tę współpracę... Przecież macie u góry Adtaily oraz normalne reklamy... Całę szczęście, że jest przycisk IGNORUJ. To tyle bajoo

To pozostaw swoje wrażenia dla siebie.

Mi się podoba, a adminy nie będą patrzeć na wypociny miernot w komentarzach, tylko na statystyki oglądalności.

meier

2015-04-01, 10:54
ciekawy program, bez gownianych wstawek a koles trzyma wysoki poziom i kulture wypowiedzi. Nawet wykształceni ludzie starsi nie byliby zniesmaczeni ogladajac go.

werewolfer

2015-04-01, 10:57
Pewnie połowa z was nie miała najmniejszej wiedzy w tematach z odcinków tego goscia, ale hejtowac to obowiazkowo trzeba. Nawet jak sie goscia nie cierpi to wypada podziekować za wiedze, bo to jest cholerwa ciekawe, przynajmniej jak ktos odrobine sie interesuje historią i zastanawia sie czasem, "skąd sie cos wzięło". Jak sie nie podoba to nie, ale tzw "cebulactwo" tylko zaniża poziom tego portalu. A tak nawiasem cebula to nie jest polskie warzywo, ani nawet nazwa nie jest polska, nie rozumiem zatem tego okreslenia.