18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

vass

2012-04-02, 12:11
up Marcin_92
--Dlaczego praktycznie jako jedyni w europie nie mamy autostrad, nie mamy uregulowanych rzek,--
Bo wszyscy w Europie zaczęli je budować zaraz po wojnie, a niektórzy nawet przed, to samo z rzekami.
Jak napiszę, że za Donka wybudowano najwięcej, to zaraz wyjedziesz z tekstem, że najdroższych, a to nie prawda.
--dlaczego spośród 40 cukrowni zlikwidowanych z przykazu uni, 30 zliwkiwdowano w Polsce mimo że świetnie prosperowały?--
Nie wiem czy dobrze prosperowały, raczej nie bo w UE była nadprodukcja cukru, a pewnie dla tego kiedyś prosperowały, bo ZSRR dostawał ten cukier za rubla.
Drzewa sobie nie zetniesz, bo mogli by wszyscy wyj***ć wszystkie drzewa, a o elektrowni na drewno nie słyszałem.
Sprzedaliśmy elektrownie, huty, bo nigdy nie były nasze, tylko za pożyczone, bo nie było kasy na modernizację, bo mieliśmy długi mimo redukcji i z czegoś trzeba było oddawać.
Rybactwo pada na całym świecie, bo już nie ma gdzie łowić, a jak jest to licencje są takie drogie, że nie bardzo się to opłaca.
NFZ kuleje bo jest państwowy, ale jak chciano sprywatyzować NFZ i szpitale, to się podniosła histeria.

solarik13

2012-04-02, 12:23
głosowałem na Tuska

~Tołdi

2012-04-02, 12:41
vass napisał/a:


Rybactwo pada na całym świecie, bo już nie ma gdzie łowić, a jak jest to licencje są takie drogie, że nie bardzo się to opłaca.


Tu się mylisz, rybołówstwo dalekomorskie ma się dobrze ale nie w Polsce.

anonymousm

2012-04-02, 13:24
Marcinku, 92, wysłuchałem Twoich poglądów. Twierdzisz, że Żydzi wymordowali samych siebie, żeby zlikwidować nasze rybołówstwo dalekomorskie i podnieść ceny cukru.

iceman_

2012-04-02, 13:51
@up Nie wymordowali, ale doprowadzili do eskalacji tego co im się trafiło, uzyskując ogromne przywileje względem reszty ludzi

obrso

2012-04-02, 14:03
reforma emerytur jest niezbędna choć miałem nadzieję, że nastąpi w innym wymiarze niż tylko wydłużenie wieku.
powinno się zlikwidować przedwczesne emerytury mundurowych, przywileje urzędników, sędziów i innych żyjących za nasze pieniądze.

bo co to znaczy prokurator w wieku 40 lat w stanie spoczynku który za nic nie robioenie dostaje 15 koła na miesiąc, myślę, że jego praca nie była aż tak niezbędna podczas jakże długiej drogi zawodowej aby tak sowicie go wynagradzać na emeryturze. to samo tyczy się policjantów i wojskowych.

czy praca policjanta jest naprawdę aż tak extermalnie niebezpieczna, że do emerytury dożywa 50 % wykonujących zawód ?
nie , nie jest, przywileje to pamiątka po prl gdzie aparat państwowy rozdawał przywileje w zamian za wsparcie. do gówrników nie strzelali lekarze czy nauczyciele tylko policja.

Silnoręki

2012-04-02, 14:04
prze ch*j zabawne...-.-

Vr...........y7

2012-04-02, 14:21
Ja moge i do 70-tki zapie**alać itak niemam roboty

vass

2012-04-02, 15:19
Tołdi napisał/a:


Tu się mylisz, rybołówstwo dalekomorskie ma się dobrze ale nie w Polsce.


Tak w Norwegii, Kanadzie itp państwach gdzie mają swoje łowiska, ale jak trzeba wykupić licencję, to już średni interes.
Dalmor próbował kupować pozwolenia na łowienie, to większe były straty niż dochody.
Nie piszę o morzu Ochodzkim, bo tam było więcej polityki niż łowienia.

sadyk

2012-04-02, 16:38
heh chcielibyście do 67 lat pracować :D Tu widzę, że większość jest 20 latków. Nam to zmienią jeszcze z 5 razy. Myślę, że my będziemy pracować gdzieś do 90 roku życia, chyba że każdy z nas w ciągu następnych kilku lat dorobi sobie przynajmniej troje dzieci xD

skandal89

2012-04-02, 16:56
Marcin_92 napisał/a:

Dobrze, skoro wolisz nazwać mnie idiotą, ok, ja też mam swoje zdanie. Ale powiedz mi proszę, skoro to ta garstka ludzi mających inne poglądy jest głupia, a wszyscy są tacy świetni, proeuropejscy, to dlaczego jest w tej naszej Polsce tak jak jest? Dlaczego praktycznie jako jedyni w europie nie mamy autostrad, nie mamy uregulowanych rzek, dlaczego spośród 40 cukrowni zlikwidowanych z przykazu uni, 30 zliwkiwdowano w Polsce mimo że świetnie prosperowały? Dlaczego zabrania sie człowiekowi ściąć własne drzewo i ogrzać nim dom, a gdy to drzewo pojedzie do elektrowni, tam zostanie spalone i otrzymaną energię sprzeda sie człowiekowi by ten dom ogrzał to już jest ok? Dlaczego sprzedaliśmy wszystkie elektrownie, huty, zlikwidowaliśmy rybactwo? Dlaczego NFZ kuleje?
Każdy ma swoje poglądy, jeśli ktoś wysłucha moich to jestem mu za to wdzięczny, jeśli ma inne to jego sprawa.




Jest jak jest bo przez 60 zapie**alalismy na ruskich

Edit:

Kto Ci k***a zabrania scianania wlasnych drzew na wlasnej dzialce !?

sadyk

2012-04-02, 17:37
Niektórych drzew bez pozwolenia nie można ściąć.

kermicik

2012-04-02, 20:17
vass napisał/a:

up Marcin_92
--Dlaczego praktycznie jako jedyni w europie nie mamy autostrad, nie mamy uregulowanych rzek,--
Bo wszyscy w Europie zaczęli je budować zaraz po wojnie, a niektórzy nawet przed, to samo z rzekami.
Jak napiszę, że za Donka wybudowano najwięcej, to zaraz wyjedziesz z tekstem, że najdroższych, a to nie prawda.
--dlaczego spośród 40 cukrowni zlikwidowanych z przykazu uni, 30 zliwkiwdowano w Polsce mimo że świetnie prosperowały?--
Nie wiem czy dobrze prosperowały, raczej nie bo w UE była nadprodukcja cukru, a pewnie dla tego kiedyś prosperowały, bo ZSRR dostawał ten cukier za rubla.
Drzewa sobie nie zetniesz, bo mogli by wszyscy wyj***ć wszystkie drzewa, a o elektrowni na drewno nie słyszałem.
Sprzedaliśmy elektrownie, huty, bo nigdy nie były nasze, tylko za pożyczone, bo nie było kasy na modernizację, bo mieliśmy długi mimo redukcji i z czegoś trzeba było oddawać.
Rybactwo pada na całym świecie, bo już nie ma gdzie łowić, a jak jest to licencje są takie drogie, że nie bardzo się to opłaca.
NFZ kuleje bo jest państwowy, ale jak chciano sprywatyzować NFZ i szpitale, to się podniosła histeria.



A wiec tak, z tymu cukrowniami bylo... bo bylem w jednej kierownikiem... Wpadli niemce do ans poogladali, wykupili zlikwidowali, zrobili tak z wszystkimi - prawie- cukrowniami w zach. Polsce. A pozniej jebli cene cukru i u nas bylo po 4zl kilo :) chcialem pwoeidziec ze cukier diamant/diement produkowany jest w niemczech i importujemy cukier glownie z nimiec, dziekuje dowidzenia niech Tusk wypier. a Unia to nie tylko dofinansowania.... Unia jest ok ale trzeba twarda reka w stol walic zeby bronic swoich spraw a nie jak obecny rzad, syndrom sztokholmski...