18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Recykling po turecku w Polsce (pyszny kebab)

he...........el • 2021-01-15, 12:05
Czy Ty też chciałbyś jeść resztki po kimś?



Jak było to ch*j mi w dupe

mygyry

2021-01-15, 17:10
Obecnie 90% kebabów jest kupowanych z masowej produkcji, kupują te sztangi najgorszej jakości mięsa, oczywiście przesolonego, żeby nie było czuć padliną, do tego zawinięte w najtańszy placek z trocin z makro dosypane sałatki z wiadra i odgrzane mrożone frytki i gotowe, oni kompletnie nic nie gotuje a po prostu składają gotowe półprodukty.
Za ch*j nie idzie kupić kebaba, żeby był przygotowany przez obsługę, jedyną taką okazję miałem w niemcach i powiem szczerze, że zjadłem ze smakiem u nas brudasy to w biznesie najszybciej nauczyły się januszostwa

Husarz12

2021-01-15, 17:31
Argumenty polaka robaka - "allah akbar!"... Jak mu się nie podoba to po co na kebab chodzi? Wstyd za takich rodaków...

Lew

2021-01-15, 17:36
Typowy Cebulaczek za Pisem , używa słów których znaczenia nie zna. I robi taki dramę. Myśli że nagrywa i jest cwaniaczek. A w domu pod pantoflem żony i tak kochanie tak oh tak

Takafura

2021-01-15, 17:56
jeremi325i napisał/a:

Ja rozumiem to tak ze wczesnien zrobil kebaba z frytkami na talerzu. Albo o jednego za duzo, albo pomylka, albo ktos nie odebral. I ten talerz lezal pod lada. NIkt tego nie jadl. Robil kebaba dla niego i przelozyl to mieso z talerza do jego porcji a frytki z surowka wyrzucil do smietnika.


A może zgarniał resztki z kilku talerzy ? Jak będziesz tam jadł to sobie przemyśl ile jeszcze jest różnych opcji...


banerr

2021-01-15, 18:11
octave25 napisał/a:

Tylko schnitzel!



Narobiłeś mi smaka.

Manowarrior

2021-01-15, 18:17
A wszelkie żarcie zamawiane na telefon to dopiero jest loteria kto z czego i jak to przyrządził

notak

2021-01-15, 18:34
co za śniade ch*je, jaka to gówniana knajpa

zniwiarz92

2021-01-15, 18:40
mam nadzieje ze potem zadzgaja tych polaczków j***nych

Kutasiarz

2021-01-15, 18:55
Penton napisał/a:

Faktycznie, bo żarło po kimś miał jeść. Kebab Cię w dupsko na lewo ładuje, czy jak?


Po prostu takie jest moje zdanie o tym kolesiu. Idąc twoim tokiem rozumowania to Ciebie w dupe ładuje ten burak i atencjusz.

Smoczoor napisał/a:

jak Ty lubisz jak Ciebie dymają to nie znaczy, że inni też to lubią ku*asiarzu


Nie jem w takich miejscach więc wisi mi to. Za tą dychę (czy tam ile kosztuje kebab) wolałbym kupić płatki i mleko. Zdrowiej, pożywniej, ekonomiczniej.

Patryk770

2021-01-15, 19:02
Świetny głos ma ten facet fajnie brzmi

Kutasiarz

2021-01-15, 19:02
willoo napisał/a:

pie**olone pokolenie "a ch*j że wpie**alam jedzenie po kimś - ważne że ciapaty będzie miał większy zarobek - jest pandemia to go rozumiem" haa tfuu
Takie sytuacje należy piętnować. Jak inaczej to zrobisz ? Po Policje będzie dzwonił? NIE ! Nagrać sk***iela i wrzucić w sieć - może splajtuje jak uda się dotrzeć do dużej liczby ludzi.


Ale żeś se historie dopowiedział. Nie jem w takich miejscach.
Nie wiem czy policja czasem by tego nie wyśmiała. Słowo przeciwko słowu. Może sanepid? Na piśmie "uprzejmie donoszę..." i litania wykroczeń turasa na całego.

Dot

2021-01-15, 19:14
Halman napisał/a:

Dyżurny argument śniadego kebabmastera; "jestes rasista"...
i te kebabgirls; tureckie kiełbasiary...
cieszę się że nie kupuję i nigdy nie kupię tego gówna...
lepiej sobie bigosu naróbcie .



za to importowane gówno z biedroniki, lidla i zabki na ten twoj gowniany bigos to juz kupisz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a pedalaz cwany bo nagrywa co by mogl pozniej sie pochwalic - no zaatakowal mnie, typowe cwaniaczki z bramy odwazne przy kolegach

bloodwar

2021-01-15, 19:23
Kto robił w jakimkolwiek biznesie restauracyjnym (począwszy od podrzędnej budki z hamburgerami z mikrofali, przez kebaby po 5cio gwiazdkowe cuda) ten wie, że czasami robi się na zapleczu różne czary-mary z jedzeniem :) Ja robiłem pół roku w pizzerni jako dowóz, jakbym miał sprzedawać klientom tylko pizze która NIE spadła na podłogę podczas kręcenia ciasta i była robiona wyłącznie ze składników nakrojonych w dniu sprzedaży to bym umarł z głodu :) Najgorsze mięso leci zawsze do pizz ostrych (bo wiadomo, ostre zabija smak i zapach) a najgorsze warzywka do wegetariańskich (nie wiem czemu - może uznają, że wegetarianie to podludzie i nie zasługują na świeżynkę :)

Z drugiej strony - jak ktoś zamówił i nie odebrał albo np. dostał nagle pilny telefon i zostawił cały talerz jedzenia to czemu marnować? Czym ono się różni od tego, co nakroi nam na świeżo z rożka?