18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przejeżdzanie na rowerze na pasach wg Tata Jason POLAK

jacekmatys • 2013-05-12, 08:59
W krótkim opisie koleś aż się prosi o mandat.Ale i straż wiejska też obcykani w swoim fachu.


opossun

2013-05-12, 09:08
no k***aaaa....
czy koleś zejdzie z tego roweru i przeprowadzi go przez pasy czy będzie na nim jechał jeżeli znajdzie się idiota to i tak w niego jebnie! O jakim bezpieczeństwie mowa?

Gdańsk, "bezpieczna" ścieżka rowerowa i przykład prawidłowego parkowania.
Hipokryci pie**oleni!

tomaszlega

2013-05-12, 09:18
Dorosły człowiek i nie wie, że w Polsce żeby zmienić jakiś przepis to trzeba dać w łape, a nie kręcić patetyczne filmiki. Dla mnie absurdem jest, że koleś dostał mandat za przejazd rowerem po pasach, a dziecko wiózł na bagażniku. Oczywiście dla strażników wiejskich to już nie jest zagrożenie życia dla dziecka.

Dz...........ak

2013-05-12, 09:19
Tym razem strażnicy miejscy mają rację. ch*j, że zielone światło. ch*j, że pasy. Dzieciaki trzeba uczyć, by ZAWSZE przeprowadzały rower przez jezdnię. Ojciec daje im zły przykład i kiedyś może to mieć tragiczne konsekwencje. Ciekawe czy nagra podobny filmik z pogrzebu własnej córeczki... :roll:

tomaszlega

2013-05-12, 09:34
Nie rozumiem dlaczego rower jest czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo potrącenia na pasach (w dodatku gdy masz zielone światło)? Może wzrost masy zwiększa siłę przyciągania blachosmrodów :wtf: .

Dz...........ak

2013-05-12, 09:40
tomaszlega,
Naprawdę tego nie rozumiesz?!
Rowerzysta przekracza pasy z kilkukrotnie większą prędkością niż pieszy, a kierowcy mają mniej czasu na reakcję.

tomaszlega

2013-05-12, 09:44
Sranie w banie jak kierowca wjeżdża na pasy na czerwonym to p***a z niego nie kierowca. Widze, że zarówno z jazdą na rowerze jak i samochodem to doczynienia masz chyba tylko przez internet.

Nosferatu_Alucard

2013-05-12, 10:07
@tomaszszlega
Przepis jak najbardziej potrzebny. Jak wspomniał kolega ~Suty_dziobaka, rowerzysta daje kierowcy(oraz sobie) dużo mniej czasu na reakcję w przypadku wtargnięcia na pasy(nawet nieumyślnego) w porównaniu do pieszego. Sprawa nie rozchodzi się głównie o skrzyżowania czy przejścia dla pieszych, które są wyposażone w sygnalizację, ale o takie miejsca gdzie tej sygnalizacji brak. Dla takich miejsc został ten przepis stworzony. Można by się ewentualnie wykłócać o przejścia z sygnalizacją, ale takie występują w miastach, a w miastach powinny być ścieżki rowerowe i odpowiadające im przejazdy rowerowe, na których z roweru zsiadać już nie trzeba.

moskalowy

2013-05-12, 10:10
podjechali podrzucić żarcie policji :D (dokładnie po prawej jest psia buda)
pilnują kitajców w tym miejscu


opossun napisał/a:

no k***aaaa....
czy koleś zejdzie z tego roweru i przeprowadzi go przez pasy czy będzie na nim jechał jeżeli znajdzie się idiota to i tak w niego jebnie! O jakim bezpieczeństwie mowa?

Gdańsk, "bezpieczna" ścieżka rowerowa i przykład prawidłowego parkowania.
Hipokryci pie**oleni!
Obrazek


tomaszlega

2013-05-12, 10:12
Nosferatu_Alucard napisał/a:

@tomaszszlega
Przepis jak najbardziej potrzebny. Jak wspomniał kolega ~Suty_dziobaka, rowerzysta daje kierowcy(oraz sobie) dużo mniej czasu na reakcję w przypadku wtargnięcia na pasy(nawet nieumyślnego) w porównaniu do pieszego. Sprawa nie rozchodzi się głównie o skrzyżowania czy przejścia dla pieszych, które są wyposażone w sygnalizację, ale o takie miejsca gdzie tej sygnalizacji brak. Dla takich miejsc został ten przepis stworzony. Można by się ewentualnie wykłócać o przejścia z sygnalizacją, ale takie występują w miastach, a w miastach powinny być ścieżki rowerowe i odpowiadające im przejazdy rowerowe, na których z roweru zsiadać już nie trzeba.



Tak, zgadzam się. No i jeszcze z domu nie powinno wychodzić się świeżo po kąpieli bo się można przeziębić.

mutant

2013-05-12, 10:32
Powinni mu dać jeszcze 50 zł za jazdę po chodniku.

Ar...........ch

2013-05-12, 11:10
Słuszny mandat dla rowerzysty, syna dwóch pedałów. Ciekawe czy by tak samo cwaniakował jakby jakiś kozak w pordzewiałej beemie w nich jebnął, a on sam patrzył jak z jego cudownego dziecka w agonii i krzyku ulewa się krew na chodnik.

booore

2013-05-12, 11:11
Pan pieprzy głupoty.
Przepis jest jak najbardziej sensowny.
Proste historie dwie, z autopsji:
mam skręcić w prawo, podjeżdżam pod sygnalizator, zatrzymuję się bo mam czerwone, zaświeca się zielona strzałka więc ruszam i dojeżdżam do pasów po prawej. Ponieważ jest to czteropasmówka z wysepką na środku, a ludzie mający zielone zdążyli dojść dopiero do wysepki - ruszam.

I wpie**ala mi się w lewy bok nastoletni baran na rowerze, który jadąc szybko ominął sporą grupę przechodzących.
Nie wiem jak szybko jechał, ale wyhamować przed ruszającym powoli autem ani ominąć go nie dał rady.
Jeszcze oburzenie, bo on miał zielone. Wysiadłem, "nie, k***a gnoju, zielone na przejściu, to mieli piesi! Ty byś miał, gdyby tu był przejazd dla rowerów, a tak to masz teraz koszty".
Niestety gówniarzowi szybciutko przeszła ochota do dyskusji i spieprzył. Na rowerze, więc raczej poważnie go nie uszkodził.

Drugą stronę medalu też mam przerobioną, bo pewnego razu o mało nie zostałem potrącony przez jakiegoś dziadka gdy przejeżdżałem przejazdem dla rowerów. Różnica była taka, że w tym przypadku był finał z policją w tle i pouczeniem pana kierowcy, czym się różni przejście dla pieszych od przejazdu dla rowerów i jakie są przepisy.


Podzielającym poglądy pana z filmiku może pomoże w zrozumieniu przeczytanie na głos:
Przejście dla pieszych.
Przejazd rowerowy.


zeski

2013-05-12, 11:52
Miały być 3 mandaty dziennie to będą. W końcu z czegoś trzeba łatać budżet państwa.

~zsakuł

2013-05-12, 13:53
Dobra prawo prawem wszystko ok. Ale uważam, że jak ktoś podjeżdża do przejścia i ma trochę rozumu, zatrzyma rower na czerwonym a na zielonym powoli przejedzie to powinno być dopuszczalne. Oczywiście jak życie pokazuje, zawsze znajdą się pojeby, które na czerwonym zapie**alają bez patrzenia na drogę i jeszcze napie**alają slalomem koło pieszych. No i z 2 strony zawsze może znaleźć się debil (co obrazjuą częste przypadki filmów na sadolu), który wyprzedza na przejściu i wtedy nie ważne czy na rowerze czy pieszo może ciebie jebnąć.