18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przeszczep skóry

Enriqueczka • 2023-07-27, 01:15
Uciekając z płonącego domu przewróciłam się i wpadłam w ogień. 2 tygodnie w klinice i przeszczep skóry z uda.



Zaraz po przyjeździe do kliniki i już po przeszczepie

Enriqueczka

2023-07-27, 11:01
Love_is_Love napisał/a:

Ale na tym udzie, to nić nie widać prawie. Świetna robota medyków.
A opowiesz coś więcej o pożarze?



Tak, byliśmy w jednej z najlepszych klinik, jeśli chodzi o poparzenia, przeszczepy, itd. Dla lekarzy był to chleb powszedni dla nas wielki stres przeplatany bólem. W Wielką Niedzielę w nocy, ktoś podpalił w nocy materace, które były na klatce schodowej. Ogień bardzo szybko nabrał na sile i gdybyśmy się uciekli, pewnie byśmy się zaczadzili. Do tej pory trwa śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa, którym zajmuje się policja kryminalna tu w Niemczech, ale podejrzanych czy winnych póki co brak. Z racji czego nie mogę starać się o żadne odszkodowanie.

Love_is_Love

2023-07-27, 11:02
JohnMadafaka napisał/a:

Pokażesz jeszcze udo? W sensie najbardziej mnie ciekawi, czy potrzebny jest taki sam kawałek skóry, czy mniejszy i dlatego rozbijają go jak schabowego?


k***a no przecież pokazała :lol:

Enriqueczka

2023-07-27, 11:09
kafar z wąsami napisał/a:

Trochę ch*jowo. Jak byś nie uciekła to mogłaś nawet na harda trafić. Może następnym razem.



Życzę tego samego zje*ie

Heliar

2023-07-27, 11:19
Mam nadzieję, że synek ma cię dobrze i nic poważnego się nie stało.

Love_is_Love

2023-07-27, 11:24
Enriqueczka napisał/a:

Tak, byliśmy w jednej z najlepszych klinik, jeśli chodzi o poparzenia, przeszczepy, itd. Dla lekarzy był to chleb powszedni dla nas wielki stres przeplatany bólem. W Wielką Niedzielę w nocy, ktoś podpalił w nocy materace, które były na klatce schodowej. Ogień bardzo szybko nabrał na sile i gdybyśmy się uciekli, pewnie byśmy się zaczadzili. Do tej pory trwa śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa, którym zajmuje się policja kryminalna tu w Niemczech, ale podejrzanych czy winnych póki co brak. Z racji czego nie mogę starać się o żadne odszkodowanie.


Pok***iona sprawa Ale skoro nikt na tych materacach nie spał, to podejrzewam że jakiś idiota podpalił to do zabawy a nie z zamiarem odbierania komuś życia. Jakby chciał żeby wszyscy spłonęli użyłby jakiegoś paliwa...

Z tego co pamiętam ten pożar:
https://dzieje.pl/historie/materialy/najtragiczniejszy-pozar-lat-90-w-gdansku-wasze-historie
Także zaczął się od podpalonych materacy. Najważniejsze że przeżyliście.

Enriqueczka

2023-07-27, 11:31
Love_is_Love napisał/a:

Pok***iona sprawa Ale skoro nikt na tych materacach nie spał, to podejrzewam że jakiś idiota podpalił to do zabawy a nie z zamiarem odbierania komuś życia. Jakby chciał żeby wszyscy spłonęli użyłby jakiegoś paliwa...
Z tego co pamiętam ten pożar:
Także zaczął się od podpalonych materacy. Najważniejsze że przeżyliście.


Z jednej strony masz rację ale z drugiej mogli zginąć ludzie i to serio trzeba być debilem żeby coś takiego zrobić. Policja stwierdziła celowe podpalenie A skoro mieszkali tam ludzie to tylko skonczony idiota nie zdał by sobie sprawy że ktoś mogl zginąć. Zaraz poszukam zdjęć jak to wszystko wyglądało kiedy wyszłam ze szpitala i mogłam na chwilę wejść do mojego mieszkania

olo1990pl

2023-07-27, 11:39
Fakturują tak skórę po to by z małego pobranego przeszczepu zrobić płat na większą powierzchnię niż sam pobrany kawałek.

A do wcześniejszego pytania czemu przeszczep -> oparzenie było głębokie i uszkodziło skórę właściwą. Bez skóry właściwej nie wytworzy się naskórek i rana przez długi czas byłaby dziurą do mięśni. W momencie przeszczepienia fragmentu skóry mamy rusztowanie dla nowych tkanek. Sam w sobie nie koniecznie ma zamykać rany.

Opie kup sobie siatkę srebrową (np Aquacell Ag+) i kładź pod zewnętrzny opatrunek. Ranę przemywaj Microdacyn. Powinno trochę przyspieszyć gojenie. Jak masz w swojej przychodni ogarnięte pielęgniarki od ran to Cię szybko załatają i ogólnie powiedzą co robić.

Enriqueczka

2023-07-27, 11:43
Tak wyglądała klatka schodowa 3 tygodnie po pożarze






3x

2023-07-27, 12:22
Powierzchnia na udzie wygląda w przybliżeniu na tę samą jak na ręce.
Jak został pobrany ów kawałek skóry? Wierzchnia warstwa? Głębsza warstwa?
Pobierali ci w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym?

0dbytBiskupa

2023-07-27, 12:55
Heliar napisał/a:

Szpital dziecięcy, obok jakieś młode z wielkim pluszakiem i balonik tygryska.


A co myślałeś? Tu pełno dzieci przesiaduje, a portal niby od 18 lat. :D

freaky

2023-07-27, 12:56
Jak to jest, przeszczepili Ci skórę z uda na rękę, a ubytek na udzie czym uzupełnią?

Edit: Widzę, że już o to pytali. Usuńcie mój post, żeby nie zaśmiecać.

kulas9

2023-07-27, 13:14
Swędziało podczas gojenia?
Ja się kiedyś wrzątkiem poparzyłem całą dłoń, nie tyle ból, ale swędzenie później było nie do wytrzymania.

JamPawel

2023-07-27, 13:39
Enriqueczka napisał/a:

Wypadek był 10.04

Na sali leżał ze mną syn który również ucierpiał w tym pożarze ale nie liczcie na zdjęcia bo na to nie ma szansy
Stosowalam opatrunki ze srebrem. Działają cuda. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam


Dzięki za foto, ale w sumie bez majciochów i tej bluzeczki byłoby jeszcze ładniej :->
Szybkiego powrotu do pełni zdrowia i rychłego odszkodowania!

Love_is_Love

2023-07-27, 14:03
JamPawel napisał/a:

Szybkiego powrotu do pełni zdrowia i rychłego odszkodowania



podejrzanych czy winnych póki co brak. Z racji czego nie mogę starać się o żadne odszkodowanie.

Sawix

2023-07-27, 14:29
Do wesela się zagoji ;-)