18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Referendum 2023

petru23 • 2023-08-15, 11:26
Już niedługo naród stanie przed wyborem odpowiedzi dotyczących naszej przyszłości. Zastanówmy się nad jednym z nich aby być pewnym odpowiedzi




Love_is_Love

2023-08-16, 21:14
takamahi napisał/a:

Ja pie**olę a co wam te homo śluby przeszkadzają? Z wami się hajtać chcą? Niech się hajtają ze sobą jak chcą później ze sobą żyć, to załatwia problem dziedziczenia, udostępniania danych medycznych i kilka innych, ważnych dla osób w stałym związku.
W tym kraju nigdy nie będzie dobrze jak jeden z drugim będą próbować innym mówić jak mają żyć, w co wierzyć, i narzucać swoje poglądy na większość spraw. Ludzie są dorośli i powinni móc decydować sami o sobie i swoim życiu.
Aborcja, powinna być legalna do wieku w którym płód nie będzie samodzielnie w stanie przetrwać poza łonem matki.
Marihuana powinna być legalna, medyczna refundowana. To lekki narkotyk i mniej szkodliwy społecznie niż alkohol. A wpływy do budżetu mogą być z tego znaczne. Kto chce używać ten i tak używa tylko państwo z tego ch*ja ma.
Kościół powinien zostać oddzielony od Państwa, zero religii w szkołach. Zero politycznych agitacji w kościołach. Zero państwowych darowizn i dotacji dla kościoła. Niech go wierni utrzymują.
W szkole porządna edukacja seksualna, przystosowanie do życia w rodzinie (nie zrozumcie mnie źle bez przegiętej homo agitacji ale też bez zamiatania sprawy pod dywan, tacy ludzie byli, są i będą i musimy umieć z tym żyć - a nie umiemy) ale też podstawy dietetyki - społeczeństwo musi być zdrowe. Nauka o finansach zarówno prywatnych jak i państwowych - żeby od małego uczyć co to inflacja skąd państwo ma kasę itp. Czyli całkowita reforma systemu edukacji który k***a w tym kraju leży kwiczy i mu krzyż z dupy wystaje.
Pakiet ustaw wprowadzających odpowiedzialność urzędników państwowych za ich decyzje i działania, od pani w okienku w urzędzie do prezesa rady ministrów.
Odpolitycznienie spółek skarbu Państwa, Nabór na najwyższe stanowiska w drodze jawnego konkursu kompetencji kierunkowych - zgodnych z profilem przedsiębiorstwa.
Każdy Państwowy urzędnik na stanowisku decyzyjnym, przed podjęciem pracy podpisuje lojalkę w której.
Wykazuje cały swój obecny majątek (ten na żonę, dzieci i rybki też) - zgadza się na to że jeżeli w trakcie pełnienia urzędu dopuści się rażącego zaniedbania, lub niedopełnienia obowiązków w wyniku czego ucierpi interes społeczny / państwowy - odpowiada całym majątkiem ponad wykazany w momencie objęcia stanowiska. Zobowiązuje się do walki z nepotyzmem i kumoterstwem w jednostce mu podległej. Jeżeli zostanie mu udowodnione przez organ kontroli takie postępowanie (nepotyzm/kumoterstwo) - automatycznie traci urząd a obsadzona rodzina /znajomi - pracę. Chyba że osoby te są kompetentne czyli kierunkowo wykształcone, z doświadczeniem na podobnych stanowiskach i o nieposzlakowanej opinii.
Rozdzielenie urzędu ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. W sumie prokurator generalny powinien być wybierany przez naród. Jak w stanach to mają moim zdaniem spoko. ale warto by się nad tym pochylić i to przemyśleć.
Likwidacja abonamentu ale też odpolitycznienie władz tvp - umożliwienie sprzedaży czasu antenowego podobnie do stacji komercyjnych na reklamy ale tylko w trakcie programów rozrywkowych (filmy kabarety itp) + częściowe finansowanie z budżetu ale mniejsze niż obecnie.
Migracja owszem dozwolona, ale tylko z krajów których obywatele rokują poszanowanie zasad panujących w naszym kraju, poszanowanie życia, wolności poglądów i wyznania i ogólne przystosowanie do praworządnej współegzystencji. Każdy migrant podpisuje papier w którym potwierdza że wie i zgadza się na to że przy pierwszym wykrytym przestępstwie umyślnym które popełni zostanie wydalony z kraju on i cała jego rodzina do 5 stopnia pokrewieństwa. Cały majątek zostanie skonfiskowany na poczęt pokrycia postepowania ekstradycjnego.
Tak na szybko tego ten kraj potrzebuje żeby było lepiej, obecnie nie ma ŻADNEJ partii która miała by podobny program i dawała szanse na rozsądne lepsze życie w tym k***idołku.



Wołaj jak założysz partię! Mój głos już masz.

Sklozgos

2023-08-17, 07:19
Myślę Panowie, że powinniśmy zacząć sprowadzać młode kobiety do Polski. Nasze niczego nie ogarniaja i mają ego pod sufit wywalone.

0dbytBiskupa

2023-08-17, 08:10
Sklozgos napisał/a:

Myślę Panowie, że powinniśmy zacząć sprowadzać młode kobiety do Polski. Nasze niczego nie ogarniaja i mają ego pod sufit wywalone.


One same przyjeżdżają, na razie z Ukrainy. Radzę sadolom nie wybrzydzać, tylko brać. Dla niektórych to ostatnia szansa żeby nie trzepać kapucyna do końca życia.

NMW

2023-08-18, 14:50