18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przepływ laminarny z Tylerem Clary

Cudzołóżca • 2013-02-18, 21:14
Witam serdecznie. Chciałbym Wam przedstawić perfekcyjnie czasowo uchwycony przepływ laminarny powstający nad Tylerem Clary podczas Mistrzostw Świata w 20111 r.

Zdecydowanie Tyler nie mógłby wykorzystać tego zdjęcia jako profilówkę na portal społecznościowy, jednak wartość tego zdjęcia jest nieoceniona pod względem piękna przepływu.





Dla naukowców (nie wątpię, że takich na sadolu jest sporo) wrzucam informacje o przepływie:
Laminar flow (or streamline flow) occurs when a fluid flows in parallel layers, with no disruption between the layers.[1] At low velocities the fluid tends to flow without lateral mixing, and adjacent layers slide past one another like playing cards. There are no cross currents perpendicular to the direction of flow, nor eddies or swirls of fluids.[2] In laminar flow the motion of the particles of fluid is very orderly with all particles moving in straight lines parallel to the pipe walls.[3] In fluid dynamics, laminar flow is a flow regime characterized by high momentum diffusion and low momentum convection.

Przy tym temacie warto przypomnieć ciekawskim, że za prawidłowe rozwiązanie równania Naviera-Stokesa nadal możemy zgarnąć milion dolarów.

lobominator

2013-02-18, 21:19
Cudzołóżca napisał/a:

[...] Mistrzostw Świata w 20111 r.



Myślę, że do tego czasu ktoś już zgarnął ten milion.

Cudzołóżca

2013-02-18, 21:21
no cóż, przynajmniej komentarzy będzie dużo ;)

zatizdig

2013-02-18, 21:49
Czyli rozumiem, że on płynie po prostu kilka milimetrów pod wodą?

ja...........ze

2013-02-18, 21:51
Raczej ma wodogłowie

Olasty

2013-02-18, 22:18
wyjaśnienie co to jest jest po ang. Zatem większość naszych ekspertów nic z tego nie zrozumie, gdyż dopiero omawiają present continous :P

Kuj0n

2013-02-18, 22:38
Olasty napisał/a:

wyjaśnienie co to jest jest po ang. Zatem większość naszych ekspertów nic z tego nie zrozumie, gdyż dopiero omawiają present continous



present simple kuleje a już się za takie rzeczy biorą ><

-57-

2013-02-18, 22:39
to twarz czy dupa ?

drowac

2013-02-18, 22:40
Dla zwiększenia wartości merytorycznej tematu, zwrócę uwagę, że autor mógł wspomnieć o ważnej w tych kwestiach liczbie Reynoldsa. ;P

In...........eo

2013-02-18, 22:42
Mam taką uwagę, ja rozumiem, że gdy wrzucacie filmik to trudno jest przetłumaczyć. Ale jak wrzucasz tekst to mógłbyś go przetłumaczyć, choćby z szacunku do Polski. A tak z grubsza to ni ch*ja nie idzie rozszyfrować co tam pisze.

LastSoul

2013-02-18, 22:51
Zdjęcie zagina czasoprzestrzeń

wsza104

2013-02-18, 22:52
A ja nie widzę w tej focie nic dziwnego ,gość wypływa na powierzchnię i tyle.

ZłoconyPenisZagłady

2013-02-18, 22:54
Stary, temat pewnie ciekawy ale błaaagam opisz go zrozumiałym dla niefizyków językiem.

Tom'Ash

2013-02-18, 23:00
Ufff.. Przepływ laminarny.. l.Reynoldsa - Re<2300...
Możemy użyć łatwego wzoru na opory na długości.. =64/Re..... k***a wchodze na sadistic żeby odpocząć od tych j***nych wzorów i robienia sprawozdań, a wy mi tu z przepływem laminarnym.. sk***iać z tem:|


PS: Nieno. spoko przepływik:D