18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rejterada z pola bitwy w Katowicach

Yakov • 2021-09-13, 12:16
Katowicka patologia nie tylko z autobusami staje w szranki.

Nawalony Pan, przechadzając się w minioną sobotę ul. Staromiejską w Katowicach zaczepiał ludzi, przeklinał, kozaczył. Wezwano patrol.

- Mężczyzna, uciekając przed funkcjonariuszami, próbował schować się w ogródku jednej z restauracji przy ul. Staromiejskiej. Policjanci nie dali się jednak zwieść i odnaleźli mężczyznę - mówiła podkomisarz Agnieszka Żyłka.

Jednak mężczyzna..,. znów sp***olił. Tym razem podobno skutecznie.

Dlaczego policjanci nie zeszli z konia, by dokonać zatrzymania? Jak tłumaczyła podkomisarz Żyłka w rozmowie z portalem silesia24.pl, interwencje policji konnej zawsze odbywają się "z konia". Dzieje się tak, ponieważ w przypadku szarpaniny czy rękoczynów po zejściu policjanta koń mógłby się spłoszyć, uciec i stratować innych ludzi.


Wepss

2021-09-13, 13:50
Jak można konju uciec.

Kacu63

2021-09-13, 13:50
nasuwa sie mysl ze konie sa tak samo skuteczne w policji jak baby :d

Fx12

2021-09-13, 13:51
kukasz79 napisał/a:

To tak jakby miec pretensje do lekarza, ze kolejki duze w szpitalu...


w wielu przypadkach jest to uzasadnione

cz...........ek

2021-09-13, 14:09
kukasz79 napisał/a:

Policja nie ma mozliwosci rozpoznawania patusow "po zapachu" i lania tylko ich, tak jakbys sobie tego zyczyl.
Jedynym sposobem na odroznienie jest czynnik zachowania sie i reakcji danej jednostki w obliczu wydawanych polecen. Jesli bedac kwiatem tego narodu, odmowisz wykonania polecenia, powinienes zostac potraktowany w taki sam sposob jak patus, gdyz wlasnie sie nim stales zachowujac sie tak, a nie inaczej.
Zachowanie, a nie pochodzenie jest wyznacznikiem.
Nie powinno sie tez mieszac w to polityki, policja pisowska, policja peowska, itp. Stwarza to ryzyko pokusy nieprzestrzegania prawa z powodow politycznych, czyli jak bedzie rzadzic peo to pisiory beda olewac polecenia policji, a jak rzadzi pis to peowcy beda olewac polecenia policji. Prawo aktualnie obowiazujace powinno byc przestrzegane niezaleznie od opcji politycznej. Jesli ktos chce to zmienic, musi zdobyc wiekszosc ustawodawcza, Policja nie ma z tym nic wspolnego, gdyz jest organem wykonawczym. To tak jakby miec pretensje do lekarza, ze kolejki duze w szpitalu...


A czy ja powiedziałem, że pis i po czymś się różnią? Chodzi mi o to, że póki nie ma kamer to zawsze istnieje ryzyko, że wpie**olą ci za niewinność, a potem wszystko zatuszują - i tak jest od PRLu. Jeśli wydaje ci się, że policja sama nie kręci burd w celu określonego politycznego efektu dla k*** u władzy to obawiam się, że jesteś bardzo naiwny.

Kamery rozwiązałyby problem, od początku byłoby wiadomo kto i za co został pobity / zabity.

No ale w tym polskim, komuszym k***idołku nic co robią mający władze nie może być jawne przecież. I dlatego potem jest dochodzenie, czy ktoś odj***ł kitę bo był naćpany, czy po prostu go udusili jak białego Floyda.

Niemniej jednak kwik lewaków beneficjentów 500+ zawsze spoko jak się tylko coś powie o władzy.

djpyza

2021-09-13, 14:09
j***ny sebix i karyna !! potem drze p*zdę jeden i druga !! ała ała śmierdzące pety !!!do utylizacji !!

cz...........ek

2021-09-13, 14:12
Kriski napisał/a:

Nie ma co na pis zwalać bo za po i sld było podobnie, krawężniki zawsze w Polsce byli nieudolni, teraz szczególnie jak kobiałki na patrole chodzą, w wolnej Polsce oczywiście, bo za komuny nie mieli problemu z pałowaniem czy strzelaniem.
Zalecałbym dorosnąć, zabrać się do nauki a przede wszystkim odstawić pranie mózgu przez TVN i TVP na zawsze.


A ja zalecam tobie pójść do uczciwej pracy i zauważyć, że twoi idole którzy dają ci zasiłek niczym się nie różnią od komuchów, oprócz tego że dzielą się łupami z noszącymi czarne sukienki miłośnikami dzieci.

kukasz79

2021-09-13, 14:13
Fx12 napisał/a:

w wielu przypadkach jest to uzasadnione



To populistyczne sformulowanie i w wielu przypadkach wynika po prostu z niewiedzy o tym kto odpowiada za organizacje pracy w sluzbie zdrowia, a kto za proces leczniczy. Jesli kolejka jest wynikiem wydluzania sie procesu leczniczego (wywiad,diagnostyka,leczenie) to akurat dobrze, bo to znaczy ze ktos sie przyklada do pracy z korzyscia dla pacjenta. A tu nigdy sie ludziom nie dogodzi, bo ci co akurat czekaja beda skomlec ze dlugo, ale gdy juz wejda do srodka to sami beda chcieli by lekarz poswiecil im maksymalnie duzo czasu, nie zwazajac ze nastepni w kolejce juz narzekaja, ze dlugo, itd. Ochrona zdrowia to system w ktorym kazde ogniwo ma wplyw na plynnosc, nawet pacjent. Oczywiscie statystycznie. Wyjatki sie zdarzaja, ale nie one stanowia o regule.
Natomiast za balagan w ochornie zdrowia, brak zasobow (ludzkich i sprzetowych) do pracy, ucieczke w sektor prywatny, brak plynnosci, kolejki wynikajace z nieodpowiedzialneho zarzadzania (czyli wiekszosc przypadkow) itp. odpowiada cialo ustawodawcze w formie parlamentu oraz ciala wykonawcze w postaci funduszy zdrowia wraz z zarzadzajacymi placowkamii medycznymi (dyrektorzy).
Lekarz, pielegniarka czy ratownik nie otrzymuje w trakcie studiow medycznych wyksztalcenia w zakresie zarzadzania w ochoronie zdrowia, co nie zmienia przykrego faktu, ze to z reguly na nich wylewa sie nieslusznie frustracja suwerena, ktory daje sie lekko wodzic rzadzacym za emocje.
Pamietaj, ze doba ma zawsze 24 godziny, lekarz/pielegniarka/ratownik zawsze tylko dwie rece, a praca w zawodzie medycznym nie jest obecnie obowiazkiem, a wyborem i kazdy moze zdecydowac ile i w jakim zakresie chce pracowac. To po stronie ustawodawcy i pracodawcy lezy zapewnienie ciaglosci w swiadczeniu uslug.

robsonx79

2021-09-13, 14:14
Fx12 napisał/a:

jedna z wielu patologii trawiących polskie służby mundurowe. Miesięczny koszt utrzymania konia w Policji jest dużo wyższy niż koszt utrzymania nowoczesnego radiowozu, motocykla policyjnego czy kilku dobrej klasy rowerów elektrycznych które świetnie się nadają do patrolowania miejskich starówek, parków, skwerów czy galerii handlowych.



Jak masz zarośnięty brzeg rzeki, gdzie pijane grupki dokonują swoich obrzędów, to radiowozem czy rowerem tam łatwo i szybko nie dojedziesz.

djpyza

2021-09-13, 14:14
czarnybombelek napisał/a:

A czy ja powiedziałem, że pis i po czymś się różnią? Chodzi mi o to, że póki nie ma kamer to zawsze istnieje ryzyko, że wpie**olą ci za niewinność, a potem wszystko zatuszują - i tak jest od PRLu. Jeśli wydaje ci się, że policja sama nie kręci burd w celu określonego politycznego efektu dla k*** u władzy to obawiam się, że jesteś bardzo naiwny.
Kamery rozwiązałyby problem, od początku byłoby wiadomo kto i za co został pobity / zabity.
No ale w tym polskim, komuszym k***idołku nic co robią mający władze nie może być jawne przecież. I dlatego potem jest dochodzenie, czy ktoś odj***ł kitę bo był naćpany, czy po prostu go udusili jak białego Floyda.
Niemniej jednak kwik lewaków beneficjentów 500+ zawsze spoko jak się tylko coś powie o władzy.



ale ty jesteś upośledzony xD Jak się nie umiesz zachować jak dojrzał cywilizowany człowiek przy jakiejkolwiek kontroli a nie jak seba,i karyna co na starcie fuka coś pod nosem to twój problem niech cię pałują potem nie miej do nikogo pretensji !!kij wam w srakę.

kukasz79

2021-09-13, 14:19
czarnybombelek napisał/a:


Kamery rozwiązałyby problem, od początku byłoby wiadomo kto i za co został pobity / zabity.



Zgadzam sie. Obiektywne zrodla sa zawsze najlepsze. Uwazam rowniez, ze Policja powinna miec ustawodawcze prawo do rutynowego publikowania tych interwencji. Transparentnosc z reguly (powtarzam: z reguly) nie pozwala rozwinac sie slepym emocjom.

Black Pitt

2021-09-13, 14:20
Chodzi taka k***a, cwana do przypadkowych przechodni, pewnie o półtorej głowy mniejszych w towarzystwie tych karyn oburzonych interwencją a tu takie pajace dorabiają ideologie, No ja pie**olę.....
Frajer powinien oberwać prądem, pałą, do wyboru, żeby mu się w przyszłości znowu nie poj***ło, gdzie i do kogo może wyskoczyć. Tamten p*zduś z Mariackiej, w grupie , z kolegami też zrobił gnój a później sp***alał jak szczur.

Annnnnaaa

2021-09-13, 14:34
DariuszKalafior napisał/a:

Powinno byćj jak w USA , policjanty wydaje polecenie to ty masz je wykonać inaczej od razu pałą w łeb albo prądem ! Patologie trzeba eliminować ze społeczenstwa



Jeszcze kulka albo dla pewności magazynek w plecy jak nie chcesz dac się skuć jakiemuś palantowi bez podstawnie np na jakimś proteście albo jak w tym przypadku bo trzeba statystyki wypełnić i normę wyrobić to skujemy kogoś z browarem bo k***a powiedział.

Kriski

2021-09-13, 14:37
czarnybombelek napisał/a:

A ja zalecam tobie pójść do uczciwej pracy i zauważyć, że twoi idole którzy dają ci zasiłek niczym się nie różnią od komuchów, oprócz tego że dzielą się łupami z noszącymi czarne sukienki miłośnikami dzieci.



No właśnie z uczciwej i w miarę dobrze płatnej pracy piszę, bo mogę. I o zasiłek nie muszę żebrać.
To raczej Twoi jak ich raczyłeś nazwać "idole" mieli jakiś problem z zabraniem sporej części emerytur byłym funkcjonariuszom prl.
Moi idole to Korwin i Moczulski, którzy swego czasu nawoływali do powywieszania byłych aparatczyków, co moim zdaniem było by drastyczne ale pożyteczne.

Emilian89

2021-09-13, 14:57
Katowice noca ze spiszowa mocą.

Juz dawno mówiłem aby odłączyć Śląsk i oddac to gówno Niemca

wertuqq

2021-09-13, 15:13
"Ta w białych szortach fajna"
Kręcą cię wytatuowane k***iszony?